Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странни проблеми със светлините на O2 FL 2010


chail

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

дали някой може да ми помогне с няколко проблема, които ми възникнаха един след друг със светлините. 

1. От няколко дни забелязах, че адаптивните ксенони светят различно, едния свети с по-нисък интезитет и цветът на светлината леко се различава. Усетих че им има нещо когато седнах в колата, фаровете тръгнаха автоматично ( беше мрачно ) и отраженията на двата фара  в бронята на колата паркирала пред мен бяха различни. 

Някаква идея на какво се дължи и какво да правя ?

 

2. От известно време не ми работи и третия стоп на задната врата.

 Дали мога сам да си го сменя ? Някакви идеи каксе действа там ? 

 

П.С. Преди около 2 месеца сменях крушка на фара за дневните светлини, ако това може да има касателство. 

 

Ще съм благодарен ако ме насочите със съвети и опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фарът е почнал да свети розово-лилаво - скоро ще ръсиш пари за крушка(и). Не зависи от нищо друго освен от “дошло му е времето да излети“.

 

Третият стоп е диоден и трябва да го свалиш, разглобиш, запоиш нов диод /по-евтин вариант/ или да си купиш цял нов стоп от Еуратек на космическа цена.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с ксенонови круши Osram D1S, 35 W -цена около 150 лв за бройка.

Сменяй и двете, а тази по-хубавата (в случая здравата) в багажника.

 

П.С. Аз съм с биксенони, но мисля, че крушката би следвало да е същата.

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D1S на Osram, се намират и за около 100 лева за брой.

Смени и двете, а здравата - в багажника, както Воислав те съветва, иначе почти сигурно е, че ще имаш разлика в светенето и цвета, пък и ще изгарят една по една.

И за нищо на света, не давай "грешни пари" за "+ 70, +100 и + ъмнайсе % повече", 3-та Световна и Апокалипсис брейкър и др. подобни - пълна измама.

Разликата е под 1%, а цената е двойна.

На Съби сложих обикновен Osram - свети точно колкото "оригиналния" Extreme Vision на Philips, само че, струва два пъти по-малко.

 

П.С. Аз също съм с псевдо "би-ксенон".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, не можеш да сравняваш използван екстрийм вижън с друга нова крушка. На екстрийма и найт брейкър с времето им намалява силата и преди да изгорят светят като обикновени крушки. Факт е че животът им е доста кратък, а самите те са скъпи, но за дълги са подходящи предвид по-краткото използване на дългите.

Иначе на моята кола екстрийм вижън прави очеизвадна разлика спрямо станадартни крушки.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря конкретно за т.н."би-ксенон", D1S и то за нови крушки.

При измерване на стенд за интензитет на светлинния поток, дължина на светлинния лъч и ниво на осветеност в цялото светлинно поле пред автомобила, разликата между обикновени и "екстремисти", е 0.7 до 0.9 % !

Аз такъв процент, на око не мога да отчета, който може - да се цани да работи като стенд!

 

П.С. Данните нямат нищо общо, с тези при крушки с нажежаема жичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, аз коментирам само и единствено за крушки с жичка. Малко съм се отнесъл. При ксеноновите крушки наистина няма смисъл от по-изчанчените модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги , благодаря. 

А някой може ли да препоръча доверен сервиз(и) в София, където после няма да си направя харакири. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги , благодаря. 

А някой може ли да препоръча доверен сервиз(и) в София, където после няма да си направя харакири. 

"Препоръч" -> http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/43544-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%82-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/

 

Никакви харакирита! :) Съвсем спокойно можеш да си оставиш колата там и да си я вземеш напълно перфектна!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.