Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за Октавия 1


jco.0l

Recommended Posts

Значи е въпрос на състояние на конкретен двигател.Благодаря.

Тенденцията е да харчат, но най-добре би било ако може да прегледаш колата в доверен сервиз преди да я платиш. 

Поздрави

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Skoda20VT

    17

  • jco.0l

    15

  • bakalovag

    8

  • zdravko zankov

    7

Най-много писали в темата

 Дизела пък има задръстване на геометрията на турбото, ако се кара пенсионерски и само градско.

Аз карам пенсионерски :D Я, кажи как да избягвам това задръстване на геометрията? (питам те сериозно!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенденцията е да харчат, но най-добре би било ако може да прегледаш колата в доверен сервиз преди да я платиш. 

Поздрави

Това няма как да се хване в сервиз.

Трябва да се покара колата,за да се разбере.

Аз карам пенсионерски :D Я, кажи как да избягвам това задръстване на геометрията? (питам те сериозно!)

Трябва да я изрязваш периодично.

Да раздвижиш тия бутала,дюзи,турбини,лопатки на тая променлива геометрия.Който твърди,че на дизела му трябват ниски обороти е в дълбока заблуда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де кажете сега 1.8 с турбо или без. Колко газ харчи извън градско с подържане на скорост 90-120км(що годе нормално каране) и колко гори в градски условия ( варна софия пловдив по-големите градове) . За дизела при мен 5-5,5л/100км навън в града(варна) неповече от 7л. Ама това нее по борд че той нее точен ,ако някой колеги говорят тук за разход по борд моя е стигал на извънградско 3,7л средно на 100км ако карам с 90 по сравнително равен път.

До колегата който търси октавия и се чуди. Аз като заклет противник на дизела а сега карам такъв ;) прецени си бюджета виж къде какво се продава огледай и дизели и бензини покарай и си харесай кола и 2.0(и да похарчва масло доливаш и караш) и 1.8 и 1,9тди ако попаднеш на поддържан мотор няма да съжаляваш, а и всичко е доза късмет понякога колкото и да гледаш и разбираш от коли, търпение и късмет в търсенето. Колеги айде стига сме си ги мерили така не помагаме на бъдещите съфорумници с избора!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа 1.8Т и 1.9 Тди според мен като подръжка са горе доло еднакви... Защото като поставим 1.9 просто но скъпи части , 1.8т супер мотор, много дреболии .... Стигам до извода че са доста еднакви за подръжка като пари, разликата е вече в това кои мотор колко върви. Интересува ме също октавията след 2000г пак ли е с многото носачи или не ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Интересува ме също октавията след 2000г пак ли е с многото носачи или не ?

Не колега,имаш един носач от страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 2седмици карам основно о2ката. Градско съм около 7/100, карам на къси разтояния до 10км по 3-4ри пъти на ден. Извънградско средно 5,5/100 с над 140 км/ч. Колата е с ремап от Пепино и си хапе гумите градско и на 3та. 1во бензина не върви така(няма го ритането откъм гърба на седалката), и 2ро на извънградско с моето темпо, няма да си под 12/100 на газ, а в града под 10/газ и 1л бензин за този пробег. Разликата дизел-газ е около 20% в парите на колонките(не забравяй, че при теб са 2)! Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8Т много зависи как караш. Градско дава в Пловдив между 11 и 13 газ, извънградско съм слизал както споменах почти 6 но такава кола е много изнервящо до я караш толкова бавно. Извънградско я пиши 8 а магистрално 10. Пловдив - София и обратно съм го карал доста пъти с малко въртене в София - 9. Никога не съм правил разход 10 извънградско. Както казах и се повтарям 3000 лв. 30000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8Т много зависи как караш. Градско дава в Пловдив между 11 и 13 газ, извънградско съм слизал както споменах почти 6 но такава кола е много изнервящо до я караш толкова бавно. Извънградско я пиши 8 а магистрално 10. Пловдив - София и обратно съм го карал доста пъти с малко въртене в София - 9. Никога не съм правил разход 10 извънградско. Както казах и се повтарям 3000 лв. 30000 км.

Доскоро имахме 1.8Т, с 160 и нагоре си гореше над 12 към 200 около 15/100 и то на бензин от тези с високото октаново число по бензиностанциите. Колата беше с1 продадохме я на 140х км, семейна от нова... Напълно изправна, без никакви проблеми. За градското на мойте къси отсечки под 12 никога не съм правил! На о2ката съм слизал и до под 4ри за стотици км леко каране... И последно, 2.0тди е по-приятен и се усеща като по-мощен мотор(затова си оставих октавията, а не суперба, все още имам и БРЦ инжекцион система, която не му монтирах, а сега ще продам)! Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел с г4 1.8т и чип (~162 кс на колелата), градско в Търговище с много "сопи" и ръгане докарва ~13/100 газ, при нас газта е 0.69ст, пича кара и си пее.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Поло може и 2 надолу да е ;) а и колко бензин за тия 13л газ слагаш или палиш от студено на газ?

пп В Търговище градското е почти като извънградското ми, пробвал ли си я в центъра на София, понеже аз за тук говоря, 10км 40мин до 1ч време!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@b3lq7a Не повярва за разхода ли?

 

П.с. просто дадох пример, София и тапите са отделен въпрос, всичко е до начин на каране, не ме разбирай погрешно.

Редактирано от vlazarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам ти, но ти вярваш ли ми че дизел при тези ти условия и юрене нама да е над 7, макс 8, но аз за 9 в тапите в София си я юра? Няма повече от 20% разлика в парите. А и 1.8Т не е рязък мотор, турбото е малко като сток, налягане на тая к03ка над 1.1бар холд трудно, сега съм на 1.6бара с променлива геометрия, тръвам от 1600оборота... Имам и новия 1.8тси и той е с нисък въртящ момент, пак остава усещането, че дизела е по-палав при ВАГовете, факт е че е и много икономичен!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да имаш кола за "сопане" по добре да мислиш за 2 ри автомобил. Така мисля аз лично доста пътувам и не съм съгласен да си ръчкам толкова много колата, все пак като пътувам да не ме е страх дали ще се счупи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Добрич по автокъщите няма предлагане на ОКТАВИЯ,било то дизел или бензин.А в града станаха доста.Най-близо е Варна.Там никого не познавам.Нямам достатъчно познания по двигателите и не знам как ще се оправям,май ще е накъсмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега взимай 1.9 тди, на пътя няма да те остави. От София до Ябланица карах с изваден маркуч на интекулера - със 110 си върви и много пуши (помислих, че се е скапало турбото) 

Имам и други премеждия - за 10 км. - 10 литра масло за бавно оборотни дизели (много гъсто) - спукан охладител за маслото, като запаля и за 2 минути го хвърля всичкото на асфалта, светва лампата - доливам, продължавам и така няколко пъти.... помислих си, че съм окотил двигателя, но се оказа, че му направих една много добра моточистка по този начин... :D

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв холд, какво налягане 1.1? Тук говорим за стокови двигатели. И да К03 издъхва, K03S се държи осезаемо по добре.

 

Налягането което в сток вариант държи моята е 0.6, има сериозни разлики между AGU и AUM. Най малко в разхода на гориво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цял Пловдив мирише на нафта, ето още една причина да не харесвам дизели. K04 в октавия фабрично не съм чувал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да я изрязваш периодично.

Да раздвижиш тия бутала,дюзи,турбини,лопатки на тая променлива геометрия.Който твърди,че на дизела му трябват ниски обороти е в дълбока заблуда.

Благодаря за отговора! А може ли да си малко по-подробен, моля те? Колко често да го правя? До колко оборота да вдигам? Просто дай малко по-подробно инфо и съм сигурен, че това ще е полезно и за други колеги ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само периодично, а е желателно постоянно да е в обороти - над 1 700-1 800 оборота.

Собствениците на турбодизели често затапват ЕГР-а, извеждат маркуча за картерните газове отдолу, слагат се can catch oil и т.н.

Периодичното изрязване помага повече на DPF-а.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

колеги нямой от Сливен ако може да помогне с оглед на закопуване на такъв автомобил.http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11460465671051827&slink=dihpxo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.