Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за Октавия 1


jco.0l

Recommended Posts

  • Отговори 102
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Skoda20VT

    17

  • jco.0l

    15

  • bakalovag

    8

  • zdravko zankov

    7

Най-много писали в темата

Този 1,9TDI 90 k.c ALH не за за подценяване и e същия като 110 AHF и ASV с малко разлики по-малък данък и по малки разпръсквачи респективно и по малко гориво! С един чип при Pepino e oколo 118-120к.с., но плащаш 30лв данък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е тва с малкия данък е супер, ама пусти кюнец,кат не ми аресва и тва си е!Друго си е бензинчето, ма кат ида в данъчното след тва съм тъжен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се запалих по дизела преди 8 години. След като си продадох бензиновото толедо и нямаше кола един приятел ми услужи 2-3 пъти с неговия нисан премиера 95г 2000d  и от тогава смених 3 коли и всички са от VAG групата 1,9 ТDI. Но както си казват хората за всеки влак пътници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята данъкът е 96 лева. Аз също бих взел с 90 к.с. мотор, при все, че не съм "състезател" :D

Обаче пък съм страшно доволен от ниския разход на гориво и лекотата, с която изпреварвам, когато се налага ;)

*Като недостатък мога да кажа, че наистина след около 220 000 км пробег, турбините на 110-ките гърмят. Моята го направи това още в автокъщата, в ръцете на собственика :) Човекът я смени с турбина от Голф-4 и след 2 дни си прибрах колата... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 360 км днес "долях" 41 литра газ.Заплатих 28 лв.С 28 лв. градско не можеш да изминеш толкова километри с дизела.

+2 за бензина.За 14 години каране не можаш да се кача на дизел.Изтраях го 6 месеца или 10000 км и го харизах щот нафтата към края на 2014-та беше 2.60.Не съм имал проблем с дизела но не понасях миризмата нито на изгоряла нито на неизгоряла нафта.Да не говорим за вибрациите.

 

Сега търся автомобил, изискванието е след 2002, бензин, автоматик.Обиколил съм София, Пловдив и нищо.Да не говорим за избор.Сами си правете сметка защо 90% от колите са дизелови.....Ми не се търсят.

 

Не ме нападайте, не го правя нарочно.Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука 93 лв. е данъка за 85 киловата и 24 лв. за 66 киловата. Трябваше да платя по - малко за 66 киловатовата, но се похвалих, че нямам катализатор и се набутах здраво с едно кафе. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 360 км днес "долях" 41 литра газ.Заплатих 28 лв.С 28 лв. градско не можеш да изминеш толкова километри с дизела.

+2 за бензина.За 14 години каране не можаш да се кача на дизел.Изтраях го 6 месеца или 10000 км и го харизах щот нафтата към края на 2014-та беше 2.60.Не съм имал проблем с дизела но не понасях миризмата нито на изгоряла нито на неизгоряла нафта.Да не говорим за вибрациите.

 

Сега търся автомобил, изискванието е след 2002, бензин, автоматик.Обиколил съм София, Пловдив и нищо.Да не говорим за избор.Сами си правете сметка защо 90% от колите са дизелови.....Ми не се търсят.

 

Не ме нападайте, не го правя нарочно.Наздраве!

Никой никого не напада! Тук е мястото за мнения и сравнения както колегата иска! Да е здрава колата и да има много безаварийни километри. Моята ми скъса нервите от ремонти но сега всичко си легна на мястото. Явно при мен се е случило момента с подмяната на няколко неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...., за което заслужаваш уважение, защото с много упоритост и последователност се справяш със всеки проблем.

:doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана модерно да се кара дизел от 2004-2005 година.Тогава понавлязоха първите "нови вносове" на ХДИ и Помпи-Дюзи.

До преди това само ТДИ с роторна помпа беше двигател с прилична динамика и разход.

Припомнете си дизелите на Опел,Форд и т.н.

Шум,вибрация,ниска мощност.

И цената на дизела беше с 30% под тази на бензина.В един момент дизеловия мотор все превес в родния "автопарк",съответно цената на дизела прескочи тази на бензина.

Нормално,търсенето определя предлагането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За 360 км днес "долях" 41 литра газ.Заплатих 28 лв.С 28 лв. градско не можеш да изминеш толкова километри с дизел.

 

Нищо не казваш колко пари си дал още за бензин за тези километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено ако караш на къси разстояния докато обърне на газ.....

А дизела 90кс алх ми гори градско между 6 и 7л/100км в гр Варна. А всеки ден ходя до работа 4км в едната посока т.е. 2ва студени старта на ден което е 70-80% от градското ми каране.ако карах газ бензин зимата докато обърне ще съм минал пловината път сигурно. Мисля че бензин дизел в цената на на км няма голяма разлика,вече въпрос на предпочитания,динамика, миризма, обслужване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не казваш колко пари си дал още за бензин за тези километри.

Знам, че е към колегата, но средния разход на бензин при моята е 0,77л / 100км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми това са си + още 1.50-1.60 което прав още 5-6 лева в плюс на колегата към сметките му.

Няма по-добро и по-лошо всеки сам си преценява за себеси кое най го устроива,

защото ако седнеме да ги тъниме при мен разхода левове/километри е по-малак от колкото при него ама аз зареждам на 1,3лв.

Пример от преди няколко дни, 980 км за един ден разход на колонката 42.690 литра платени 55.497 лв средна скорост 78км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 360 км днес "долях" 41 литра газ.Заплатих 28 лв.С 28 лв. градско не можеш да изминеш толкова километри с дизел.

 

Нищо не казваш колко пари си дал още за бензин за тези километри.

 

Всяко зареждане се записва. Взимам всяка касова бележка и имам пълен отчет на всеки лев даден за гориво. Ще ти кажа с абсолютна точност утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24 декември 2015 година резервоара го напълних до горе.Показания на километража 158000км.Сега колата показва 161100 и резервоара ми е на 40%.Тоест за 3100 км. е изразходвала 60% бензин от 1 резервоар.Общата сума която съм дал за бензин за 29600 км. е 400.02 лв.Наливам само 100 октана.В литри това е 180 литра.Това ще рече че за 100 км средно изразходва 0,6 литра бензин.Средната цена на 100 октановия бензин който съм сипвал на колата е 2.22 лв./литър.

 

Сметката: 0,6 литра бензин х 2.22 = 1,33 лв. на 100 километра за бензин.

 

Дал съм общо за 2-те горива 2997 лева за 29600 км. откак я имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При октавия 1.9 90 коня кой е мотор, на който турбината е пак с променлива геометряи, и мотора читав ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ALH  90 кс променлива геометрия по-новият мотор

AGR 90 кс турбото е обикновено с гейт клапан

AHF 110 кс променлива геометрия

ASV 110 кс променлива геометрия по-новият мотор

всички са еднакво читави разликите им са малки няма някой който да е проблемен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Обмислян покупката на ALH заради малкия данък и след това 1 чип дали ще стане вървржен като 110 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От коя година започва и коя приключва ALH къде по купето мога да го проверя, тъй като не съм доста запознат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги разпознавам по н75. Агр и алх са с различен. Май от началото на производство до самия край ги вграждат и двата, но не съм на 100% сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.