Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за Октавия 1


jco.0l

Recommended Posts

  • Отговори 102
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Skoda20VT

    17

  • jco.0l

    15

  • bakalovag

    8

  • zdravko zankov

    7

Най-много писали в темата

Ясно а като ходя да копувам по кое да се отиентирам че е Алх?

 

Най-лесно е от лепенката с данни в багажника около резервната гума (в повечето случаи е в ляво)  - post-4899-0-88416900-1458149100_thumb.jpg

Другия вариант е по номер на двигател , ако го има вписан в талона (български или чуждестранен)

Повечето ALH се монтират на модела след фейслифта (след 2000-2001) , но за това не съм съвсем сигурен ....

За вървежа на АLH след чип , най-малкото е колкото 110ка , а ако е направен добре и отгоре  :fiu:

 

Успех с търсенето , пусни тук някоя обява ако харесаш ...за мнение (макар и субективно по снимки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм доста дизели, а в момента доста се колебая между 1.8Т и 1.9 тди може би искам дизел, защото е по опростен от бензиновия и е по удобен за дълъг път, всеки ден пътувам 100-150 км и затова като цяло отворих темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километрите които казваш са доста. Годишно ще станат 30+ хиляди. Поддръжката на бензинов двигател на възраст е по облекчена финансово. 1.8Т на газ в момента ще изразходва 10 лв. за гориво на 100. Наслушал съм се на 1.9 всякакви дизели как горят средно 4.5 на 100 а като ги покараш усещаш че 4.5 е верно ама за 50 км. Вземи 1.9ТДИ, мини 30000 км и сложи касовите бележки на масата и ще видиш че 3000 лв. Няма да са стигнали. Ако ще и Марешки да ти носи нафтата пред вратата. Тракането и вибрациите ще ги оставим за друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километрите които казваш са доста. Годишно ще станат 30+ хиляди. Поддръжката на бензинов двигател на възраст е по облекчена финансово. 1.8Т на газ в момента ще изразходва 10 лв. за гориво на 100. Наслушал съм се на 1.9 всякакви дизели как горят средно 4.5 на 100 а като ги покараш усещаш че 4.5 е верно ама за 50 км. Вземи 1.9ТДИ, мини 30000 км и сложи касовите бележки на масата и ще видиш че 3000 лв. Няма да са стигнали. Ако ще и Марешки да ти носи нафтата пред вратата. Тракането и вибрациите ще ги оставим за друга тема.

 4.5 в никакъв случай не е, но и не е 9/100 аз такъв разход съм нямал. Зимата повече от 8/100 градско не ми гори, дори е трудно да стигна този разход. Много настървено оплюваш дизела, но 70% от колите по - пътищата са дизелови, останалите са бензин газ, на която комбинация лично аз не съм фен, но като знам как лапа например 2.0 бензин в сравнение с дизела, нищо чудно и аз да й метна един бойлер в багажника....

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм готов с който и да е колега на газ/бензин да му докажа, че до 130км на дълго разхода е под 5л./100км. а градско зимата естествено ми е достигала до 8л./100км. Както си казах всеки сами си решава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, ама си доказвате, че на единия колата е синя, а на другия червена. "Моята харчи 5,6 литра дизел на 100" - "моята харчи 5,6 лева на 100". Ми не става така. Дайте ми на мен една бензинова кола на газ и ще харчи повече, от колкото в ръцете на някой друг колега. Или давам моята кола за проба на друг и тя ще харчи по-малко от колкото когато я карам аз. 
 

На 24 декември 2015 година резервоара го напълних до горе.Показания на километража 158000км.Сега колата показва 161100 и резервоара ми е на 40%.Тоест за 3100 км. е изразходвала 60% бензин от 1 резервоар.Общата сума която съм дал за бензин за 29600 км. е 400.02 лв.Наливам само 100 октана.В литри това е 180 литра.Това ще рече че за 100 км средно изразходва 0,6 литра бензин.Средната цена на 100 октановия бензин който съм сипвал на колата е 2.22 лв./литър.
 
Сметката: 0,6 литра бензин х 2.22 = 1,33 лв. на 100 километра за бензин.
 
Дал съм общо за 2-те горива 2997 лева за 29600 км. откак я имам.

На моята уж супер икономична малолитражка разхода е 6 981 лева за 42 000 км, тоест 16,6 ст/км
На бензиново/газовата уж "ламя" е 2 997 лева за 29 600 км, тоест 10,1 ст/км

Ето, аз на вашия принцип доказах, че дизела харчи повече пари.

И пак е относително - ако си разменим колите, както вече казах, разликата може да се увеличи или намали - стилове на каране.

 

Тук категорично говорим само за пари за гориво, тъй като подръжката на автомобил втора употреба, бил той бензин или дизел, е абсолютно скрита картинка. Няма я цената за първоначална покупка, обслужване, газова уредба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Izolini, 1.6 TDI DSG не я слагай в класацията щото се разминават с над 10 години. 1.6 TDI можеш да го сравняваш с други бензинови двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно 1.8т не е мотора с евтината поддръжка, така че успокойте обобщенията. Какво точно има дизела за разваляне, което 1.8 т го няма? Турбо, маховик, но пък има и скъп обтегач на веригата между валовете, две ламбда сонди и четири бобини. Дизела пък има задръстване на геометрията на турбото, ако се кара пенсионерски и само градско. Иначе признавам, че дизела е по-аграрен мотор, но всеки според вкуса си. Аз лично бях готов и на бензинка, но не намерих толкова запазена и на малко км., колкото ми е дизелчето. Аз бих гледал състоянието на конкретните коли, а дали е дизел или бензин, божа работа. При мен натежа състоянието на колата и затова карам дизел (трети поред). Ако някой го интересува реален разход на дизела да види линка в подписа с разхода.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз бих гледал състоянието на конкретните коли, а дали е дизел или бензин, божа работа.

Те тука те е заровено кучето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Izolini, 1.6 TDI DSG не я слагай в класацията щото се разминават с над 10 години. 1.6 TDI можеш да го сравняваш с други бензинови двигатели.

Сравнявам го само от гледна точка на това, че модерен дизел харчи значително повече от стара бензинова с газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,нов във форума,пиша за първи път.имам един въпрос относно предстпящо закупуване на автомобил октавия 1 2000куб.м 115кс комби .2002-2004г.Прочето за горенето на масло от този двигател.това масоволи е или е индивидуално.ако съм сбъркал мястото на въпроса си,моля за извинение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето бензинки 2.0 май си харчат. Не едни повече, на други по-малко. Някой колега, бе написал, че неговате не харчи, но според мен реално си зависи от състоянието на конкретиния автомобил. Специално моята си харчи, на таблото показва 210 000 км. но аз предполагам, че е на двойно повече :) въпреки това съм си доволен, но отвреме на време ми се иска да си бях взел 1.8 т  :blush:

 

П.П предполагам, че дизеларка 131 к.с. ще върви също толкова доволно като 1.8 т, пък и май са със 6 скорости  :beach_1:

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,искам да помоля за мнения за този автомобил и по специално някой колега от региона ако има някакви наблюдения да ги сподели,например може да е виждал въпросната кола и да даде някакво мнение и съвет.Предварително благодаря на отзовалите се http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11455297280300706

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,искам да помоля за мнения за този автомобил и по специално някой колега от региона ако има някакви наблюдения да ги сподели,например може да е виждал въпросната кола и да даде някакво мнение и съвет.

Мога да я погледна привечер,ако са там към 18:00.

Ако ли не,неделя-понеделник.

 

Повечето бензинки 2.0 май си харчат. Не едни повече, на други по-малко. Някой колега, бе написал, че неговате не харчи, но според мен реално си зависи от състоянието на конкретиния автомобил. Специално моята си харчи, на таблото показва 210 000 км. но аз предполагам, че е на двойно повече :) въпреки това съм си доволен, но отвреме на време ми се иска да си бях взел 1.8 т  :blush:

 

П.П предполагам, че дизеларка 131 к.с. ще върви също толкова доволно като 1.8 т, пък и май са със 6 скорости  :beach_1:

Абе харчат си,може би една от десет не гори повече от нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,нов във форума,пиша за първи път.имам един въпрос относно предстпящо закупуване на автомобил октавия 1 2000куб.м 115кс комби .2002-2004г.Прочето за горенето на масло от този двигател.това масоволи е или е индивидуално.ако съм сбъркал мястото на въпроса си,моля за извинение.

Значи е въпрос на състояние на конкретен двигател.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявам го само от гледна точка на това, че модерен дизел харчи значително повече от стара бензинова с газ

Само че тук говорим за Октавия 1 а не за Октавия 3. Днес специално за вас г-н Izolini карах с 90 извънградско и достигнах разход 6.1. А ся сметни го по 0.68 и виж как може да ти ляга под 5 лв. 100 км. Ако ти с твоя дизел паднеш под 5 лв на 100 км здраве да е, ще си купим всички такава. Казвам го с този тон защото човека се интересува от Октавия 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявам го само от гледна точка на това, че модерен дизел харчи значително повече от стара бензинова с газ

А аз какво казвам, г-н Skoda20VT? Или да го кажа обратно - един бензинов автомобил на газ винаги ще харчи по-малко от който и да е дизел - стар или нов. И целия ми пост доказва точно твоята теза, че като лв/км дизела излиза 50% по-скъпо. Ти какво разбираш - отделен въпрос!

Ясно ми е, че човека се интересува от Октавия 1. Там избора бензин-дизел (освен ако не си болен дизелджия) е труден единствено поради причината, че пазара е залян с дизели, а бензиновите са малко, но иначе категорично е в тяхна полза. Свръх всичко при равни години бензиновия автомобил е по-вероятно да е на по-малко километри.

 

ПС: Извинявам се за офтопика и повече няма да пиша тук, явно хората с по-нови модели нямат право да коментират по-старите модели, дори когато става въпрос за нещо такова като спора бензин-дизел!

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.