Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поредния проблем с дюзи


Delf

Recommended Posts

За пореден път ми се наложи да сменям дюзи. Причините-комплексни. Едната отказа, другата и тя нещо се прецака...
Та след изваждането им, реших да ги рециклирам. Няма да се обясвявам излишно, драмата беше пълна.
Самозван майстор от Варна, ги "рециклира" монтирахме ги, не запалиха, пак му ги пратих, той пък ги бил пратил в софия дизел център и там бил платил 1500 лева за ремонт....дълга и широка.
Тъй като драмата беше продължителна, през това време си намерих четири дюзи втора ръка които сложихме на колата и най накрая чудо! Запали....
Това се случи малко преди нова година.
Лошото е че сутрин не пали веднага. Т.е. въртя стартера доста. Няма пушек, няма нищо. Запали ли веднъж, веднага гася и въртя отново-пали от раз.
Другото което ми прави впечатление е че в движение, като я освободя от скорост и започнат да падат оборотите, отиват до 750, задържат за 3-6 секунди и отново се качват нормално до 900 оборота.
Нищо няма на диагностиката, никакви грешки.
Мотора е ATD помпа дюза.
P.S. Майсторчето от варна иначе ми прати фалшива фактура от софия дизел център за ремонт на дюзите за 1500 лева. Разбира се след кратка справка от моя страна, хората от нам ми казаха че не правят рециклиране на помпа дюза. ...
Добре че някакси тоя се нави да ми върне парите за "рециклирането"-370 лева...
Голям филм...
Та ако някой има идея относно проблемите които описах, моля да ги сподели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстраних проблема, сега остава и да отстраня и колата вече...

Иии никога повече шкода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да има някаква причина поради която се развалят дюзите? Гориво? На колко километра е колата? Колата от нова ли я имаш? С вярното масло ли е карана?

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление я нямам от нова.

Въпреки това съм я гледал като писано яйце.

Може би просто не съм случил на машина.

Шест години са ми достатъчни че и в повече да и се "радвам".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.