Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нормално ли е алармата да реагира на движение на врата- багажник?


sashom

Recommended Posts

Привет,

 

Имам странен проблем. При отворен багажник и щракнато два пъти палче за да симулира затворен багажник, след заключване алармата се включва при движение на вратата на багажника. Без да се натискат никакви бутони и винаги само след движение, не на някакво точно време. Съмнявам се, че жичките под гумената изолацийка които постоянно се движат при отваряне на багажника са се прекъснали и постоянно лъжат алармата. Алармата ми се включва често без никаква причина и като нищо е точно от това. Въпросът е според вас има ли какво да накара алармата да се включи само от движение на заключена врата и то на багажника, освен прекъсната жичка? Важно уточнение е, че колата е седан и багажника няма общо с купето, дори и да има някакви обемни датчици.

 

Поздрави.

Редактирано от sashom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Вече имам отговор :)

 

Направих няколко по задълбочени проби и локализирах проблема някъде около маншона който пази кабелите излизащи от купето и влизащи във вратата на багажника. 

Внимателно с нож го разпорих и какво да видя ... ОТВРАТИТЕЛНО И НЕВЕРОЯТНО :

036658365.jpg

 

Дори не проумявам как е възможно да се случи. Всички кабели бяха с оголени изолации на конкретно място. Точно където свършва дебелата час (ъгъла) на маншона при захващането му за багажника. Чудя се аз защо ми се включва алармата когато си поиска ... Незнам как не е изгоряло нещо до сега ...

След малко с всичко е закрепено за да няма проблеми и тези дни мисля да подменя всички жички от гърба на левия стоп до средата на вратата на багажника за да нямат преправяне точно да движещите части. Интересното е, че натовамясто няма никакви следи от манипулации. Явно там има доста сериозен натиск или пък зимата да вдървяват яко. Много е странно...

 

036658368.jpg?r=0

036658369.jpg?r=0

Редактирано от sashom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах почти същия случай-кабелите  на задната врата  на багажника  се бяха СЧУПИЛИ - толкова твърда става изолацията зимата ,че жицата  не е издържала на многократните отваряния и затварания на врата и са се прекъснали от кълченето ,на които  са подложени при тези действия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.