Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен проблем с Октавия 2 1.9ТДИ 105 к.с.


_Ghost

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Вчера и днес ми се случи нещо странно, докато карах Октавията. На три пъти вчера и на два пъти днес както се движа и съм натиснал педала на газта, колата спира да набира мощност. Първия ден изключвах от скорост и включвах пак на същата и колата си подкарваше сама, днес просто отпуснах педала и го натиснах пак и пак си подкара.

 

За информация, и петте пъти се случи на градско, два пъти на 2-ра, един път на 3-та и два пъти на 4-та. Случи се както на загрят двигател, така и на студен, току след тръгването. Изкл'чването не беше при рязко форсиране, а просто при поддържане на газта, не повече от 2-2500 оборота.

 

Нафтата е по средата, значи съм карал вече половин резервоар с нея и проблема не е от ново сложена.

 

Ако някой има идея какво може дае причинител и какво мога да направя ще съм му благодарен да сподели.

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това или ще е проблем с нещо по турбото или с горивната система. Ако нямаш кабел, за да и направиш диагностика, по-добре се насочи към доверен сервиз.

 

П.П. един приятел имаше проблеми със огромна загуба на мощност, придружена с трудно палене, и всичко това ту се появява ту не. На кави ли не диагностики ходи и накрая се оказа утайки в резервоара, от кофти нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак го направи два пъти, като сега светна и контролната лампа за изгорели газове. Това пише по книжка:

 

Контролна светлина  свети след като включите запалване. Ако контролната светлина не загасне след стартирането или се запалва,евентуално мига при движение на автомобила, това значи, че има дефект в системата за контрол на ауспухови газове.

 

Някой може ли да разясни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на колегите, които изразиха мнение. В събота закарах колата при Пепино, на когото специално благодаря, че така бързо отреагира на запитването ми и веднага се съгласи да я погледне. Оказа се, че колата влиза в сервизен режим и затова прекъсва подаването на гориво. Причината е слаб сигнал от датчика за изгорели газове G450, който не комуникира вече правилно с DPF-а и шашка компютъра на колата.

 

През седмицата ще я закарам при Пепино, за да сменим въпросния сензор или да го отремонтираме, ако подлежи на ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчикът е сменен с нов и проблема си замина. Благодаря на @Pepino за бързата и точна намеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.