Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разлика в изминатите киломентри и показания на километража


mammut

Recommended Posts

Здравейте колеги.Имам една дилема която доста ме учудва,дневния километраж ми показва по малко изминати километри отколкото е в действителност.Вчера пътувайки за София ми направи впечатление,от Плевен до Златна Панега е около 70км.по точно 68км.по сарта и навигация а на мен километража пи показваше 61км.Това е 7км.разлика като съм го засякъл от табела до табела.А другото което ме учудва е,че от Плевен до терминал1 на летище София го дават 160км. значи м двете посоки е 320км.а на мен показанията са 319км.като в началото на засичането е от табелата на Плевен но навръщане до блока в който живея но това са още около 5-6км.Значи пак имам около 7км.разлика.Трудно е за разбиране какво става,гумите ми са оригиналния размер 195-65R15.От какво може да е това и най важното което ме вълнува дали и постояния километраж който показва общите изминати километри също се влияе както дневния който го нулирвам при всяко зареждане на бутилката с газ.Защото и той ако не изчислява точно значи колата не е на реалните изминати километри.Проверката в ЕТ.показва,че това което пише на таблото е реално товае и на компютара в ЕТ.

Здраве и успехи от мен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се шашкай.

Ако влезеш с ВАГ КОМ,ще видиш,че километрите също не съвпадат с тези на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да кажеш ,че общите километри са точни но тези на дневния километраж не винаги са точни.Все пак трябва и да си правя сметка на обслужването на колата най вече за маслата и халдекса,защото ако дават разлика общия километраж то в такъв сучай трабвя дя правя сметки кога ще настъпи нужда за смяна.

в какъв смисъл и с ВАГ КОМ ДАВА РАЗЛИКА на кои километри всъщност никога не съм идползвал такава диагностика освен тази на сервиза за грешки.

Редактирано от mammut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на ваг-кома показва 5км/ч по-малко от това,което показва на циферблата.Иначе дневния километраж е свързан с този на пробега, ако нулираш дневния километраж например на 100.9 км. След 100 метра няма да ти отчете 1 км. на пробега. Надявам се,че ме разбра... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбирам това че на пробека вече ще навърти 200км а на дневния тепърва ще тръгне да върти първия километър

но все пак като са свързани и единия показва по млко това означавали че този на пробега и той показва по малко от реално минатите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друго ми направи впечатление мислейки че може да е от гумите проверих в нета и ми даде една таблица на която показва че за Октавия 1 до 2004г.и дават размер 185-65R15 Но пък на капачката на резервоара си и дават 195-65R15 има ли такъв вариянт.И другото което е интересно не знам при вас така ли е но примерно при скоростот 100км.ч. на скоростомера на навигацията ми показва 96-97км.ч.

Редактирано от mammut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е отговора на въпроса ти. Навигацията е вярна, скоростомера отчита повече. При всички е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички производители на коли нагласяват така километража, че с най-големите стандартни гуми за модела километража да е точен или да показва с 1-2% отгоре. С други думи при 100км/h по GPS километража ще показва 101-102. Това с най-големите гуми. При по-малки разликата нараства. При мен километража показва 7% грешка с 15ките и около 3% със 17ките.

 

Накратко - както вече са ти писали колегите, няма място за притеснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичага не се шашкай защото процентовото ти оклонение на отчетния round trip timer е по ниско от номинала за Европа... вярвай на борд компа и ги мани тия глупости защото при тях са изчислявани разстояния на база глобална географска телеметрия... И все някъде трябва да се компенсират разликите... Сещаш ли се защо геодезистите и землемерите си бутат колелцето и си свиркат... Щото после за АКТ 16 ги боли онова техните сметки за до милиметър а и да помоля колегите да не се бъркат между дневен изминат километраж и общ километраж... Единственото между тях е, че черпят информация от един и същи датчик иначе са две отделни субрутини на борд комп-а и той не сибира и изважда... Той ги върти и двата едновременно по отделно... Просто от теб зависи какво си му казал да ти покаже като данни, но пак казвам... Това че си спрял да ти показва дневен майлидж примерно не означава, че онборд CPU-to не си ги калкулира постоянно... просто не ти ги показва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно значи да не се притеснявам не знам дали и на другите марки коли е така имал съм най различни но май досега не ми е правило впечатление.като че ли винаги са ми показвали това което е в действителност но мога и да греша 

Редактирано от mammut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви за отзивчивостта колеги знаем че винаги мога да получа коректни отговори на въпроси те ми 

бъдете здрави и безаварини километри 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.