Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане от към двигателния отсег


edisonov

Recommended Posts

Здравейте колеги

 

Имам следния проблем - при подаване на газ на първа, втора и рядко на трета скорост в движение и при пълно връщане на газта се чува звук наподобяващ скърцане на гума в гума. Звука е еднократен и кратък. Сутрин когато колата е още студена не се чува, кого започва да скърца след в колко минути висене в задръстванията . При подаване на газ на място няма шум. Когато вали и е мокро също не скърца . Като разклатя двигателя от задната страна се чува скърцане, но не мога да преценя дали е същия шум тъй като в движение го слушам в купето. Съмненията са ми за някакъв тампон или мека връзка.

Моля и за вашето мнение ако сте имали подобен проблем преди да отида и на майстор

Колата е от подписа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се чува стържене при рязко подаване и отнемане на газта, особено ако волана е завит надясно. Появи се изведнъж в студа и ходих да я гледам на подемник. Нищо не открих, но като се постопли изчезна както се и появи. Имах съмнения за тампона на скоростната кутия, който се намира под кутията на акумулатора, но така и не можах да го проверя. При мен звука се чуваше вляво и горе като че ли..., все едно в горната част на предния ляв амортисьор. При напъване отмясто на ръчна не се чуваше, а само при леко движение при напън или рязко отпускане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ме като че ли звука идва някъде от дясно около двигателя не чак до окачването. Незнам тампоните на стабилизиращата щанга дали могат така да стържат. Иначе няма значение я навит или не волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес установих, че когато е навит макар и малко волана в някоя посока скърцане не чувам. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и решението на проблема ако на някой му се случи да не се чуди. Тампоните се оказаха ок, а скърцане то беше от някакви водачи на жилата на скоростите. Майстора ми ги намести и постегна с една свинска опашка и за сега няма шумове.

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко обърках темите с този пост, извинявам се...

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 години по-късно...

@edisonov, колега, в кой град и при кой майстор го поправи?

 

Същата кола и проблем имам и не мога да убедя майстор да търси проблема при жилата на скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София го правих, но беше доста отдавна при човек който тогава ми правеше колата. Незнам какво нахрави но явно свърши работа защото повече шум не се появи а карах колата до миналата година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.