Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дразнещ шум при запалване на двигателя


golfhi

Recommended Posts

Колата е 1.9 105к.с.

при запалване на двигателя се чува едно тракане и бучене от към жабката на колата, шума трае около 4-5 секунди и после спира и това се случва на всяко палене. Мисля че е от вентилаторчето на парното... Според вас какво е и как може да се отстрани шума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е 1.9 105к.с.

при запалване на двигателя се чува едно тракане и бучене от към жабката на колата, шума трае около 4-5 секунди и после спира и това се случва на всяко палене. Мисля че е от вентилаторчето на парното... Според вас какво е и как може да се отстрани шума?

Пробвай, за да разберем всички:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/46668-почистванесмазване-на-вентилатора-на-парното-o2-f/

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се чува и при изключен вентилатор може да е сервомотора на клапата за рециркулация, който също е под жабката. При зацапване на потенциометъра за следене на ъгъла на клапата започва едно непрекъснато наместване съпроводено с тракане, ръмжене и ритмично почукване. Моята трака така около година докато не я свалих и почистих потенциометъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се чува и при изключен вентилатор може да е сервомотора на клапата за рециркулация, който също е под жабката. При зацапване на потенциометъра за следене на ъгъла на клапата започва едно непрекъснато наместване съпроводено с тракане, ръмжене и ритмично почукване. Моята трака така около година докато не я свалих и почистих потенциометъра.

Точно от него е проблема, защото като натисна бутона за затваряне на въздуха отвън и се усилва звука, а при изключване спира шума след 2-3 секунди.

Как се процедира и къде точно се намира този сервомотор, и с какво се почиства при разглабянето му.

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами бях писал тема във форума , дори и снимки мисля, че пуснах. Търси някакси с търсачката - клапа, тракане ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами бях писал тема във форума , дори и снимки мисля, че пуснах. Търси някакси с търсачката - клапа, тракане ...

ЦЪК  :blush: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен обикновено ми дава следното съобщение :

 

Няма намерени резултати за 'тракане на клапите'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш чичко Google и пишеш "site://skodaclub.bg тракане клапи" ... и излиза на първо място ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... аз затова ползвам гугъл да ми търси из форума, когато ми трябва нещо (пишеш "тракане клапи skodaclub.bg" и излиза веднага - търсачката на форума не я ползвам и 0.1%). Може би знам точно защо не работи това нещо... най-вероятно търси 1:1 същото да му изглежда, като написаното, а не "мисли" и това му е грешката :) Ако например напишеш "Тракане на клапите" - ще го изкара веднага, ако напишеш "тракане на клапите" с малки букви - няма да го изкара. И при мен така работи и е нормално - така е направено.

 

Това се оправя лесно - но се пипа в кода на форума, или може и да има опция в опциите - не знам. В момента е case-sensitive, а и предполагам, че ако напишеш "тракане клапи" - няма да намери нищо пак. Лесно се оправя това в кода.

 

Поздрави

 

ПП: Пепи ме изпревари - точно така се търси, да...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте, и аз съм с този проблем от известно време, ще пробвам методиката на Димон и ще пиша. само да допълня , че при мен този звук се появява и при включване на задна скорост :-))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте, проблема вече наболя с идването на зимата и ще се бори. Колегата Димон е описал процедурата и при него е с климатроник. При мен е климатик и незнам дали е същото, В един сервиз казаха че е моторчето с износени зъбни колела - 300-350 лева струва в  ЕТ - в Трансексперт искат първо да го отворят, но там чак след 3 седмици..... Ба го толкоВа ли е зле???!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш ли да оставиш клапата в отворено положение и да откачиш кабела на моторчето? Поне няма да трака и няма да се изпотяват прозорците. Временно решение, докато измислиш нещо друго.

При мен при включване на задна скорост клапата се затваря. Чува се тих звук, когато взех колата се бях притеснил, докато разбера какво става под жабката.

Редактирано от stocher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.