Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на ОК2


gen4o_40

Recommended Posts

 Привет колеги, моля Ви за мнение. Ку пих си Октавия 2 дизелова 2.0 - 140 кончета 2006 год. Много ми харесва модела и от дълго време му се точех, е дойде и този момент за което много се радвам. Проблама обаче идва от там, че всички и навсякъде ми казват колко много съм се прекарал като съм купил точно този модел на октавия. Много се чупели двигателите, много скъпа за подръжка и тн. Извинявайте ама с такъв кев я купих и сега......моля споделете наистина ли чак толкова е лош точно този мотор на шкода. Благодаря предварително на всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е! Изобщо не е лош мотора. Понякога си пука главата, но след 2-3 000 лева за ремонт си с чисто нов мотор. Понякога си чупи и клапата за гасене, EGR-a и т.н. - но пък след 200-300 лева си имаш пак чисто нов мотор.

 

Общо взето това е :) Съвсем спокойно си я карай - тя може и никога да не почне да губи антифриз или да се скапе или друго :)

 

Просто карай и спокойно - никой за нищо негативно не слушай!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)))

 

Генчо, купил ли си я вече, харесва ли ти колата, караш ли я с кеф ... какво значение има какво казват другите?

дай снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, точно това ми беше идеята... както и един друг колега, който питаше за всяка гайка, какво ще стане, ако се развие - ами, когато се развие ще се разбере какво ще стане - ако се развие изобщо :D

 

На тия коли им трябва нафтичка в резервоара, някоя хубавка добавка, защото горивата са гадни, крак на съединителя и крак на газта - това е. Автомивката също е много важна :)

 

Това, че Пешо и Гошо не могли да си купят нова кола /макар и Шкода/, а купили някоЙ дърто Бьей-Вье, само защото е Бьей'Вье, нищо, че е по-голямо от тях и т.н. - много обичам такива да ми обясняват колко е зле шкодата, колко е зле моторът, колко е зле индустрията и т.н. Обаче като му кажеш, че със 150км/ч средна скорост с климатик и 4-ма доста дебели вътре в колата + малко сакове в багажника ти дава среден разход 5.5/100 по магистралата с климатик и т.н. - почват да гледат тъпо и да ти обясняват как е невъзможно... и т.н. :) нищо, че ти го караш това добиче и знаеш колко ти гори и т.н.

 

Нали...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да ти е честита, най - безпроблемната кола която съм имал след 5 различни автомобила, точно 2.0, 140 коня, ДСГ...  Хич не слушай хората кво ти говорят. Уникален мотор.. много му обичам звука, пестелив, пъргав и горе долу тих. Удоволстви е да се шофира. 

 

Проблема с главите е силно преувиличен, статистически, шанса да попаднеш на кофти глава е съвсем малък. А пък даже и да се случи.. прави се. А пък освен това всяка една кола може да ти пукне, глава, блок, колектори и квото се сетиш.. ама изобщо не го мисли.

 

В българия има поне 20 хиляди такива октавии, да не са и повече.. и сигурно по малко от 100 са направили грижа, това е пренебрежимо малко. Обаче тъй като собствениците им наддават вой до небесата хората остават с погрешно мнение. Хилядите щастливи собственици, обаче не се обясняват по форумите как изобщо никога не са пукали глава... нали .

 

Така че всяка хистерия тук е излишна... на твойте приятели им кажи... то гроздето кисело.

 

Не се филмирай и не чети форуми. Карай си и си свиркай.

Редактирано от paradox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за подкрепата приятели.  :doubleup: Обслужих си я машината разбира се само с оригинални части, закарах я в Овча купел в една автомивка където я направиха да блести от вътре. Разервоара фул до горе с по-скъпата нафта и сега с нетърпение чакам събота и неделя за да и се искефа на някъде. Благодаря за хубавите думи. Ще пусна и снимки тези дни. С най-голямо удоволствие ще почерпя ако има интерес за сбирка някъде в София или където и било.  :banana_beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идвай задължително:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/51739-%D0%BD%D0%B8%D0%BC-21022016-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%B0/

 

Да видиш за какво става въпрос - има страшно много готини хора :) Следващата редовна среща е на 6-ти март. Нередовните зачестиха също ;)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там съм!!! Задължително ще дойда. :banger_2:  Даже ще се пазаря за лепенка на шкода клуб. :plate_skoda:  Виждам, че адаша ги лепи :banger_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тези срещи на Околовръстното над бул.България ли ги правите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тези срещи на Околовръстното над бул.България ли ги правите?

 

Почни на околоМръсното ... на самия паринг пред Националния исторически музей https://www.google.bg/maps/@42.6570747,23.2712737,3a,75y,348.95h,89.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1szCDGj6waxhkkN1XWsu-AWQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=bg

Заповядай ...  Всяка 1ва и 3та неделя от месеца към 14:00ч :)

Следи тази тема - ЦЪК , там се уговаряме , ако има промяна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.