Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аудио уредба/Навигация за Октавия 2 - съвместимост


superba

Recommended Posts

това е може би последното нещо по вътрешното оборудване, което ме гложди да променя. В момента съм със стандартния stream mp3, който работи, ама все пак :)

 

та, заглеждам евентуално подмяна с Болеро, Амундсен, Колумбус. Навигацията не ми е must, ама ако изпадне на прилична цена, що да не я взема.

Тук почват най-сериозните чуденки за съвместимост на различните модели с моята кола.

Шкода 2008 преди фейлифта, с парктроник и мулти волан. Четох, че да се подкарат функциите по КАН шината трябва и управляващите модули да са от по-новите (такива като на ФЛ). Уж проверявах и моите са с верните серии.

Има малка разлика във визията преди и след ФЛ на радиото и лайстната около него. Доколкото разбрах има лайстни от ЕТ, които поволяват радио с новата визия да се монтира на кола преди ФЛ.

 

Относно самите радиа обаче, кое може да стане и кое не!

 

Болеро от кои модели става (без преправяне, само смяна на лайсна)

Колумбус от кои модели става 

Амундсен от кои модели става (фабия, октавия, суперб ? той има ли карти за бг, същите като на колумбуса ли са?)

 

Каква е разликата м/у Колумбус и Амундсен?

 

Разкодирането разбрах, че е 30 кинта в ЕТ и не искат VIN и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, със сигурност мога да кажа следното:

 

1. Каквото и да е от Фабия/Румстър/Супърб 2 преди ФЛ не става (формата и размерите са различни).

2. Амундсен не си взимай, дори и да ти изпадне - няма карти за него, не са същите като на Колумбуса. Иначе за разлики между него и Колумбус - освен, че Колумбуса е с по-голям дисплей, за други разлики не мога да кажа дали има.

3. Общо взето търси си мултимедия от Октавия/Йети/Пасат. Предполагам, че и още някой модел от VW гамата е съвместим, може би А6.

 

Що се отнася до разкодирането - толкова е, да. Трябва ти сериен код на мултимедията. За VIN - не съм сигурен, че не искат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

amundsen-а гледам, че го има по-често и върви по-тънко от болерото, а реално дори и без НАВИ ще върши същата работа, за това го гледам ... а иначе първа точка не я разбрах, какво значи преди ФЛ, за конкретните модели ли ФЛ? Примерно амундсен от фабия 2007 ще стане ли при мен?

SAM_3627.jpg?t=1302097323

 

медията на ФВ свети в червено, а доколкото разбрах не може да мине на зелена светлина (лесно) и гадно ще стои :(

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://olx.bg/ad/disk-za-navigatsiya-volkswagen-seat-skoda-ID33JL7.html

този продава някакви карти за източна Европа за 180 лв, но не знам колко са работещи

 

значи основната разлика м/у Амундсен и Колумбус е и това, че първата няма HDD и картите трябва да са само на носител (SD карта или CD).

T.e. станаха 2 големи разлики - по-малък екран и липса на HDD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не съм се изразил правилно. Значи, от Фабия/Румстър никаква мултимедия няма да стане при теб. Същото важи и за мултимедия от Супърб 2, произвеждан между 2008 и 2013. Като тук със със сигурност не стават за теб мултимедиите на Супърб до 2010 вкл., а след това не съм сигурен дали не променят формата на мултимедията.

 

Да, вярно, че Амундсена нямаше хард диск. Това е огромен минус също.

 

Подсветката, поне при Колумбуса, се сменя автоматично в зависимост от колата, на която е поставен (тествано) - мултимедията по КАН шината разпознава ВИН-а на колата и в зависимост от него сменя подсветката - червена за VW, зелена за Шкода. Така че това да не те притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, а разликата не е ли само във формата и това не може ли да се коригира с лицевия панел?

Примерно преди ФЛ и след това разликата в панела е горе във формата на радиото и долу във формата на климатроника.

Ако колата е с климатик всичко е точно и панелите се подменят без проблем, но ако е с климатроник само трябва да се намери вариант за климатроник преди ФЛ.

Примерно китаеца предлага това (като се подменя основата на климатроника 4-та снимка е показано) http://www.aliexpress.com/item/Grey-Car-Radio-Stereo-2DIN-Fascia-Panel-Refitting-Frame-Facia-Trim-Install-Mount-Kit-For-Skoda/32571766873.html?spm=2114.40010508.4.6.Tv58EV

 

или има и други разлики?

Амундсен за Шкода Фабия от 2007 е същият като вид за Октавия 2 ФЛ, това така ли е?

 

ПП

а това е стандартния лицев панел на Октавия преди фейса

http://www.ebay.co.uk/itm/171928553149?clk_rvr_id=986645000962&rmvSB=true

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, мисля, че и захващането на мултимедията за конзолата зад тоя панел, който си постнал, не е еднакво - местата на дупките за винтовете се различават на мултимедията и конзолата май. Но в крайна сметка, най-лесно е да се пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност ето за такава маска говоря ... 

ba.jpg

 

дам, най-добре с проба, но аз съм в София, а Амундсена не е :)

 

ето и клипче на интериора, Амундсена би трябвало да е със същите размери, т.е. нещата да станат 1:1 ... или

 

 

значи ето го този trim - 1Z0 858 069 D

взето от тук http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f149/columbus-trim-surround-part-no-68748.html

trim for heater switch for vehicles with navigation system:
1Z0 858 069 D
1Z0 858 069 D 9B9 - Satin Black
All these are listed as D >> 06.11.2011 which I assume means "PRIOR to 06.11.2011" 

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, със сигурност мога да кажа следното:

 

1. Каквото и да е от Фабия/Румстър/Супърб 2 преди ФЛ не става (формата и размерите са различни).

 

Значи след като опитно тествахме днес с колегата Тони (superba), малка корекция в горното твърдение - мултимедия от гореописаните модели пасва идеално на средната конзола на Октавия 2 преди фейса, единственото необходимо е пластмасовата рамка около мултимедията да се подмени с такава, каквато Тони е постнал тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз още съм в чуденка какво да купя ,,, та докато се чудя, да взема да ви питам нещо.

Картите, които се ползват от Шкода са Navteq, същите като на BMW и Garmin. Преди време се занимавах с един проект, покрай който поразцъках openstreetmap (https://en.wikipedia.org/wiki/OpenStreetMap, за който не знае). Имам си гарминче nuvi255w, на което си зареждам безплатни карти от въпросният проект. Последните години станаха доста доста прилични и подробни (аз лично съм налял бая инфо в тях, вкл за БГ :) Та главно поради тази причина не ми трябва някаква навигация в колата, само по-шарена мултимедия. Обаче тоя амундсен ме засърбя да го пробвам най-вече от любопитство :) Как така да няма карти за него :))

Та, ето и въпроса към хората с Амундсен (и Колумбус). Доколкото разбрах картите там се зареждат от СД Карта. Какъв е формата на инфото, което е на тази карта, гармински ли е ?!

Ако е така, имам идея как може да се качват всякакви карти за без пари, без да се нарушава лиценза :P

На колумбус също може да се пробва ... gmappsupp.img намира ли се някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Та, ето и въпроса към хората с Амундсен (и Колумбус). Доколкото разбрах картите там се зареждат от СД Карта. Какъв е формата на инфото, което е на тази карта, гармински ли е ?!

 

2. На колумбус също може да се пробва ... gmappsupp.img намира ли се някъде?

 

1. При Амундсен се зареждат от СД карта, при Колумбус си ги качваш на хард диска :tongue_1: Форматът не е Гармински (не е .img).

2. Имаш ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е скъп за това, което предлага. Пък и бие много на очи. Китайците предлагат по-функционални навигации за по-малко пари.

Амундсена за сметка на това е доста евтин, явно няма търсене съответно по-малко проблеми с айдуците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

при китайците има ли проблем с източване на акумулатора? 

както и с прочитането на данни за парктроник, климатроник, мултиволан и тн?

Т.е. трябва ли да се подменят контролерите?

 

Питам, защото се оказва, че ако взема някаква оригинална мултимедия с по-нов firmware почват драмите с контролерите, и трябва да ги подменям сигурно всичките. А това са си още пари и разправии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да сложиш след STREAM, ще сменяш CAN модула. за да не ти точи ток и да имаш визуализация на всичко .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да сложиш след STREAM, ще сменяш CAN модула. за да не ти точи ток и да имаш визуализация на всичко .

За визуализацията е вярно и тогава ще показва само парктроника,за да показва и климатроника,трябва да се сложи управлението от фейслифта.За консумацията на ток обаче няма поблем,казвам го от опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз питам за китайските навита с андроид

за оригиналните знам, че може да има проблем при по-стари версии на КАН-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при китайците има ли проблем с източване на акумулатора? 

както и с прочитането на данни за парктроник, климатроник, мултиволан и тн?

На Golf VI - 2010 слагах това китайче http://es.aliexpress.com/item/Free-Shipping-HD-1024-600-Car-Android-4-4-PC-DVD-GPS-For-VW-Golf-5/32216889091.html

Нямаше никакви проблеми със акумулатора.

Голфа беше със сензори за паркиране отпред и отзад - фабрични и всичко си излизаше без проблем, включително климатроника и бутоните от волана.

Навигация iGO Primo -  безупречна.

 

 

2807c8daeaa6d88e.jpgd2d4d2143317f3b1.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.