Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

emilio88

Recommended Posts

Странният шум е около минуната две при студена кола,като се натисне съединителя спира за кратко време и после пак започва, и като е загряла колата го няма този шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 тди е колата.Тракане, предполагам че е демфер или ниско масло на скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за сега върви добре,проблема е при студена това тракане и за минута-две спира или като натиснеш съединител спира тракането и после пак започва и после като загрее спира и нз опасно ли е за скоростната кутия или диференциала.Иначе няма проблеми със съединителя добре върви колата :) Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Мен ,ако питаш си е маховика ,щом се оправя при натсиакне на съединителя почти 99% сигурно,но не е болка за умиране.Например на Фордовете ако го чуеш,е проблемно,защото при износването си хвърля стружки във стартера и един прекрасен ден не можеш и да запалиш,защото стартера се е скапал от набитите стружки .Равносметката е смяна на маховик(и съединител в повечето случай),както и сратрер и накрая сумата е доста солена.Обаче при Шкода нещата ми се струва ,че не са чак толкова неприятни,както и последиците.Нека се намесят колегите със дългосрочен стаж на Шкода ,защото аз моята я карам от няма и година и от около 10к км :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно същия симптом при мен и след диагностика от Пепино се разбра, че е запушена дюза. Но при натиснат съединител се чуваше тракането по-леко и като го пуснеш пак почваше до към 60-70гр на водата.Първо я прочети колата, после го мисли!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.