Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сила на затягане на контрагайката на кормилните накрайници.


strazhara

Recommended Posts

Здравейте

Преди няколко часа правих реглаж на предния мост и след като се прибрах смених и маслото на колата в гаража ми. Незнам какво ме накара да проверя контрагайката на кормилните щанги и ми направи впечетление, че не са стегната силно. На ръка не се отвиват, но при леко натискане на ключа гайката се движи. Върнах се при майстора и той ми каза, че толкова му било достатъчно и нямало проблем. Разгледах на няколко места в сервизни книги и там пище момента на затягане 50Нм. Притесняваме, че ако го натегна макар и да държа контра от към накрайника може да мръдне леко при обирането на макар и минималния луфт.Та въпросът ми е, това нормално ли е да се оставя така с цел по лесно отягане в бъдеще?

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 На ръка не се отвиват, но при леко натискане на ключа гайката се движи. Върнах се при майстора и той ми каза, че толкова му било достатъчно и нямало проблем. Разгледах на няколко места в сервизни книги и там пище момента на затягане 50Нм.

Това изобщо не е стегнато.

Стягай здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стегнах и държах контра на вътрешната кормилна щанга като внимавах де не се размърда нищо. Даже за мое успокоение мацнах чертичка светла боя по дължината на сглобката.

Благодаря

Редактирано от strazhara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.