Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повдигане на Fabia 2 1,4 TDI комби


kiril_kirilow

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам нужда от съвет ?

 

колата е Skoda Fabia II , 1,4 TDI , 2010 г , комби.

 

Искам да я повдигна , тоест да и увелича просвета.Желателно/Предпочитано е това да стане със максимално малко средства.

 

В момента колата е със стандартните джанти 14" и със стандартните гуми 185/60 R14".Измерено със ролетка във най-ниската част отпред , тоест "престилката" ( или както и да се нарича пластмасата което стърчи под предната броня ) е около 18 см.

 

Според мен най лесният вариант е да мина на 15" цола джанти и гуми.Заводско на колата и дават подходящ размер 195/55 R15 , след проверка във различни онлайн калкулатори за гуми разликата в гумите/височината е 17 мм.

 

Във различните калкулатори разликата е показана по различен начин - или в "зелено" приемлива или в "червено" неприемлива - не знам и не мога да преценя доколко мога да се доверя на подобни калкулатори.

 

Вчера видях   2 шкоди като моята само че не комби ( седан или хечбек - ня знам как точно се води модела ) със гуми 195/60 R15 - според собствениците няма проблем със управлението.

Според същите тези калкулатори този размер гуми са абсолютно неприемливи за модела.

 

Пак според тези калкулатори разликата в първият случаи със заводско "разрешените" размери е 17 мм - което като промяна във височината не си заслужава като инвестиция във по скъпи гуми и нови джанти

 

При вторият случаи разликата , пак според тези калкулатори е 37 мм  - което е по приемливо и си заслужава инвестицията във по скъпи гуми и нови джанти.

 

Получи се объркано , но така се чувства и аз , дано да сте разбрали какво има в предвид

 

Та това са моите проучвания до момента.

 

- Молбата ми е за съвет относно по голям размер гуми и джанти от колеги които са карали или карат със по големи размери.

 

- Имат ли проблеми със съвместимостта при промяна на размера ?

   - опира ли някъде ,

   - повишава ли се разхода

   - натоварва ли се извънредно ходовата част - неприятни ремонти

 

- Кои размер сте предпочели и защо ?

 

и всичко за което не съм сетил или помисли , изобщо всякаква информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега, а защо си решил да я повдигаш?
Моята е хечбек и отпред почти никъде не ми е опирала и с 14 и с 16-ките (нископрофилни) по никакви бордюри и т.н. Даже някои път като застана на светофар до някои и се чувствам като в джип. В дадени сличаи като я погледна отвън, ми се вижда прекалено високичка. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налага се да се ходи до вилата,където е черен , неподдържан път със дълбоки дупки ( даже в момента е още по лош ).

По принцип няма проблем,бавно и внимателно ходя до там без да опирам , но мисля за повдигане , защото няма шансове скоро пътя да се оправи и може да става все по зле.

 

А при теб стои ли ли това което е като "престилка" от пред ?

А размера ти 185 / 60 или 185 / 65  ?

Редактирано от kiril_kirilow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, то май някакъв спойлер се води, на штипки е мисля. 14-ки съм карал 175/65, а сега съм с оригиналния размер 185/60.
Иначе при нас преди фейслифта, мисля че имаше версия Scout. Тя нали се води по-повдигната. Може и при нея да има разлика в пружините или пък като ОК1, някакви фтулки за повдигане, но трябва да се ровиш в интернет в етка, елса или ЕТ, въпреки че се съмнявам че ще могат да ти дадат правилно инфо.
Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налага се да се ходи до вилата,където е черен , неподдържан път със дълбоки дупки ( даже в момента е още по лош ).

По принцип няма проблем,бавно и внимателно ходя до там без да опирам , но мисля за повдигане , защото няма шансове скоро пътя да се оправи и може да става все по зле.

 

А при теб стои ли ли това което е като "престилка" от пред ?

А размера ти 185 / 60 или 185 / 65  ?

Колега и при мен е нещо подобно. Аз ходя за риба и имам подобен проблем. При моделите хечбек междуосието е по-малко от това при комбито и това ги прави по-добри откъм проходимостта. Според мен няма никаква разлика във височината на предпазната кора под двигателя при двата варианта на модела. Аз съм с размер предписан от производителя 185/60/14 и мисля, че всичко си е наред, просто съм доста по-внимателен като минавам по макадамени отсечки. Кефа от големия багажник на комбито ме кара да забравя този недостатък /проходимоста/ , все пак хората са ги мислели да се шофират по пътища а не офроуд.

Редактирано от ogy76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че между осието на комбито и хечбека е еднакво, просто комбито е по-дълго отзад с една педя

 

а за повдигане ако 1-2 см са достатъчни, мисля че най-лесният вариант е с гуми/джанти, слагаш 185/65 R15 и имаш 2 см по-висока кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.