Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свирене при потегляне


pepi_king

Recommended Posts

Колеги проблема е следния.При напълно навит волан надясно при потегляне се чува за секунда някакво изсвиркване.Възможно ли е да е от хидравликата.В книжката на колата пише.че е с електро услилвател,но един познат ми каза,че и те имали казанче с хидравлична течност.Ако е тека къде се намира.Колата е 2фл. 1,6 тди

Редактирано от pepi_king
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш казанче за хидравлична течност.А това тръгване с пълен ляв или пълен десен страшно натоварва карета,рейка и т.н. и не е препоръчително.Почти всички рейки издават подобни звуци в тези крайни положения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервото е с електромотор директно на рейката. Няма хидравлична течност. Изсвирването нямам идея от къде е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Забелязах,че го прави без навит волан при потегляне напред или назад когато е изнанагорно.Възможно ли е да е от скоростите,не знам дали е сменявано маслото.Колата е на 194000 километра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си споменал но предполагам, че си с ръчни скорости. Ако е така, изсвирването може да е от пистовия ремък при потегляне с повече газ, и по-рязко пускане на съединителя. Ако е от там наистина, обтегача вероятно е 'тръгнал'. Аз залагам за обтегач на пистов ремък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз залагам на обтегача. Един познат имаше такъв проблем но при него свиреше при всяко тръгване, без значение дали е завъртял волана и се оказа, че ролка е задържала и ремъка изсвирва от търкането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.