Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Затваряне на прозорците с ключа


ogy76

Recommended Posts

Здравейте,

искам да попитам понеже от писаното във форума немога да се ориентирам.

Колата е Фабия 2 комби, 2010г., с ел стъкла/предни/, ел огледала с подгряване. Питането ми е следното при спуснати предни стъкла като заключа с ключа и задържа в позиция заключено се вдигат автоматично, има ли начин това да става с натискане на бутона за заключване от самия ключ. Ключа ми е с три бутона /откл., закл. и откл. на багажника/ от сгъваемите.

Във форума четох, че се активирала тази функция през компа но не съм сигурен правилно ли съм разбрал.

Ако някой е активирал тази опция да сподели опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей :) Аз съм с Ок 1 и ми сложиха тая фунгдзия, като си слагах аларма. Заводско я нямах май :) Струваше ми 15лв. отгоре на алармата, общо 150. Но пък се кефя, щото честичко забравях прозорците. Като си натисна копчето за алармата и се вдигат прозорците. Но Не знам дали е въпрос на отключване от компа на колата (както темпомата, примерно) или само допълнително може..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с фабрична аларма, няма да стане, защото модулът не поддържа тази комфорт опция. Ако си с афтърмаркет - с програмиране през VCDS ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята аларма е фабрична и се затварят и отварят прозорците от дистанционното, но за да стане това трябва да се държи натиснат съответно бутона за заключване или за отключване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята аларма е фабрична и се затварят и отварят прозорците от дистанционното, но за да стане това трябва да се държи натиснат съответно бутона за заключване или за отключване

И при мен е заводска от ключа. Пробвах с натискане и задържане, но не става. Вдигат се само когато завъртя и задържа ключа в позиция на заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята аларма е фабрична и се затварят и отварят прозорците от дистанционното, но за да стане това трябва да се държи натиснат съответно бутона за заключване или за отключване

 

Фабричната аларма не поддържа convenience модул, сигурен ли си, че не е афтърмаркет? Досега не съм срещал кола с фабрична аларма, която да поддържа тази функция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Да фабрична е и както казва Пепино при ОК2 е така, като само се чудя дали има опция да не задържам бутона натиснат за да вдигна прозореца а само да заключа и той сам да се вдигне.

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, не знаех, че при ОК2 е по-различно положението. При Фабия 2 не става със сигурност с фабричната аларма. @maisuda: Жорка, работи, ама задържаш бутона на ключа или го натискаш само, за да се вдигнат прозорците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задържаш, Явка, докато се вдигнат до горе (или до където искаш). Може да се препрограмира с 3 секундно натискане да ги вдига до горе. При мен обаче влиза в конфликт с прибирането на огледалата и не стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как да я накарам да действа дори със задържане на натиснат бутон? Това искам някой да ми каже ако знае.  ..... при О2, при Супърб , колата за която се интересувам е Фабия 2.

Не искам да обидя никой, но наистина другите модели не ме интересуват, а и за тях има други раздели.

Ще съм благодарен на всеки, който ми даде повече информация за точно този модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо не потърсиш в книгата за Фабия 2, мисля че ще откриеш как се активират и други полезни функции ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как да я накарам да действа дори със задържане на натиснат бутон? Това искам някой да ми каже ако знае.

 

Колега, без да се засягаш, но вече ти беше отговорено:

 

Ако си с фабрична аларма, няма да стане, защото модулът не поддържа тази комфорт опция. Ако си с афтърмаркет - с програмиране през VCDS ще стане

 

Не зная каква повече информация от това искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо не потърсиш в книгата за Фабия 2, мисля че ще откриеш как се активират и други полезни функции ?

Имаш предвид ръководството за експлоатация на колата ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в моето /за Сюпърб/ всякакви подобни функции и начините за активиране и деактивиране, са описани доста подробно. Това имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост е описан само метода със завъртане на ключа, за бутоните му нищо не се споменава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачаш колата на VCDS, влизаш в 9ти контролер, оттам отиваш на Coding (при Фабия 2 преди фейслифта няма Long Coding, ако не ме лъже паметта) и там търсиш опция от сорта на 'Comfort close windows with remote control', ако изобщо има такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачаш колата на VCDS, влизаш в 9ти контролер, оттам отиваш на Coding (при Фабия 2 преди фейслифта няма Long Coding, ако не ме лъже паметта) и там търсиш опция от сорта на 'Comfort close windows with remote control', ако изобщо има такава.

Благодаря,

скоро ще ходя до Ицо от сервиз Люси и ще пробваме.

Ако нещо стане ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.