Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Миене на двигател


Fibrom

Recommended Posts

Здравейте, колеги

 

Още не съм се престрашавал да измия двигателя на Октавията ми (минал съм вече 14 хиляди км и мисля че е време), та питането ми е кои зони трябва да се покрият по него, къде трябва да се внимава при миенето и ако сте останали от някоя автомивка за миене на двигателя да я споделите.

 

Предварително благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не ти препоръчвам.Доста електроника има и е възможно да имаш проблеми при евентуално намокряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си мил двигатели на всички коли и ги оставям цял ден на автомивката да съхнат и ги взимам след работа. До сега не съм имал проблем, но никога не е изключени, трябва да се внимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично от моя опит мога да ти препоръчам да го измиеш с препарат за безконтактно, а не с обезмаслителя който го предлагат за двигатели. От обезмаслителя боята ми се обезцвети, алуминия оксидира а метала ръждяса. Покрий компютъра най - вече и стискай палци, но като цяло и аз те съветвам да не миеш нищо. Варианта да започнат малки проблеми след това е голям при коли с толкова електроника и датчици по мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може да се мие спокойно , но трябва да внимаваш да не скъсаш някое кабелче на датчик  с водоструйката , както и да не пръскаш много около свещите.Също така двигателя е желателно да не е много загрял преди миене. Аз лично освен О3-ка та карам и едно VW Caddy 1,9 TDI и често мия смело двигателя.Имал съм проблеми с по стари бензинови двигатели след миене защото като им се намокрят кабелите на свещите започва да работи неравномерно и да тресе , светва лампата за чек ,но когато изсъхне се оправя.TSI -то няма такива кабели. Все пак решението е на твоя отговорност. :-)   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не намирам нито една причина да се мие двигател.

Някой може ли да ми обясни, защо е необходимо това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми обясни, защо е необходимо това?

Mият се предпродажбено, пластмасите се търкат с прясно мляко за да са лъскави и чисти ;) Тук едва ли е такъв случая де, но попринцип. Иначе няма причина за мен. Ти реално каква част от двигателя ще измиеш, то всичко е само кори и капаци.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, двигателния отсег е много добре да бъде имит, когато ще се прави нещо по-сериозно, като смяна на ангренаж например. Хем майстора няма да стане на прасе, хем по-бързо ще работи, вместо да трие всичко, постоянно с парцалчета или пък има и такива които не се вталяват по триенето с парцалчета и може да попаднат боклуци където не трябва. Ако стане някаква беля с разливане на масло, пак бих го измил, защото в комбинация с пепел, се получава нещо много гадно. Моята няма кора отдолу и доста кални пръски влизат от гумите. Но пък на нова Октавиа, с кора под мотора, колко ли да е мръсен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто естетическа гледна точка искам да е измит двигателя :) Иначе имам кора под двигателя, но въпреки това е доста напрашено под капака. Отчитам опасностите при ходенето на автомивка и май сам ще си почистя където мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-удачния вариант е човек сам да си го измие като покрие чувствителните места с пликчета и да използва течаща вода, а не водоструйка, която да блъска под налягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.