Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Синхронизация на ключ след смяна на платката, Octavia 1, 2001


fuse

Recommended Posts

Здравейте, имам два ключа от които на единия му смених платката /понеже едната му интеграла беше с няколко нагорели крачета, съответно дистанционното не работеше/. Ето такъв е ключа:

 

s-l225.jpg

 

С въпросния ключ си паля без проблем, единствено дистанционното не успявам да го подкарам. Пробвах различни схеми с работещия ключ на контакт и другия/с новата платка/ в ключалката на шофьорската врата с различни "магически" движения и отброявания, но не се получава - не влизам в режим на обучение с присветване на аварийните. Диодът му пресветква, но реално не зная дали работи платката - не виждам никакви окиси и нагари или прекъснати пътища и крачета. Може би подходът ми е грешен. Предполагам, че може и през VAG-COM да стане синхронизацията или по друг начин.  :sorry:  Отворен съм за предложения. Благодаря. :hi:

Редактирано от fuse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да обуча нов ключ, по ръчната процедура без ваг-ком, с втория ключ на таблото. Дали излъчва сигнал даден ключ, ключарите имат устройства за тестване. Предполагам и с ваг-кома може да се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да обуча нов ключ, по ръчната процедура без ваг-ком, с втория ключ на таблото.

Как?

Защото при мен не се получава.

Една камара клипове изгледах,микре-то го смених и не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадох на контакт и с втори ключ заключих ръчно отвън и задържах бутона за отключване на новия ключ. При самото обучени не свирна калксона и не премигнаха мигачи. След това отворих и извадих ключа от таблото и като пробвах дистанционното -работеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадох на контакт и с втори ключ заключих ръчно отвън и задържах бутона за отключване на новия ключ. При самото обучени не свирна калксона и не премигнаха мигачи. След това отворих и извадих ключа от таблото и като пробвах дистанционното -работеше.

 

Колко време си задържал бутона? Колко пъти го натисна бутона? Правише ли някакво отброяване? Ключът беше ли изваден или постоянно стоеше на вратата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що отново изгледах един клип.

Заключваш с ключа,който ще обучаваш,другия е на "контакт",задържаш 10 секунди на заключено положение.Натиска се бутона за заключване,след две секунди отново.

Гасиш контакта,и воала.

Но при мен не става,явно е поредния китайски боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз изчетох един куп теми бг. и чуждестрани. Най- общо задържа се бутон по избор, или заключване или отключване. Не съм броил, 5-10 сек. задържах бутона за отключване по пътя на логиката, понеже бях заключил преди това. По време на задържането нищо не стана. Отключих пак ръчно и извадих ключа от таблото. След което сработи. Аз очаквах, че нищо няма да стане и ще трябва ваг-ком... но мисля, че имах късмет. Ключа не го бях нарязал дори, само обучих дистанционното. След това, ми го фрезоваха, сложих чип за имобил. от стария ключ и т.н.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дублирах без да искам.

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, оказа се, че "новата" платка, която я взех от друг ключ от шкода 1:1 за моя модел си работи т.е. излъчва сигнал на честота 434.7 MHz. А другият ми ключ, старият, който е читав и си работи, дистанционното му е на честота 434.1 MHz. Това означва, че имаме 600 Hz разлика в честотите на двете дистанционни. Предполагам от там идва проблема с невъзможността да се адаптира/прихване дистанционното от новата платка. Снощи пробвах адаптацията и през VCDS-а, но за втория ключ не се получава. За другия ключ, чието дистанционно е работещо, адаптацията се отнема и добавя без проблем. Та въпросът ми е, има ли някакъв вариант да се настрои компютъра да работи и с новото дистанционно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да допълня само ситуацията. Разговарях с ключар, който ми обясни, че няма проблем с разликата на честотите, а проблемът е от партидния номер на ключа. Трябва партидният номер на ключа, от който вземам платката, да отговаря на партидния номер на стария ми ключ. Иначе няма да мога никога да направя адаптация на новото дистанционно. Тук идва въпросът кой номер се води за партиден? Трябвало да го пише на кутийката на ключа - а там имам 3-4 различни групи номера ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моите стари ключове номера е това:730 955 00 5FA 007 680.

 

"За другия ключ, чието дистанционно е работещо, адаптацията се отнема и добавя без проблем."

 

Значи си успял да подкараш поне един ключ с дистанционно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моите стари ключове номера е това:730 955 00 5FA 007 680.

 

"За другия ключ, чието дистанционно е работещо, адаптацията се отнема и добавя без проблем."

 

Значи си успял да подкараш поне

един ключ с дистанционно?

По принцип имам двата оригинални ключа на колата. На единия му е повредена едната интеграла на платката, съответно новата платка заменя тази. А на другия ключ всичко си работи. Меренето на честотиге става със специално устройство, което показва честотата при натискане на някое от копчетата на ключа. Това стана разбира се при ключар безплатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен, когато имах тъкъв ключ се синхронизираше по следния начин:

Седнал съм вътре в колата, всички врати са затворени. Давам на контакт за 2-3 секунди. Изключвам контакта, махам ключа и натискам бутона за отключване за 2-3 секунди. Изчаквам около 1 минута  и това е.

 

Ако комфорт модула ти е 1J0 959 799 J или AJ  малко по-бавно "осмислят" какво му говориш. Ако е AH, той е малко по-бърз....:-)

Редактирано от swifter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.