Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за климатроника


Trezeguet

Recommended Posts

Имам едно питане !Преди два дни открих,че голямата перка като пусна климатроника не се включва ,а се включва само малката(навън 15 градуса)!Отидох при едни майстори ,подадоха директен ток на перката и установиха ,че е изгоряла!Подадоха и на малката тя тръгна!Смениха перката с нова,взех си колата и днес на 20 градуса пускам климатроника ,но и новата не тръгва ,а само малката !Някой може ли да даде обяснение какво може да се случва и може ли моята си перка изобщо да не е изгоряла !Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип,ако малката тръгва,би следвало и голямата да заработи.Просто са свързани така.Възможно е и проблема да не е бил в самата перка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Радвам се, че темата не е изтрита. Сега ще ви споделя моя проблем - Шкода Октавия 1, климатроник. Когато я взех имаше спукана тръбичка, преди седмица я закарах на ремонт, завариха тръбичката, сложиха фреон, взех си колата, задуха относително студено, прибрах се. На следващия ден - пускам климатроника и духа само топло, ама с извинение е**ло си е от жега. Та това е единият проблем, който е силно грандиозен предвид предстоящите жеги, дали тръбичката се е спукала пак, дали има друг теч, който не е установен, дали е от филтър някакъв... Който разбира - да каже. 

Вторият проблем е, че в купето нахлува горещина дори когато климатроникът е изключен. Затварям си прозорците и усещам как духа топло през отворите на парното, които са затворени... Какво уплътнение да сменя, за да намаля тоя ужас. Буквално съм като в газова камера.

Третото ми питане е свързано с онова по-горе - дали относително нестуденото духане на колата се дължи на липса на фреон, на задръстен филтър на купе или ддз и аз какво.
Последно - бихте ли ми препоръчали някое място, където да отида, за да погледнат колата и да я оправят, ама да я оправят. Понеже почвам да си мисля дали да не я засиля в Еуратек и да им докарам и самосвала с парите накрая.
Благодаря колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери клапата за топло и студено.Може да е блокирала

Редактирано от vlado_tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някъде из форума имаше тема за калибриране на клапата посредством бутоните на климатроника. Надявам се да е това. Предполагам че може и да не са я заредили с достатъчно фреон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.