Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не светят късите и дневните светлини


KaloyanBeshev

Recommended Posts

Здравейте,

 

Та, отново проблем с Шкодата - не светят дневните и късите светлини o.O ! Качвам се да я прибера в гаража, запалвам - няма дневни светлини. Врътвам ключа(на светлините), габаритите светват. Врътвам докрай - никой, само габарити. Бутам лостчето за мигачите напред(за дълги) - няма никой, дърпам назад(за присветване) - дългите светват. А де! Всички бушони са здрави.

 

Идея от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или е ключа за фаровете или ако се управляват през модул не стига сигнал до него за да запали късите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, благодаря за отговора. Да е ключа? Хм, ами дневните и те не работят. Четох нещо за някакво реле 173(за дневните, някъде пишеше и за късите), може ли и от него да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление нямам схемите на Рапид-а и мога само да придполагам, но и дневните за да светят трябва ключът да е на нулева позиция. Предполагам че не стига + при контакт до ключа и оттам нямаш нито дневни, нито къси, а дългите се захранват или директно за светлинен клаксон или при светнати къси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно... А за вентилатора - не съм го пробвал. След малко ще видя :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни зелени? Изглеждат добре. Четох, че може да е патрона на запалването :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , извинявам се , че така се намесвам , но проверката на бушон се извършва или с мултицет или с пробна лампа ... това "изглеждат добре" не върши работа ... или мултицета дава пълно късо или лампата свети от двете страни на бушона.

Не знам при Рапид как е организирано бушонното табло , но на Фабията ми се е случвало силовия бушон (от тези големите) да е здрав , а бушона на упралението да изгори (от тез мъничките).

Ако нямаш списък с бушоните ей ТОВА намерих в нета.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с мултицет пробвах всичките :) .

 

А май се оказа, както каза колегата skodko, че е проблема с клемореда. Обадих се - същия проблем имали и с други Рапиди и наистина не съм бил единствен... еми, ще се ходи до София :) .

 

Много благодаря колеги, много ми беше от помощ. Всичко хубаво ви желая :)

Редактирано от KaloyanBeshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имах същия проблем. Отидох в шкода без никакви светлини, освен габрити и при мен без вентилатор на парното. Мисля, че казаха че е реле и всичко се оправи.... Ее бяха забравили да ми свържат лявото лостче и се наложи да карам 1ден без мигачи, но се извиниха и си оправиха всичко :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реле? Дай Боже :D . Аз ще пътувам от Плевен и дано не ме спрат полицаите :/ . Бушоните са зад кората под волана. Дърпаш по-силно от долната страна на кората :)

Редактирано от KaloyanBeshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не ти ли е по удобно да отидеш до ЕТ Горна Оряховица?

Не много, защото, ако се наложи, няма къде да остана там, а в София вече ми познават колата и съм много доволен от обслужването, а и ще се видя с някой друг приятел :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте искам да ви попитам понеже и при мен се получи същата ситуация. Паля колата дневните светлини не се включват, като завъртя ключа при габарит светва габарита, но на положение фарове не свети стои само на габарит. С лостчето на мигача също като дам напред (дълги светлини) не светва, а назад като го дръпна светва.

Виждам, че по горе сте писали да се смени клемореда. Да попитам кой клеморед и знаете ли номера му.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв проблем, не работеше дори и вентилатора. В ЕТ казаха, че е дефектирала клема на контактния ключ, смениха я гаранционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфорамцията. Тоест това е предполагам въпросния клеморед на контактния ключ. не на ключ на фаровете а контактния ключ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Колеги, и при мен изчезнаха фаровете, къси, дълги, дневни и вентилатора на купето на Шкода Рапид 1.6д 2014 г. предполагам, че е въпросния клеморед на контактния ключ. Споделете как го от ремонтирахте  и къде. Намира ли се в магазините или само при официалния представител ЕТ. Благодаря за информацията предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.