Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ при избор на подходящ двигател (автомобил)


dastadly

Recommended Posts

Здравейте,

 

решил съм да вземам Шкода и се ориентирах към Fabiа или Octavia (ако е Fabia ще е комби), нещо след 2001 година до към 2004-2005.. Идеята е колата да се кара на газ, т.е. или въпроса е да ми препоръчате добър и здрав двигател, който да се държи добре на газ и да има приличен разход :) Събирам мнения от хора и мисля че от тук мога да добия доста добра представа за това към какъв двигател (модел дори) да се ориентирам кагато търся. 

 

Благодаря предварително :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички са подходящи за газ и икономични 1.4 е за предпочитане като 60 и 68 кс 8 клапана са чешки двг с верига по-евтини за поддръжка и обслужване,а 75 и 100 кс са 16 клапана vw при тях обслужването е по-скъпо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2001 до 2006 за Фабия правилният избор е SDI.

 

Какъв разход ти дава градско и извънградко ? Нали говориш за 1.9 SDI 64 к.с. ? И как е положението с подръжката ? 

 

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско при супер максимално пестене рекорда ми е 3.8л/100 за 440 км пробег на един път. При каране без пестене на извънградско разхода е 5.5л / 100 . Това е при 140-150 км/ч и пуснат климатик! Общо взето средния разход на колата е под 6/100. Което включва 70% градско. Поддръжката е много евтина. Няма турбо, което ако го има иска смяна неминуемо по някое време. Дори съединителя е като на бензинова, едномасов а не демпферен. Двигателя издържа спокойно 500000км. Имам 2. Едната е на 90000км, а другата вече е на 255000. Отличнни автомобили. Съединителя го смених на 173000км. Горещо препоръчвам! Карал съм на газ Фелиция 1.3 , която е сходна като двигател с Фабия 1.4 68кс. Не бих карал на газ отново при наличие на sdi. Ако е някоя кола 3000 кубика бензин вече газта е незаменима. Потърси си някоя купувана от Еура Тек и със сервизна книжка, поддържана ли е както трябва дори и да е на 250000 не се притеснявай.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 
Кажи на Чех ``То е  Шкода`` и гледай Цирк.
 ``да има приличен разход``
 
p.s
 

 

Все едно ,да си пия бира 10 или 12. %.

Направо го лигавя !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За градски условия се иска TDI!

Ако си тарикат.

Не си на пешеходна пътека или спирка, а на светофар c пътища ,кръстовища и коли !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте, търсачката ми даде тази тема и ще я ползвам за да не отварям нова.
Насочил съм се отново към ВАГ групата. Като гледам Octavia/Golf/Bora, но ми попадна Fabia комби 2004г. 2.0 бензин 115к.с.
Има ли някой със съответната комбинация? Какво да гледам при тях? Какви са +/- и спрямо Октавия (Освен размера разбира се)поддръжка, разход, динамика, поведение на пътя?

 

Реших да разгледам и по-малките возила, понеже 80% от времето се возя сам и до работа.

Предпочитам да избегна 1.2, 1.4 и дизеловите двигатели. 
Благодаря.

Редактирано от mecho_gruh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/53896-сполучливи-бензинови-двигатели/page-5#entry424442

Е в таз тема има коментирано за тоз двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, търсачката ми даде тази тема и ще я ползвам за да не отварям нова.

Насочил съм се отново към ВАГ групата. Като гледам Octavia/Golf/Bora, но ми попадна Fabia комби 2004г. 2.0 бензин 115к.с.

Има ли някой със съответната комбинация? Какво да гледам при тях? Какви са +/- и спрямо Октавия (Освен размера разбира се)поддръжка, разход, динамика, поведение на пътя?

 

Реших да разгледам и по-малките возила, понеже 80% от времето се возя сам и до работа.

Предпочитам да избегна 1.2, 1.4 и дизеловите двигатели. 

Благодаря.

 

Не зная какво точно търсиш и какъв ти е бюджетът. Скоро ще пускам за продажба моята Фабия (от подписа се вижда каква е). С най-високото за модела навремето оборудване, много рядък за модела двигател 1.6MPI и цели 105 к.с. (даже повече според мен), абсолютно безпроблемен, много динамичен и силен за тази кола. Перфектен за газифициране. Самата кола е с пълна и доказуема история, безкомпромисно гледана досега, върви в комплект с почти нови зимни + летни гуми и т..н. и т.н.... Ако има въпроси  - тук или на Л.С. :running:

Редактирано от шкодиво
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.