Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Вакуум помпа

phpopov

Recommended Posts

Здравейте колеги, скоро забелязах ,че щутцера който излиза от вакуум помпата ми ,се върти в гнездото си. Предполагам ,че не трябва да е така и ако трябва да е стационарен какво бихте ми препоръчали да направя за да го поправя. Октавия 1 1.9 тди 90к.с. 2001г. комби ALH двигател. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

И аз съм на този хал с моята тандем(вакум)помпа.

Мога да кажа,че изчетох целия форумен свят :)

Помпата сигурно ти е на LUK.На тази помпа са правени много серии 038145 209 А......F

Оказва се ,че е калпаво изпълнение,започва да тече или се разбива щуцера за вакума, и след 2003/04 я сменят с BOSCH помпа.

Варианти много:

1. Ако не ти се сменя помпата,вземаш си двукомпонентно и се пробваш да залепиш щуцера.Шанса да стане 50/50 във фв форума има правени опити,може да прочетеш там.
  2. Намираш си друга като твоята втора ръка и я сменяш.Но шанса да протече и да се скапе щуцера остава голям.
  3. Купуваш си нова.За мен това не е вариант.Прекалено скъпо,като инвестиция.
  4. Друг вариант е смяна на LUK с Bosch втора ръка.За сега съм се насочил към този вариант.Помпата е една и съща за всички от VAG,само трябва да се намери читава.

Надявам се да съм ти помогнал.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря  Ти за обширният отговор. Помпата наистина е Luk, ще търся тогава варианти за решение.

Редактирано от phpopov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.