Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Общо за марките джанти


Recommended Posts

Не намерих такава тема и за това пускам нова. Оглеждам различни модели джанти на всякакви марки, но не намирам много обективни мнения в нета. Понеже съм много неорентиран, ще ми е полезно да споделите впечатления от различните марки (не е необходимо конкрентни модели). Например за CMS четох отзиви, че са турски, тежки и меки, за Wheel League - че били много леки и по-качествени от Rial например. Повечето обаче да мнения от някой, който е видял или прочел нещо, но не и използвал.

За това, моля да си споделите опита и впечатленията от различните марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от джантите, с които се оборудвах и даже за зимата взех още един комплект. Р-р 7/17 ЕТ 38. От снимката се вижда ниското им тегло, а цената е точно 1000 лв., барабар с доставката от http://www.vktyres.com/ :th_up С двата комплекта - общо към 11000 км.

Малко офтопик: зимните ми гуми са по 10 кила, летните - 7.8. Усещам разлика и в динамиката и в разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според личното ми изключително скромно и ограничено мнение има 4-5 марки и стотици имитатори, подръжатели и безчет мнооого объркани типове... Та марките за мен са ATS BBS DEZENT оххх почвам да изтрезнявам и да забравям останалите... Нооо, ще се сетя по някое време пък и шанса някой от колегите да ги изброи оставащите 3-4 марки е да речем доста вероятен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dezent не са от високия клас, макар че в по6ледните години правят и оем джанти. Ще спомена две много истински марки, които не са споменати от колегите, Ронал и Спийдлайн, също произвеждат/са произвеждали оем джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за марката HBS да споделите? Има интересни модели.

 

ПП. Докато се рових из нета за информация попаднах на тази статия:

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/25272-germanci-puskat-dostypni-karbonovi-djanti/

 

Обаче никъде не намерих колко са достъпни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за марката HBS да споделите? Има интересни модели.

 

ПП. Докато се рових из нета за информация попаднах на тази статия:

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/25272-germanci-puskat-dostypni-karbonovi-djanti/

 

Обаче никъде не намерих колко са достъпни :)

Допуснал съм грешка в горния пост. Става въпрос са HRS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sparco RTT и HRS H-125 (клонинг на Спаркото) - много здрави джанти. Имал съм 3 пъти спаркото и 2 пъти HRS. Не съм имал, но и не съм чувал лоша дума за OZ, освен по-високата цена, но там печелиш не само якост на сплавите, а също така страхотна лекота, което не е без значение. MAK xlr е много красива и здрава джанта, уви пак не е евтина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

ПП. Докато се рових из нета за информация попаднах на тази статия:

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/25272-germanci-puskat-dostypni-karbonovi-djanti/

 

 

Хайтека при джантите от метални сплави отдавна се е изчерпал. Технологии, които допреди 10-15 г носеха популярност и приходи на марки като OZ, отдавна са достъпни и за по-малките фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HLT технология не е толкова достъпна.

ОZ hlt са технология от професионалния спорт и ф1.

Такива джанти струват над 1000 лв за брой.

Докато масовите хубави са по 300-400 за аналогичен цолаж.

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавите джанти не се избират по-марка, а по дизайн и технологията по-която са пройзведени, както казаха колеги по горе. Има основно два метода при пройзводството - "cast" и "forge", като първият са масовите, а при втория са по-качествените (леки и здрави). На някой модели заводските джанти са "forged"! Има доста инфо в нета, но качествено и евтино обикновено не са много съвместими :)

 

Стефан, би ли написал каква марка и размер са ти зимните и летните гуми? Също не намирам колко тежат твойте 17ки? Аз съм с 225/45/17 Dunlop Sportmaxx RT и тежат по 9.5кг, и мислех че са едни от най-леките.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам на шкода 16-те и някои 17 са по 14кг. Само тези, които съм поръчал - Velorum са 9кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,виж в този сайт.

 

http://www.aaaalu.cz/konfigurator/ŠKODA--OCTAVIA%20%20II%2006.04%20</?list=2

 

 

Cлагаш  отметка за Шкода,модел, размер и гледаш.

Делиш  на 27 и ще видиш в EU.
Преди  малко разгледах и за Фобия 3.
 
 
Комплект алуминиеви  джанти ``  Savio 7,0J × 17"``/черни металик-15880 kc/.
 
-558 EU.
 
А тука .
 
 
на 9 стр.има и други модели за нея
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, колега. По-скоро ме интересуваше качеството при различните марки. Но ми стана интересен сайта, утре ще го разгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

`` По-скоро ме интересуваше качеството при различните марки``

 

Не е проблем и за качества да пиша.
Но има разминаване в колите.
 Колата е като жената.джанта гуми,крака обувки.
 
Моята Французойка/Фабия/ е основно за работа.Телепортация.
 Утре друга.
От автопазара имам опция,те или аз си купувам частите и монтажа е безплатен.
Имам въпрос,към вас,за какво е тоз  тормоз.
Ако е ``гъзария``няма смисъл
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.