Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Skoda Octavia 2 vrs 2.0TDI - моментно забиване

pss1982

Recommended Posts

Здравейте, имам много странен проблем на мойта Octavia 2 2.0tdi 170 hp. Колата е с премахнат DPF, върви страхотно, но от време на време, при ускорение на шеста предавка за момент след около  3000 об/ мин забива нос и пак тръгва. Направи ми впечатление, че това го прави като загрее нормално! Ако има някой който да ми даде съвет ще съм му благодарен!!!! На диагностика не излизат никакви грешки!!!

Редактирано от pss1982
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобни симптоми на BKD, на диагностика никакви грижи. При около 2000 оборота имаше понякога едно забиване на мотора и то само когато е загрял. Оказа се една помпа за рециклиране и подбити легла на помпите, откъдето пропуска гориво покрай дюзата в горивната камера. Последва рециклиране на едната дюза и поправка на леглата в главата. Сега всичко е ОК. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но най интерестното е , че направих справка в Еуратек и се оказа, че дюзите са подменени с чисто нови в Швейцария преди 1 година. Затова имам леко съмнение, че проблема може да е в тях, но знае ли човек? ....а и другото интерестно е , че колата има проблем само на шеста предавка след около 130 - 140 км/ ч

Редактирано от pss1982
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BKD и BMN дюзите са много различни. Вероятно проблема е друг. Гледайте колата на "живи" данни, направете лог и го качете във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще го направя, благодаря за отговора. Лек ден!....а няма ли да е по - добре след Нова година да се чуем и да ви докарам колата на място за тест и диагностика? Само ако не е проблем да ми изпратите ваш номер или координати за да се чуем допълнително. Благодаря

Редактирано от pss1982
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание дали проблема се появява като минеш през неравност и друсне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не проблема се появява най - често когато карам на шеста предвака и започна да ускорявам с пълна газ.....след около 130 - 140 км/ч. Някой път зачестяват забиванията по време на ускорението, но са само за момент...колата продължава да си ускорява страхотно без да влиза в авариен режим....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @pss1982, при мен, със същата кола, при идентични условия, дори пак швейцарска кола, се наблюдаваше същото - ускорявам по баир, включвам на 6-та и колата забива, но с единствената разлика, че минава в авариен режим. Грешката, която записва е p0299. В ЕТ ми казаха, да не бързам с ремонта (профилактика на турбината), като се обосноваха с факта, че колата е седяла дълго време и не е карана. От тогава (месец Септември 2015), до сега, колата не ми е давала ядове.

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колата я карам близо 10000 км и нямам подобрение, не го прави всеки път - няма значение дали е баир или равно. Живот и здраве след Нова година ще я закарам за по - щателна диагностика.....не е болка за умиране, но ме дразни....а на другите предавки няма никакво забиване, забавяне или каквото и да е......върви много добре

Редактирано от pss1982
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте, искам да споделя какво направих с автомобила:

1. Сваляне и почистване на геометрия на турбокомпресор

2. Подмяна на всмукателен колектор - старият беше се спукал и където е оста на клапите направо се беше разпаднал!

3. Почистване на дросел и EGR

За сега нямам проблеми и колата се представя добре, но съм още в процес на тестове.....ако има нещо ново ще го добавя!!!

Лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Здравейте, напоследък придърпването на шеста предавка при ускорение след 160 км/ч се появи отново. След всички манипулации които съм направил и съм ги описал по- горе започвам да си мисля , че проблема идва от некачествено софтуерно изключване на дпф което незнам къде е направено!!!! За друго не сещам вече.....ако някой има идеи да сподели, благодаря!

Редактирано от pss1982
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, след намесата на Пепино проблема е отстранен. Оказа се , че колата е с ремап който е направен от човек без никакви знания в тази област. Пепи направи изцяло нов софтуер и след новият ремап колата е неузнаваема. Благодаря на всички които споделиха мнение а на теб Пепи - хиляди благодарности и продължавай в същия дух. Бъдете здрави и безаварийно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.