Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ламбда сонда - катализатор


danny

Recommended Posts

здравейте, имам два въпроса, ако някой знае да сподели:

 

1. Фабия 2 комби 1.4 BXW мотор (2008), с колко ламбда сонди е? 1 или 2 ?

2. как да разбера дали катализатора е запушен/за смяна ?

 

мерси предварително

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

нов въпрос, може ли на този двигател да се изтърбуши катализатора без това да окаже влиание на ламбда сонди и ще започнат ли някакви драми с грешки в ecu-то? Тази/тези сонди (още не знам една ли е две ли са) преди катализатора ли са или след него ?

 

по-просто казано, някой с BXW да си е махал/изпразвал/изтърбушил катализатора ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и втора сонда след катализатора и ако го махнеш ще ти се наложи да отдалечиш втората сонда от потока газове около 2-3 см. за да не набива грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много, може ли малко повече инфо какво имаш предвид да се отдалечи втората сонда от потока газове, да и се завари някаква по-отдалечена стойка на тръбата ли ? Моля те сподели повече инфо за реализацията, мисля да премахна вътрешността на катализатора и ситуацията с втората сонда силно ме вълнува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Слага се дистанцираща втулка и по този начин сондата не влиза толкова навътре в генерацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

можете ли да ми препоръчате място/сервиз където могат да ми изпразнят катализатора и да корегират позицията на сондата ?

 

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колега , не се занимавай с това! Този "катализатор" който си мислиш,че имаш не е точно катализатор :) Повярвай ми. И аз бях със същия мотор , и когато смених генерацията и отидох да си продам катализатора с идеята да забогатея, човека ме върна и ми каза "по скъпо ще ти е да ти отрежем катализатора от генерацията. Колчетата за закрепване към купето са ти по скъпи". Буквално , колата няма да тръгне повече. А ако толкова много се съмняваш в този "катализатор" мога да ти продам моя стария , на 66 000 км. го свалих :).
Освен това , незнам на колко км ти е колата но шанса да се запуши е мн малък

Редактирано от roodnb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами това ме успокоява, дано да е вярно, колата е на 115 000 вече и ме притеснява да не е запушен и да души моторчето

ти виждал ли си твоят какво представалява ? имам предвид вътре, дали не може да се затлачи и да пречи на работата на мотора?

имах пунто 1.3 multijet преди тази фабия, и така му се беше запушил катализатора на 180к, че колата гаснеше по светофарите :)

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го виждал , защото още седи на генерацията. Но пак ти казвам , това не е точно катализатор :) не си го представяй като дизеловите. Освен това 115 000 не стигат дори и дизелов катализатор да се запуши.Аз не разбрах какво точно се случва с колата ти,че си се насочил към махане на това нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам никакви оплаквания, подготвям я за газова и просто превантивно се интересувам да го премахна, като знам с предишната кола какви ядове имах

 

поздрави!

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моита Фабия 1.4 AQW катализатора е още на колата на 160 000 км. и се кара и на газ и бензин от 130 000 км. и си върви много прилично ... и аз съм на мнение , че не трябва да се маха така "превантивно"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.