Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Закупуване на съединител за Octavia 1.8T AGU


FIREBLADE

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Изправен съм пред въпроса какъв съединител да избера за моята Шкодичка 1,8Т 1998 година.

 

Колата е комби с двигател AGU.

 

Съединителя боксува от 1000 оборота карам я така няколко хиляди километра, поради парични причини.

 

Моля да препоръчате марка за съединителя!

 

Изпаднах в паника към 8,30 сутринта,като научих цената на  двумасовия маховик.

 

Прочетох няколко неща във WV форум за едномасов маховик от ABF.

 

Някой наясно ли е и дали се е сблъсквал такива неща.

 

Поздрави,

 

Георги Иванов

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш проблеми с маховика (т.е. не тропа, не вибрира) си взимаш комплект съединител и си готов.ЛУК,Валео или Закс без значение.Преминаването на твърд маховик ще доведе до някои неприятни моменти но ако не те бърка това също може да се направи интервенцията.Конверсията от двумасов към плътен маховик с нов комплект на Лук е 800 лв.,Валео е 750 лв.,евтин вариант Starline 550 лв.

 

Двумасовия маховик нов струва от 900 до към 1200 лв. в зависимост от марката.Не се сменя ако не прави проблем.

 

Комплект съединител (без маховик) се намира от 200 до 400 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Изправен съм пред въпроса какъв съединител да избера за моята Шкодичка 1,8Т 1998 година.

 

Колата е комби с двигател AGU.

 

Съединителя боксува от 1000 оборота карам я така няколко хиляди километра, поради парични причини.

 

Моля да препоръчате марка за съединителя!

 

Изпаднах в паника към 8,30 сутринта,като научих цената на  двумасовия маховик.

 

Прочетох няколко неща във WV форум за едномасов маховик от ABF.

 

Някой наясно ли е и дали се е сблъсквал такива неща.

 

Поздрави,

 

Георги Иванов

Преди да пуснат едномасов се взимаше от голф АБФ за бензин и КР за дизел маховик. Ако ти се икономисва от комплект на Валео(сложих такъв на сестра ми на колата и до момента 40+х км няма проблеми) можеш да си търсиш от АБФ маховик втора ръка, ако се налага да мине на струг и задължително с нов комплект съединител!  

 

за справка с търговска отстъпка в ТЕХ-КО преди 3год го взех за 520лв комплекта Валео за 1.8Т АWT на суперб! 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в момента комплекта маховик и съединител на Valeo в ТЕХ-КО 675лв. без отстъпка.Ако маховика ти е здрав просто при свалянето на съединителя важно е да видиш на кой пройзводител е маховика ти,защото има разлика между Sachs и LUK.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги използвам темата да попитам . Смених съединителя че ми отделяше високо но положението си остана същото . Моля да ми каже някои регулира ли се хода от някъде .Колата е Шкода Октавия 1.8 20V 125 кс.1999г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се регулира.

На всички ВАГ автомобили,които съм карал съединителя си отделя по-високо.

А какви бяха проблемите с твоя съединител?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зет ми го смени предполагам за всеки случаи не съм виждал стария . Тои продава коли и я купих от него .Карах я малко преди да я купя но не забелязах проблеми.Но тои си е такъв като продаде нещо не иска хората да му се обаждат всичко трябва да е наред.Благодаря за отговора колега все пак това не е кои знае какъв проблем.Весело посрещане на празниците :)

Редактирано от rosen1919
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90% от колите на ВАГ, които съм карал, съединителят отделя високо. Моят също. Даже мислех да го сменям поради тази причина, но се разколебах, защото вероятността пак да си отделя горе е голяма. Пък и няма признаци на износване. Карай смело и не се притеснявай. Поздрави.

Редактирано от stan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя случаи е доказателство че сте прави . Надявам се че сме били полезни на всички във форума да не се вкарват в приключения и излишни разходи.Весело посрещане на празниците  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.