Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Червена лампичка за температурата


icoo80

Recommended Posts

Само на първо палене ми светва червената лампа за температура ,пиука 3 пъти и мига около 1; 2 мин .и си изгасва .На следващо палене след това не свети всичко е наред.Течноста си е между мин.и мах. загриава си ,но при споскане по наклон когато е студено от 90 градуса почва да пада а аз съм имал ауди а4 и знам че като закове на 90 градуса не мърда.Някои ако се е зблъсквал с такъв проблрм моля за малко инфо

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колга да разбира ме ли че колата ти е TDI. Ако е да при мен имаше същия проблем със загряването но днес го реших като смених термостата. След смяната стрелката се закова по средата и не мръдна нито по надолно нито градско. А за лампата пробай като долееш малко антифриз да е до максимума.

Редактирано от zaroi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката на температура стои на 90 градуса при реална температура на антифриза от 70-100+ градуса

Има мноооого голяма филтрация.....за да не мърда стрелката като алтава :-)

Чак когата една и съща температура се задържи известно време ...тогава стрелката ще помръдне.....3-4 дни това изследвам. Говоря за О2, но не вярвам при О1 да е много по-различно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецакал ти се е датчика за нивото на антифриза в казанчето.Проявява се точно в студеното време.Аз карах така цяла година и си смених казанчето и сега всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен, въпреки че съм с октавия двойка, проблема е налице. Антифриза е в граница. Когато навън е около 0 гр, светва чек за антифирза. След 5 мин, при рестарт чека изчезва. Ако държа колата в гаража, този проблем го няма. Ще трябва и аз да мина някъде, да я погледнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж какво съм ти писал по-горе.С доливане нищо няма да се оправи.Едно казанче е 20-25 лева ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж какво съм ти писал по-горе.С доливане нищо няма да се оправи.Едно казанче е 20-25 лева ново.

17.50 ми струваше на мен,сложих си моята капачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа. Долях и аз малко, въпреки, че нивото беше точно на средата и сега не свети вещицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги за много години в чата. При мен се получава този проблем лято и зима доливам лятото дестилирана вода по 100 грама а зимата червен антифриз концентрат на -60 и до преди 2 седмици действаше но днес пак ми светна диода след като бях долял преди 5 дни? Работи на място 5 мин. изгасих я и пак запалих и не се включи. Местния представител на Шкода в града ми каза че може антифриза да е за смяна, та се питах възможно ли е ? Минаваш 60 000 км или караш 2 години и трябва да смениш антифриза. Километрите са минати но не съм имал проблем. Надявам се някой да даде смислено обяснение за случващо то ми се. Става на въпрос за Шкода Октавия Туур 1.9 101 кончета 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.