Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

темпомат - активиране, информация търся


danny

Recommended Posts

фабия 2 2008-ма 1.4 16v

здравейте, търся човек, който да ми активира темпомата както и информация кои са жиците, искам да си изкарам само сет и ресет на мои бутони но нямам информацията кои са проводниците, а и предполагам, че темпомата въобще не е активиран, тъй като колата няма такъв заводски.

 

всичко срещу заплащане разбира се, дори и само за информацията съм склонен да си заплатя

 

0885 200940 поздрави

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 2 години купих темпомат от човек който беше пуснал обява в форума.Той извърши и монтажа. За инфо-комплекта беше с ново лостче , имаше и жици които се прокарваха -т.е.  няма такива заводско, после се активираше с лаптоп. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 2 години купих темпомат от човек който беше пуснал обява в форума.Той извърши и монтажа. За инфо-комплекта беше с ново лостче , имаше и жици които се прокарваха -т.е.  няма такива заводско, после се активираше с лаптоп. 

случайно да помниш кой е човека или да пазиш кординати ?

 

а за жиците, на мен ще ми свърши работа и къде отиват, допълнително окабеляване къде се връзва, пинаут на букси ако ще, без значение, аз ще си ги прокарам

ако трябва и ваг-ком кабел ще си купя да активирам темпомата в компютъра

 

 

имах голф преди години, и за него имаше инфо, къде е буксата на която се закача оригиналния темпомат, коя жица е SET коя е RESET, имаше всичко необходимо да си го направи сам човек, тука с тея фабии все едно е някаква обществена тайна, никакво инфо никъде

 

аз по принцип не искам лост, искам да си сложа мои бутончета сет и ресет

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз купих преди 2г.,ето номера на момчето мисля Алекс се казваше и беше нов в кутия даже и схема имаше

0897861647.

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така се казваше момчето. Трябва да провериш за твоята и това: Шкода Фабия 5J - бензин и дизел с блок на бордовата мрежа 6Q1 или 6Q0, (6Q2 трябва да бъде сменен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ще говоря с моя майстор,който ми го постави и активира и ще ти драсна ако си от София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам колегата с темпоматите не се занимава вече с продажба и монтаж. Аз се чух с него лятото на 2014 и ми отказа още тогава поради тази причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, темпомата при Фабия 2 се оказа доста по-сложна гимнастика от този при О1. При Фабиите има значение и датата на производство на автомобила. До 12 седмица на 2010г. и след това. И най-лошото е, че не са взаимозаменяеми. Обърни внимание на тази подробност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

това не е кой-знае колко полезна информация

 

след това и преди това какво ? на кои може/не може ? или на кои е по-сложно?

 

много съм разочарован на тема темпомат, не мога да намеря никаква информация никъде, едно време за голфчето с 1 тема в форума им и за 1 час заедно с четенето си го направих сам, а тука даже не мога да намеря на кой да платя да ми го направи.

 

ще се ходи до Пазарджик в петък, то се е видяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може да ти даде някаква информация:
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Cruise_Control_Retrofitting_%289N%29

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до ЕТ Пловдив и с талона на колата /номер на рамата/ провериха и ми казаха, че щом има елстъкла и елогледала с подгряване значи може да се сложи.Имала някакъв модул който командвал темпомата. Днес 15.01.2016 вкарвам колата за монтаж на темпомата при тях. Казаха ми около 240 лв за темпомата и около 100лв за монтажа и активирането му. Като стане ще пиша подробности.

Това вече може да ти помогне като инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказа се, че този модул при мен не поддържа темпомат и трябва да се смени

пропада темпомата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи, вече имам темпомат. Условието е както писах по-горе да имаш елстъкла, елогледала и подгряване на огледалата. Срещу 399,50лв и половин ден в ЕТ вече имам тази глезотийка. И това е евтиния вариант а ако нямаш този команден модул добавяш още около 350лв и пак ставало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави да кажа, че от ЕТ дават две години гаранция щом са го монтирали те и е закупен от тях. :hi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам, кофти, аз нямам подгрети ел огледала, явно някаква постничка фабия съм уцелил

 

а за гаранцията, това е софтуер, гаранция не му е нужна

 

ами честито :) със здраве да си го ползваш

 

аз на тази кола каквото и да се опитам да и подобря, все удрям на камък :)

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

някой знае ли къде се намира този "блок на бордовата мрежа" и лесно ли се сваля?

решил съм да обикалям по моргите 2ра употреба и да си го намеря, пък лостчето ще си го поръчам.

 

 

също така някой дали знае номера на комплектчето за фабия 2 преди фейс лифта, лостче + кабеляци ? искам да опитам по някакъв алтернативен начин да си го поръчам, че 400лв ми се виждат малко множко

 

мерси предварително

поздрави!

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блока на бордовата мрежа се намира под волана, над педалите. Достъпът до него е доста тегав. Черна пластмасова кутийка е, за ориентир какво да търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой знае ли къде се намира този "блок на бордовата мрежа" и лесно ли се сваля?

решил съм да обикалям по моргите 2ра употреба и да си го намеря, пък лостчето ще си го поръчам.

 

 

също така някой дали знае номера на комплектчето за фабия 2 преди фейс лифта, лостче + кабеляци ? искам да опитам по някакъв алтернативен начин да си го поръчам, че 400лв ми се виждат малко множко

 

мерси предварително

поздрави!

 

Колега лостчето дето ще го поръчаш, всъщност са двата лоста /мигачи+чистачки/. Цял модул е и се заменят иструват в ЕТ около 300лв. Няма да постигнеш голяма икономия ако го поръчаш там. Ако си решилда слагаш търси направо итях в моргите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много благодаря!

значи само онзи блок на бордовата схема трябва да си намеря

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За монтаж съм дал 100 лв в който влизат и кабелите. Ако искаш пратими тел. на ЛС да ти обясня по подробно за гимнастиката с която аз се сблъсках. Барчето стана ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.