Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регулиране на халогена Октавия 2


edisonov

Recommended Posts

Здравейте колеги

 

Питането ми е могат ли халогенните на Октавия 2 преди фейстлифта да се регулират по някакъв начин? Десния ми е ок, но левия свети доста нагоре почти като късите и искам да го оправя да свети по предназначение.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май не. Ако не е крива бронята или самия халоген, пробвай да наместиш само крушката. Ако не е сложена плътно и правилно, фокуса от рефлектора бяга и почва да свети където си иска.

Аз съм имал такъв проблем с фара. Крушката на пръв поглед беше закрепена добре, ама реално светеше 1 метър над другия фар. Та  на светнат срещу стената фар започнах да я намествам и реално по светлината се ориентирах кога е добре. Просто няма ясни жлебове или механизъм на защипване, а всичко се крепи на едни пружинки и като нищо можеш да я разместиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото видях в нета на халогена има някаква врътка подобна на фаровете и явно може да се регулира. Сменях ми единия халоген с нов и явно е със заводска настройка различна от стария. Сега ми остава да разбера как се сваля малката решетка която е до халогена за мога да стигна до врътката.

Някакви идеи?

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. Вече я свърших работата. Много лесно става. Дърпаш решетката и после има винт на халогена. Навих го докато се изравни с другия и сега е ок. Регулирането е възможно само на горе или на долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.