Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Закриване на ипотека


Mendeleev

Recommended Posts

Здравейте. Обмислям да рефинансирам един ипотечен кредит с потребителски, но не знам самото закриване на самата ипотека колко пари струва. Някой има ли идея и зависи ли от това в кой град съм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зависи. Имаш нотариална такса по тарифата на нотариусите (много добре е обяснено как се смята, стъпаловидна е в зависимост от материалния интерес) - грубо 25% от първоначално платения. Заплаща се и такса в агенцията, която е 0,05% от материалния интерес и да се спестят таксите.

Има един сайт - calculator.bg - там Има автоматичен калкулатор който ги смята.

Има и една уловка - ипотеките са с максимален срок 10 години. Ако този срок наближава и не трябва да се прави нещо спешно с имота може да се остави да изтече.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм взел ипотечния кредит 2008 година. Значи ли, че ако сега погася кредита и оставя ипотеката да "виси" след 3 години сама ще изтече без да се налага да правя разходи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една уловка - ипотеките са с максимален срок 10 години. Ако този срок наближава и не трябва да се прави нещо спешно с имота може да се остави да изтече.

 

Не е съвсем точно казано. :exclaim:

Според теорията:

Отпада не ипотеката /тя си остава според уговореното в договора/. Отпада само противопоставимостта на трети лица, която е следствие от вписването.

Не само преди, а и след изтичането на 10 г. /, ако е пропуснал/ кредиторът пак може да впише ипотеката и пак да черпи права от вписването!!! :idea:

 

 

Аз съм взел ипотечния кредит 2008 година. Значи ли, че ако сега погася кредита и оставя ипотеката да "виси" след 3 години сама ще изтече без да се налага да правя разходи?

 

 

Да, така е.

Но! На практика при продажби и др.под. действия на разпореждане с имота, ако се появи подобна ипотека в удостоверението за тежести, може да имаш проблеми с клиента. Например - все още често има на пазара апартаменти с ипотеки от ДСК-Жилищно кредитиране, при които заемите са изплатени, а ипотеките не са заличени, а клиента прави сделка. И започва едно висене и чакане пред ДСК ............ Много е изнервящо.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В калкулатор.бг ми дава 145 лева за заличаване, като сложих стойност на имота 38100 евро. Или трябва да сложа 13000 евро, които ми остават?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се изокам и аз, какво съм чувал:

- таксата на Агенция по вписванията, за вписване на Молба-съгласие от Банката кредитор за заличаване на ипотека, е 50% от таксата за вписване на актове подлежащи на вписване.

Пример - при материален интерес 100 000 лева, таксата за вписване е 100 лева + 2 лева комисионна на Токуда Банк, обслужваща Агенцията - т.е., таксата за вписване на Молбата, е 50 лева + 2 комисионна - общо 52 лева.

- Нотариалните такси за удостоверяване на Молба-съгласие за заличаване, са 15% от нот.такси за вписване на ипотеката + ДДС + минимум 2 удостоверени преписа.

Т.е., трябва да е известен материалния интерес, за да се изчислят разходите коректно.

 

П.С. И петдесет години да изтекат, а не десет, вписаната ипотека си стои като тежест върху имота, докато не се заличи. Хората все още заличават ипотеки от преди 30-40-50 години, чрез Банка ДСК ЕАД, приемник на Държавна Спестовна Каса, въпреки че от десетки години са погасени.

 

П.С.2. Ице, вече ще те нашляпам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не вдявам...имам проблем с харда...

Купил съм имота за 75 000 лева - на тях ли се смятат таксите? Или на остатъка от ипотечния кредит 25 500 лева? Колко аджаба ще ми струва самото закриване, щом не изтича на 10-тата година?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върху 75000 лева, Стояне.

В твоя случай, общите ти разходи по заличаването - нотариални такси и такса вписване, са точно 199.99 лева, в най-добрия случай.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шляпането за 10те години съм съгласен. За 25% си е грешка, чукнал съм 2 вместо 1 на клавиатурата на телефона (не е извинение, щото подвеждам колегата).

Обаче бъркате в едно - за колко е купен имота няма значение, няма значение и колко е остатъка по кредита. Единствено има значение колко е бил кредита, респективно за колко е учредена ипотеката - това е материалния интерес.

Това следващото е само предположение, но според мен кредита не е бил над 50 хиляди, даже залагам на 45

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върху 75000 лева, Стояне.

В твоя случай, общите ти разходи по заличаването - нотариални такси и такса вписване, са точно 199.99 лева, в най-добрия случай.

Поздрави

Много благодаря за информацията - ето това ми беше нужно. Значи всичко ще ми коства към 200-250 лева - ами устройва ме. Аз се уплаших, че ще е над 500 лева и се бях зачудил какво да правя. Значи тегля потребителския кредит и действам.

Благодаря Боянски!

На 50% работата с кредита е готова - остава и банката да се навие :mafia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицееее, нали не мислиш наистина, че бъркам ?!?

Изчислил съм таксите на Стоян, върху 75000, защото реших, че това е стйността на кредита. И ако ипотеката е законна, това би било факт.

Ако е договорна - това вече е друг въпрос...

Иначе си прав - разбира се, че се изчислява върху стойността на кредита, а не върху стойността на имота.

Малко си пресилил стойностите на финансиране и на самоучастие - твърде много зависят, от годината на отпускане на кредита, населеното място, вида строителство и разбира се - коя банка го е отпуснала, но принципно си прав.

Ще пием биричка :)

 

П.С. Казах ти, да запишеш Право, ама ти - не, та не :)

П.С. Шляпането, е за категоричното изказване и най-вече, за съвета за калкулаторите - всеки ден, се разправям с клиенти, ползвали такива калкулатори или брокери - сметки, ама без Кръчмаря...

П.С. И тая тема, я ос...ме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е проблема и да остане ипотеката? На практика така банката ти "пази" имота??безплатно...

Давам следния пример:

Имаш много имоти... Един от тях е ипотекиран но е кредита е изплатен напълно... Към ипотечния нотариален акт седи и една бележка от банката че всичко е изплатено придружено примерно с вносна бележка от последната вноска..И така си седи...Ако се появи купувач директно прехвърляш(ако иска клиента да проверява).

Плюса примерно е че имота е апетитен и примерно като има тежест някакси не е привлекателен за мошеници кражби и прочие...

Често купувам и продавам и съм забелязал че това вдъхва повече доверие на купувачите отколкото напълно "чист" имот. Казвам му откровено на купувача така и така е положението ей ти документи ПРОВЕРИ САМ...и отпадат съмнения...

Другия номер е да не бързаш да вадиш констативен нотариален акт след строеж примерно...Тогаз собствеността се доказва с първични документи земята разрешение за строеж и т.н. цял комплект...По този начин тоз имот също не е атрактивен за крадене присвояване създава известни трудности при възбрани и прочие..

Боре при това положение как мислиш?!

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оглед да съм поне малко полезна прочетете го така, за целта защо го обяснявам работя в такава институция и го знам:

Πpeз пocлeднитe няĸoлĸo мeceцa пoвeчeтo бaнĸи yвeличиxa paзмepът нa гoдишнaтa cи лиxвa пo ĸpeдититe, глaвнo пopaди пpoмeни в индeĸcитe, yчacтвaщи в oбpaзyвaнeтo й. Πpи вcяĸa eднa тaĸaвa пpoмянa бaнĸaтa e длъжнa дa yвeдoмявa cвoитe ĸлиeнти зa нacтъпилитe пpoмeни. Toвa ce дължи глaвнo нa двe нeщa: c нacтъпилитe пpoмeни в пaзapнитe ycлoвия y нac и нa мeждyнapoднитe пaзapи и c пoвишaвaнeтo нa paзмepът нa минимaлнитe зaдължитeлни peзepви. Ceгaшнoтo yвeличeниe нa лиxвeният пpoцeнт ce дължи нa нacтъпилaтa ĸpизa в aмepиĸaнcĸaтa иĸoнoмиĸa. Πpи тaзи cитyaция cъщecтвyвaт двa нaчинa зa нeyтpaлизиpaнe нa влияниeтo oт пoвишaвaнeтo нa мeceчнaтa пoгacитeлнa внocĸa пo ĸpeдитa. Πъpвият e пpeдoгoвapянe нa ycлoвиятa, ĸoeтo ce изpaзявa в:
1. Πpoмянa нa cpoĸa нa ĸpeдитa;
2. Πpoмянa нa вaлyтaтa нa ĸpeдитa;
3. Πpoмянa нa тaĸcитe и ĸoмиcиoннитe пo зaeмa.
4. Πpoмянa в нaчинa нa изчиcлявaнe нa пoгacитeлния плaн.
Aĸo ceгaшният yвeличeн paзмep нa мeceчнaтa Bи внocĸa ви изглeждa виcoĸa, мoжe дa пoиcĸaтe cpoĸът дa бъдe yдължeн. Toвa e възмoжнo eдинcтвeнo aĸo cpoĸът в дoгoвopът Bи зa ĸpeдит e пo-мaлъĸ oт мaĸcимaлнo дoпycтимия. Увeличaвaйĸи cpoĸът нa Baшeтo зaдължeниe мeceчнaтa внocĸa щe нaмaлявa,  нo oбщo пoгaceнaтa cyмa в ĸpaя нa пepиoдa щe ce yвeличaвa.
Oбиĸнoвeнo зa дa пpeдoгoвopи ycлoвия пo cъщecтвyвaщ ĸpeдит, ĸлиeнтът тpябвa дa пoдaдe мoлбa, дa плaти cпeциaлнa тaĸca и дa пoдпишe aнeĸc ĸъм нacтoящия дoгoвop.
Kaтo цялo лиxвeнитe пpoцeнти пo зaeмитe, oтпycĸaни в лeвa ca пo-виcoĸи oт тeзи в eвpo. Eднa oт пpичинитe зa тoвa e фaĸтът, чe чpeз бaнĸитe - мaйĸи ce oтпycĸaт cpeдcтвa пpeдимнo в чyждa вaлyтa (eвpo, дoлapи и дp.), ĸoeтo oзнaчaвa, чe тe изпитвaт нeдocтиг нa cpeдcтвa в нaциoнaлнa вaлyтa. Дpyгa пpичинa e, чe пpи лeвoвитe ĸpeдити в лиxвeният пpoцeнт e зaлoжeн pъcтът нa инфлaция.
Πpoмянaтa в нaчинът нa изчиcлявaнe нa пoгacитeлния плaн пpeдпoлaгa пpeдoгoвapянe нa внocĸитe нaпp. oт paвни (aнюитeтни) нa нaмaлявaщи внocĸи. Aнюитeтнитe внocĸи ca пo-нeизгoдни в cpaвнeниe c нaмaлявaщитe, тъй ĸaтo oбщaтa изплaтeнa cyмa нa зaдължeниeтo в ĸpaя нa пepиoдa e пo-гoлямa oт тaзи пpи нямaлявaщитe внocĸи. Bъзмoжнo e бaнĸaтa дa нe пpeдлaгa тoзи вид пpeдoгoвapянe нa ycлoвиятa пo зaeмa.
Дpyгият нaчин зa cпpaвянe c пpoблeмa e цялocтнo peфинaнcиpaнe нa зaдължeниeтo. Зa paзлиĸa oт пpeдoгoвapянeтo нa ycлoвиятa пo ипoтeчния зaeм пpи peфинaнcиpaнeтo ce зaличaвa и yчpeдявa нaнoвo ипoтeĸaтa въpxy нeдвижимoтo имyщecтвo, ĸaтo тeзи paзxoди и тaĸcи зa изцялo зa cмeтĸa нa ĸpeдитoиcĸaтeля. Дpyг вaжeн acпeĸт e дaли имa тaĸca пpи пpeдcpoчнo пoгacявaнe нa зaдължeниeтo, в мoмeнтa cpeднaтa cтoйнocт зa cтpaнaтa e 4-5% въpxy paзмepa нa ocтaтъчнaтa глaвницa, ĸoятo биxтe peфинaнcиpaли. Πpи peфинaнcиpaнe нa ипoтeчeн ĸpeдит ĸpeдитoиcĸaтeля тpябвa дa yвeдoми нacтoящaтa cи бaнĸa, ĸoятo издaвa пиcмo зa cъглacиe cлeд пoгacявaнe нa дължимaтa cyмa дa cвaли ипoтeĸaтa oт имoтa. Cлeд тoвa ce пoдпиcвa дoгoвopът зa ĸpeдит c нoвaтa бaнĸa и пpи нoтapиyc ce yчpeдявa втopa ипoтeĸa въpxy имoтa ĸъм нoвaтa бaнĸa c пo-дoбpитe ycлoвия. Cлeд тoвa нoвaтa бaнĸa пpeвeждa cpeдcтвaтa ĸъм cтapaтa и бaнĸaтa пpeдпpиeмa дeйcтвия пo зaличaвaнe нa пъpвaтa ипoтeĸa. Toвa oзнaчaвa, чe пpи peфинaнcиpaнe нa ĸpeдитa ce дължи тaĸca зa зaличaвaнe нa ипoтeĸaтa, тъй ĸaтo ĸpeдитoдaтeлят, в пoлзa нa ĸoйтo e yчpeдeнa ипoтeĸaтa ce пpoмeня. Toвa oзнaчaвa, чe пpи нeплaщaнe нa зaдължeниятa Bи бaнĸaтa, фигypиpaщa в нoтapиaлния aĸт зa yчpeдявaнe нa дoгoвopнa ипoтeĸa въpxy нeдвижими имoт щe мoжe дa yдoвлeтвopи бeзпpeпятcтвeнo взeмaниятa cи.
Дължимaтa нoтapиaлнa тaĸca зa oтпиcвaнe (зaличaвaнe) нa ипoтeĸaтa ce oпpeдeля oт тapифaтa зa нoтapиaлнитe тaĸcи и пpeдcтaвлявa нaмeлeн пpoцeнт oт yдocтoвepeния мaтepиaлeн интepec. Зa paзлиĸa oт тaĸcaтa зa yчpeдявaнe нa ипoтeĸaтa тyĸ paзмepът нa тaĸcaтa e пo-ниcъĸ.
Aĸo oбaчe имaтe нaвъpшeнo пpocpoчиe пo ĸpeдитa, зa cъжaлeниe нитo eдин oт пocoчeнитe вapиaнти нe мoжe дa бъдe peaлизиpaн, пopaди фaĸтът, чe ниĸoя бaнĸa нямa дa ce cъглacи нa peфинaнcиpaнe.


http://www.moitepari.bg/Spravochnik/art/QnA/imam-nepogasen-ipote~370c2d2928d9448294eae65d6b952deb/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, но съм се занимавал доста с банки и съм що-годе наясно с тези неща. Именно затова сега искам да рефинансирам един ипотечен кредит с потребителски. Като краен резултат ще платя около 3000 лева по-малко. Другото е, че банката където имам ипотечен кредит изобщо не са склонни да предоговаряме. Заинатили са се да им нося оферта за потребителския си кредит на каква лихва щял да е и евентуално тогава можели да помислят. Никой не дава оферта с изгодни условия, а само със стандартни и по този начин нищо не става. 

След около 4 години ще се налага да вземам нов ипотечен кредит и затова искам да нямам такъв към него момент. Сигурно ще оставя сегашната ипотека да виси, за да си предпазя имота от някакви интереси на нечестни лица. Исках да знам колко пари ще ме одрусат, но нещата се променят и ще вземам допълнително решение какво ще правя. Дали да закривам ипотеката сега или след 4 години.

Благодаря на всички за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Сигурно ще оставя сегашната ипотека да виси, за да си предпазя имота от някакви интереси на нечестни лица.

 

Абе и аз така мисля ама Борето още не си е казал тежката дума... Има и още един вариант на "пазенето" на имота..Та да изчакаме мнението на експерта.

Диана защо казваш че последните месеци банките са увеличили лихвите?! Питам понеже виждам точно обратното?! Може ли да посочиш конкретен пример?

Очевидно е че Менделеев си е написал домашното..щом иска да сменя ипотечен за потребителски :dash: значи нещата са закучени...и щом има сравнение очевидно условията на банката са лоши за клиента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искат оферта от друга банка, за да видят как те да намалят лихвения процент, това е първата уловка. А за да изтегли потребителски е въпроса дали ще му стигне дохода - тук се смята на дълг/доход/членове на семейството и той трябва да е максимум 40 %.

Софи борда падна малко, но при едни кредити лихвата падна, а при други се вдигна. Това се вижда най-добре като се извади нов погасителен план. 

А по това което разбрах не ти остава много и да няма да е повече от 500 лева да я изповядаш и да махнеш ипотеката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ипотечният кредит ми остават 13000 евра, но имам такси, застраховки и 5 лева обслужване на сметката / месечно. Всичко си се натрупва. Казвам им на умниците от Уникредит, където ми е ипотечния, че в момента нивата на ипотечните са 4,5-5 и те "не е вярно". Е какво да ги направя като са тесногръди. Имам интересен доход за банките и бях ухажван от други банки за потребителски кредит на атрактивни условия. Сметките са, че ще плащам 2 години по малко и като дръпна чертата ще платя 3000 лева по-малко от общата сума. Друга банка ми дава почти същия лихвен процент без такси и безплатна застраховка с месечно управление на сметката 1,5 лева. От всякъде ми се вързва.

Ипотеката засега ще я оставя. Просто исках да знам колко пари да имам да приготвям, че ако се наложи спешно да съм подготвен. Мислех сега да я махам тази ипотека, но идеята за тежест на апартамента и недосегаемост за измамници ме примами. Така ще ми е по-спокойно. Винаги мога да сваля ипотеката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно четиво се оформя.

Обаче, някои неща, според мен, не са точно така:

1.Таксата за предсрочно погасяване, отпадна преди години /има, но е специфична - примерно, ако погасиш 5 годишен кредит, още през първите 3-6 месеца/. Абсолютно незаконно е, да ти калкулират такава такса.

2.В момента, всички потребителски кредити, са със 60% до 100% по-скъпи /неизгодни, с висока лихва/, спрямо ипотечните.

3.Практиката показва, че в много случаи, разходите при рефинансиране, са повече, отколкото ако предоговориш условията с банката кредитор, в която ти е кредита, освен ако не ти предложат наистина "невероятни" условия - договаряне на ниво управител на офис или регионален такъв, или ниска лихва плюс безплатна застраховка /последното, само "Алианц" го предлагат/, и прочие...

4.Няма банка /или конкретния консултант е супер тъп и слабо подготвен/, освен Българо-Хамериканска кредитна банка /БАК/, която наистина да се дърпа от предоговаряне, ако заявиш, че при отказ, ще рефинансираш от друга банка.

5.Какво толкова му пазите на този имот и от кого ?!?

И защо мислите, че нещо пречи, да се купи ипотекиран имот - това е просто тежест, не е възбрана, а и да беше, родните законодатели много услужливо премахнаха /забравиха/ едно изречение в новия ГПК, че сега, свободно се търгуват възбранени имоти, от накои хора...

6.Да, "Софибор" наистина има леко движение, но като цяло, той винаги е бил една идея нестабилен, а промените в пари, се равняват на левчета за цигари.

7.Колежката е права - искат ти условия за рефинансиране от друга банка, само за да имат "черно на бяло", с какво да си тормозят по-висшестоящите колеги, да ти дадат максимално добри условия за предоговаряне /преструктуриране/ на твоя кредит. В това няма нищо лошо, напротив.

Отделно, че почти всички банки, отдавна нямат такса за кандидатстване за кредит /за разглеждане на документи, искане и т.н./.

Аз лично, бих обиколил няколко и с готовите оферти за рефинансиране - обратно в моята банка, да им извивам ръцете за преференциални условия при преструктуриране на моя кредит.

Поздрави

 

П.С. Анюитетните вноски, които не подлежат на промяна /освен при предоговаряне на кредита/, каквито погасителни планове имат ДСК например, често са за предпочитане, защото те пазят, каквото и да се случи с индексите и процента на лихвата.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми беше интересно да обиколя доста банки след предложението на споменатата банка, която предлага безплатна застраховка живот за кредита. Именно те ми се обадиха със страхотни условия. Имат специални преференции за доказан дохода над максималния осигурителен за кредитоискателя. От всички банки, в които не бяха много любезни и не ми даваха адекватно обслужване и адекватни условия ( може би, защото не им се занимава, може би защото са некомпетентни, може би защото им бях не симпатичен ) изрично отказаха да ми предоставят оферта с преференциални условия за моята скромна личност в писмен вид именно защото ги беше страх, че ще предоговарям условията към банката, предоставила ми ипотечния кредит. Само да поясня, че Уникредит е за мен най-нежеланата банка за кредит и банката, с която сме стигали до омбдусмана, заради неправилно формирана лихва по моя кредит и след много жалби и писма съм за тях супер нежелан клиент, но въпреки всичко ми предложиха в никакъв случай намаляване на лихвата по ипотечния кредит, а нов потребителски кредит със супер неизгодни условия, като си мислят, че аз в къщи си нямам калкулатор и не мога да боравя с него.

Не мога да разбера защо някои банки имат примамливи оферти, а други си мислят, че клиентите са им "вечни". Колкото и странно да звучи в момента могат да се договорят по-добри условия за потребителски кредит в нова банка отколкото намаляване на лихвата в текуща банка.

А относно тежестите на имота съм бос по тази тема и просто си нагласям нещата в изгодна за мен насока. Сигурно всеки може да се възползва от даден апартамент, но едва ли някой ще се полакуми за моята скромна панелка.

 

p.s. Всичко подлежи на договаряне - сядаш срещу един кредитен инспектор и се пазариш - изгодно ми е или не. Често лихвеният процент подлежи на предоговаряне в процес на привличане на нов клиент. В една банка се пазарихме като на пазара - "това изгодно ли Ви е?" - аз казвам "не". Започват нови сметки и ново предложение... Ето това е банковата ни система - чиста търговия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре до някъде съгласна

1.Таксата за предсрочно погасяване на кредит отпадна-но не за всички кредити. ТЕЗИ с Фиксирана лихва останаха. Дори в момента таксата се дължи.

2. Да Ипотечните се по изгодни от Потребителските кредити 

3. За да ти предложат по изгодни условия - уловките са много- първо и най важно е на колко пари реално те осигуряват. Има разлика дали взимаш 1500 лева. но те осигуряват на 520, от това да взимаш 1501 и да те осигуряват на това. Това е първия критерии заплатата, втория ако заплатата ти минава през банката това  сваля още повече лихвения %

4. Има тъпи и неподготвени банкови служители и при мен са си нагледен пример - това дълга тема за спорене. И при нас банката иска оферта от друга такава, за да знае какво да предложи.

5. За Софибор- да ти не си за кутия цигари ама някой са  :)

6. Нека колегата мине по банките за оферти - може да изскочи по добър заек от шапката.

7. 5 лева обслужване на МЕСЕЦ- тия коя градушка ги би ?? По твоите думи си с доста добра заплата, ако искаш за да не спамим пиши ми на СЛ дай ми параметри да ти го сметна

 

 

Аз лично, бих обиколил няколко и с готовите оферти за рефинансиране - обратно в моята банка, да им извивам ръцете за преференциални условия при преструктуриране на моя кредит.
Поздрави

 Тук с Боре съм напълно съгласна да знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диана, права си, някои хора мислят, че банковите операции и услуги са безплатни.

Категорично, не съм съгласен, за таксите за предсрочно погасяване, но - там има много "Ако"..., дълга и безинтересна тема, с много условности.

Стояне, "Алианц" имат много добри, агресивни спрямо повечето банки, оферти, обаче - имат една класификация за вида клиент - какъв вид и ниво служител е - особено за потребителските кредити - ако не си в класацията, отказват да те кредитират, или просто не е изгодно.

За ипотечните, са с много добри условия.

 

Относно служителите в банките - ами, на тях, на всяко обучение им повтарят, че са продавачи на банкови продукти, търговци, търсят им резултати и постигане на заложени цели, какво да очакваш от тях, като всеки смята бонуси и премии, респективно - липса на такива, порицания, предупреждение за уволнение и прочие... И това, е "Западен" модел, не е наш - опитват се, да ти пробутат дебитна карта, кредитна, застраховка и т.н., които им носят, евентуални бонуси.

В София, 90% от служителите ниско ниво, и 50%-60% от служителите средно ниво, са деца от провинцията, с един потребителски кредит и кредитна карта, или/и ипотечен кредит, служителски, при преференциални условия - лесно контролируеми, изпълнителни и безпроблемни, малки душички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диана, права си, някои хора мислят, че банковите операции и услуги са безплатни.

Категорично, не съм съгласен, за таксите за предсрочно погасяване, но - там има много "Ако"..., дълга и безинтересна тема, с много условности.

Стояне, "Алианц" имат много добри, агресивни спрямо повечето банки, оферти, обаче - имат една класификация за вида клиент - какъв вид и ниво служител е - особено за потребителските кредити - ако не си в класацията, отказват да те кредитират, или просто не е изгодно.

За ипотечните, са с много добри условия.

 

Относно служителите в банките - ами, на тях, на всяко обучение им повтарят, че са продавачи на банкови продукти, търговци, търсят им резултати и постигане на заложени цели, какво да очакваш от тях, като всеки смята бонуси и премии, респективно - липса на такива, порицания, предупреждение за уволнение и прочие... И това, е "Западен" модел, не е наш - опитват се, да ти пробутат дебитна карта, кредитна, застраховка и т.н., които им носят, евентуални бонуси.

В София, 90% от служителите ниско ниво, и 50%-60% от служителите средно ниво, са деца от провинцията, с един потребителски кредит и кредитна карта, или/и ипотечен кредит, служителски, при преференциални условия - лесно контролируеми, изпълнителни и безпроблемни, малки душички...

 Мда много си прав по всички точки - няма безплатен обяд :) темите са дълги за обсъждане, затова и се опитах да ги изложа конкретно - както и ти.

Само че се опитваме да помогнем на колега, а не сме на пазара за хляб и мляко, затова и е темата. Нека да помогнем на човека с каквото можем, а и не само на него и на всички останали.

Това е едно от малките неща с което мога да съм отчасти полезна във форума - да не забравяме факта че съм все пак жена. С което се и гордея, че да не си мислите нещо пак лошо. 

Помагали сте ми, надявам се тази практика да продължава, затова и се опитвам по въпросите които знам от части и разбирам, все пак  малко да помагам и аз.  :banger_1:

Редактирано от diana_kraice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте. Вчера преведоха на банката с ипотечния кредит парите и от снощи нямам ипотечен кредит. След всички разходи и такси равносметката е следната: чиста печалба 1900 лева, т.е. около 8 вноски по-малко ще плащам за една и съща вноска и една и съща сума при потребителския кредит. Ще видя кога ще закривам ипотеката - засега не бързам, че ще чака бебе и събирам пари. Живот и здраве, когато имам излишни пари ще я закрия.

Благодаря на всички помогнали ми преценката какво да правя и за пълните отговори. :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боян каза в един пост, че ипотеката не отпада след периода от 10 години, но днес от банката, която ми предоставиха потребителския кредит ми казаха да изчакам до април 2018 ( тогава минават 10 години от началото на ипотеката ) и да проверя след това и ще видя, че ипотеката е паднала. Това ми го каза лично директорката на кредитния център, която ми подготвяше всичко за кредита ( аз работех с нея, а не с някоя служителка от самия кредитен център ). Възможно ли е да ме е подвела?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.