Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с реотана на задното стъкло на комби


strazhara

Recommended Posts

Здравейте

От няколко седмици се боря със възстановяването на пистите на подгряването на задното стъкло . Успях да поправя с електропроводим лак пистите и в момента ми дават, че няма прекъсване по тях, обаче като включа подгрева част от реотаните не работят. По два отгоре и два отдолу не тръгват при положение, че на мерене са здрави. Обсъждах с приятели и стигам до заключение, че проблема може би е в бутона или релето, тъй като напрежението, което стига до отзад е около 10-11волта.

Моля ви дайте съвети какво друго да гледам и ако някой знае как се вади бутона отпред на таблото и къде се намира релето на задния реотан?

Поздрави, Стефан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема с 10те волта е от лоша маса на капака. А проблема с реотаните се оправя с ново стъкло. Октавии бол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро правих ремонт на задната брава и в момента всичко по задния капак ми работи без проблем. Масата не е ли обща за всичките машинки по задния капак и ако е така, къде се намира, за да я проверя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проследяваш жицата на минуса която идва до стъклото от къде идва и оглеждаш мястото на връзката за ръжда, окис. Или пък мериш напрежението което идва до реотаните с мултицета, но минуса го закачваш на някое по - стабилно място и ако извади 12v е ясно.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проследих масата и тя се оказа, че се намира до левия заден фар. Там огледах и разглобих и тя се оказа перфектна запечатана със восък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска сагата продължава и се оказа, че и копчето е здраво. При директно подаване на 12волта към реотаните, пак тези, които не работиха пак не работят. При замерване с уреда повредените показват 11.8ома, а здравите 1,7 ома. Не мога да разбера това от какво се получава при положение, че единия от повредените има снадка няколко милиметра, а има някой с по няколко сантиметра и при тях всичко е наред?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом някои части от реотана работят, а някои - не, значи единствено прекъсване в неработещите части може да е причината. Ако беще каквото и да е друго - лоши връзки или маса, ключове и т.н. щеше да се отрази на целия реотан еднакво.

Това, което мериш 1.7ома и наричаш "здравите" е всъщност съпротивлението на всички здрави части от реотана в паралел. Не виждам как можеш да измериш съпротивлението само една част ако е работеща, съответно свързана паралелно с останалите. Тези дето дават по 11-12 ома явно нямат връзка с двете вертикални линии от кото идва захранването, там търси проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери в нета описание на релетата за ок1 и го провери, може то да е нагоряло евентуално, макар че ще се очудя. Може контактите вътре да са му нагорели и да не дават хубав контакт, щом има спад в напрежението все пак е възможно, все пак през него минава доста ток. С реотаните 2006-7 и аз много се борих, четох , защото и на 120 ката не работеха 4 линии, но в нета хората се оплакваха че това контактно лепило не кара дълго и след 5-6 месеца пак прекъсва , затова те посъветвах направо да смениш стъклото...

Също съм забелязал че ако залепиш някакъв стикер върху реотана тази линия явно прегрява и гори, казваха ми го,  но не вярвах. Но за стикера на шкода клуба си заслужава, все пак е само 1 линия..

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,смених задното стъкло ,сложили са ми марка Starglass,някой знае ли какво ще реше като производство?

Благодаря предварително:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.