Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пране на салон


Емил Ефтимов

Recommended Posts

Колеги някой някой от вас опитвал ли е да свали заводската тапицерия на седалките за да бъдат изпрани, тъй като на една автомивка ми искат по 50 лв на седалка, а това ми се струва доста множко. Колата е фабия комби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От долната страна на седалката ще видиш има метални клипсове по ръба (Мойте са като алуминиеви блещукат, ама не са алумина гадовете)тях трябва да разклипсираш... Намират се по самия ръб на тапицерията... А горните за да свалиш трябва да демонтираш черната пластмасова лайсна между седалката и облегалката и да разглобиш възглавницата и въртошката от страни на седалката... Огледай хубаво и ще намериш принципа на асембли...Обаче после малииии що зор ще видиш с монтажа обратно... Аз направо вадих и прах целите... Два пъти за 1 лято :P Не питай що, че още я псувам на ум... Успех и прави снимки на позициите на щивтове, врътки, BackFire пружини и т.н. та после да няма инфекция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меглио и микрофибър. Стават нови и тавана също. Сега е студено както са писали колегите и ще ти се поти колата.

 

За свалянето на тапицерията от седалките е нужно да демонтираш първо седалките. После докато разкачиш тапицерията и въпросните клипси ще ти се отели вола. Трабват здрани тънки клещи и здрави пръсти. След това переш и докто ги закачиш ти се отелва вола още веднъж.

Вариант за лятото, и то не лош е да се свалят седалките и да се изперат без разглобяване извън колата с препарат и водоструйка. Трябва обаче да е ппимерно явгуст за да изсъхнат за 24ч. Тавана с меглиото го пръскаш и забърсваш с микрофибъра на място. Ако колата е преди 2005 внимавай много с тавана да не се разлепи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Ако ти се занимава със сваляне на тапицерията, разгледай тези тема на британските колеги:

http://www.briskoda.net/forums/topic/154853-fabia-vrs-seat-cover-removal/

 

Аз по нея до момента съм направил задните седалки изцяло (седалки и облегалки). Резултатите при мен бяха страхотни. Петната изчезнаха, миризмата се подобри (макар че, миризмата си идва и от дунапрена).

Пране в пералнята на 40/60 градуса и са като нови.

Обратното слагане на тапицерията е естествено в обратен ред. Захващането на тапицерията към дунапрена (и по-точно арматурата, която е вградена в него) го извърших със свински опашки.

 

Моят съвет е, ако се захващаш със сваляне на тапицерията, почни със малката седалка на задната седалка и виж дали резултатите ти харесват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.