Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

LED H4 срещу Philips xTreme Vision + 130%


Recommended Posts

Ясно

Ще го умувам значи :)

Мерси Пепи :)

 

За мен, това е решението с най-добър резултат и осветеност!

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/43698-octavia-1-vrs-powered-by-pepino-racing/?p=357805

При реализация в "домашни" условия, необходимата сума е далеч под 300лв ;)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианти има разни. Идеята на темата е да представи и тази алтернатива - LED крушките, които са все още новост/екзотика на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам един комплект нови Н4 LED крушки като на колегата и са ми за продаване.Някой ако има желание, цената е доста под тази в Ebay.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H7 или H1 си мисля аз да си взема.....(за дългите става дума - трябва да видя какви бяха) - Искам да е нещо силно, защото съм с ксенон и дългите идват една идея слаби на фона на ксенона....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки предвид колко често се ползват дългите аз бих се замислил дали да са LED или някой от вариантите с +100 или повече %. Предимството на LED-а е в дългия живот, не толкова в силата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм с Nightbraker Plus на Osram - светят си чудесно, но...... Светлината е жълтеникава на фона на бялата от ксенона и не ми харесва как светят. Да - определено има ефект - все пак са дълги - но ми се иска нещо което да наподобява би-ксенона....Ксенон на дългите не ми се слага - че докато загрее и ще ми се отще да карам на дълги !! Аз на дълги карам много малко - не гоня дълъг живот на крушката, а по-скоро сила !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го написах - LED-а, поне този който аз имам, е по-слаб от +130%. Съвсем приемлив е, но е по-слаб. Т.е. ако си със NightBraker ще влошиш видимостта. Ако целта е да получиш по-бяла светлина (т.е. 6000К) - да, LED-а е добър избор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го написах - LED-а, поне този който аз имам, е по-слаб от +130%. Съвсем приемлив е, но е по-слаб. Т.е. ако си със NightBraker ще влошиш видимостта. Ако целта е да получиш по-бяла светлина (т.е. 6000К) - да, LED-а е добър избор. 

 

Идеята ми е да потърся нещо по-силно като лумени....така или иначе не се кара на дълги с часове - а моментно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ледовете имат голямо предимство пред халогенните крушки, при използването им като светлинен клаксон. Светват рязко и моменталически! За Октавията поръчах това: http://www.ebay.com/itm/351543865347?_trksid=p2057872.m2749.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Lumen: 2800-3100LM 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2800-3000 са недостатъчни. Моите се водят 4500 (на сайта пишат 9000, но там събират за двете :)) и на дълги са далеч от ксенон, а може би и от +100% крушки. Но е факт, че палят веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, максимумът при халогенните крушки 130+ е 3000 lm, а цената на тея дет съм поръчал, ми позволява една доста безболезнена проба :) Като дойдат (догодина) ще докладвам...Поръчал съм още една проба - за "халогените"   http://www.ebay.com/itm/151867291949?_trksid=p2057872.m2749.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ледовете имат голямо предимство пред халогенните крушки, при използването им като светлинен клаксон. Светват рязко и моменталически! За Октавията поръчах това: http://www.ebay.com/itm/351543865347?_trksid=p2057872.m2749.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Lumen: 2800-3100LM 

Боклук - не повече от 5 вата и съответно 500 лумена. Но пък доста бързо ми върнаха париЧките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Ето едно интересно предложение http://www.autotrade.bg/catalogue/led-h4-premium-12901-hp-x2_6304/Нещо марково,а не ”китаец” Като гледам ревютата би трябвало да върши работа за къси и дълги светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не цената е определяща,а ефективността на продукта.Не,че цената е маловажна но като купувам нещо гледам да е качествено и след това цената.Според мен като се прави вид тунинг е важно да има "уау" ефект,а не да казват-гледай какъв "Илиенски" тунинг. Ако слагам диоди бих сложил Филипс иначе разни там примигващи китайци няма смисъл. Грозно,не ефективно и единствения кеф е ,че си го купил на "далавера". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали на китайските, освен евентуално СЕ лепенка, има упоменато, че са street legal? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не естествено, ама поне джоба не боли :) На Октавията, в последните 1-2 г., не си спомням да съм сменял лед крушка, а всичките са китайски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали на китайските, освен евентуално СЕ лепенка, има упоменато, че са street legal? :)

На тези, които са до 8000 лумена си пише. От там нагоре пише off road only

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно интересно предложение http://www.autotrade.bg/catalogue/led-h4-premium-12901-hp-x2_6304/Нещо марково,а не ”китаец” Като гледам ревютата би трябвало да върши работа за къси и дълги светлини.

Наистина доста интересно предложение. За жалост за Н7 не откривам нищо качествено - марково.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.