Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Garde


Vento

Recommended Posts

Ще го имам предвид - както казах, всичко, което ми хареса го купувам, ползвам каквото ми е нужно, останалото ще го продавам/подарявам някой ден.

 

Хубавото на лошото време е, че не мога да правя друго, освен да се занимавам с колите си. Започнах голямата инвентаризация на частите за Шкодата, надявам се утре да завърша. Искам да опиша и снимам всичко, което имам. Ето малко снимки от подреждането по групи днес:

036484822.jpg?r=0036484824.jpg?r=0036484828.jpg?r=0036484832.jpg?r=0036484834.jpg?r=0

036484844.jpg036484847.jpg?r=0036484850.jpg?r=0036484851.jpg?r=0

 

За днес толкова, че много се уморих! Тежат си пустите железа, сигурно над 1 тон преместих... Утре продължавам!

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 258
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Vento

    113

  • maxrpm

    32

  • joro-120L

    31

  • SKODA 105 RS

    27

Най-много писали в темата

Като ти видях номера на голфарата 2 , се сетих , че си участвувал на Класик кар дей/рейс. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, карам доста на пистата, почти всички мероприятия. Няколко Класикa карах, за 2015г. бях втори до 2000ccm.

Ако не сте въждали Garde с мотор и скорости под предния капак - гледайте, че друго няма такова! :D

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е Гарде, но евала на маняците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Сега търся като тази на твоята снимка (която е продадена за съжаление!)

 

 

Решетката не е продадена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за тази в класика, каза ми, че не я дава. Ако я уредиш, пиши ми на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да те уредя, т.е. да ти помогна, като разгледаш тази тема, която е "изплувала" във форума тези дни :

 


http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/49730-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0-105-120-l/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странни хора... преди месец не искаше да ми я продаде, сега... Утре ще преброя аз колко събрах и дали имам по-хубава от неговата и ще реша дали да я взема и тази, че май 5 или 6 имам вече. Ето какво ми отговори в класика:

 

 

Здравей. Решетката стои, но вече не я продавам, защото се сдобих дори без да подозирам с Шкода, за която пазя въпросната решетка. 
Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти може да имаш и 10 решетки, но от написаното до сега разбрах, че такава нямаш. А тази е точната, въпреки, че има леки забележки по външния вид. Леко е паднал хрома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е най - стандартна решетка след 1981,с PVC емблема. Вземи си боя и боядисай лайсната на тази която ти дадох, абсолютно 1:1 е или сложи тази с хромираната лайсна и металнаа емблема, след като ги полираш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на мен ли го обясняваш.

Да, Сашо. Абсолютно стандартна решетка за 120L, но РАЗЛИЧНА от предишните, с хром в/у пластмаса и с двойна лайстна, след или от 1981г. с въвеждането на 13ки джанти.

Такава трябва да е решетката, защото и Гард се произвежда след 81ва г.  Виж малко снимки и стига пълни главата на Венто с бръмбари!

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да ви обясня че това не е хром върху пластмасата, това си е чиста сива боя ! Това което е на снимката и се продава, не е онова от oнази снимка на която на решетката пише "Garde" и онова не е хром, пак е боядисана пластмаса с емблема гарде отгоре

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак обяснявам,

снимка номер 1 е маска от 120 ка ПВЦ емблема и пвц лайсна личи си по това че емблемата е плоска, а хромираната както е на снимката на гардето е изпъкнала и лъщи маската е 1981-1983. Капачката е афтърмаркет за 120 ка , аз лично я смятам за много яка, но годините показа че е некачествена и бързо дефектира (пружината и изгнива)

 

Снимка номер 2 виждаме Шкода, същата маска като на снимка едно, пвц лайсна , вероятно нова от магазина в чехия, защото е доста лъскава, виждаме хромирана емблема от Шкода 120 1976-1980година и виждаме лепенка от полипропилен или парче плексиглас с бяло фолио отзад, която е направена в някоя рекламна къща от фена реставрирал гардето става с чертеж на Corel Draw или друга програма, стига да имаш размерите. Друго което виждаме е гумената лайсна в края, виждал съм я в сиво и в сребристо, не съм успял да я разгранича по години, нито по модел.

Поздрави!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше,

сн. 1 Хромирана пластмаса е. Не боя. На втората снимка е метална емблемата, не споря. Втората снимка я пуснах преди в темата, за да види Венто отблизо какво представлява сивата допълнителна лайстна с надпис Гарде....и да си я направи като нея.

Капачката лично мен не ме кефи. И с оригиналната форма новите капачки, които ги продават в магазина са боклуци! Точно пружината и на тях ръждясва. Некачествен материал. Моята си е оригиналната и е като нова! Гумения уплътнител, също.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, ако този е в София, можеш ли да ми я вземеш, ако не ти е супер далеч (тогава ще я прати по куриер). То дето 5-6, там и 7 решетки...

Аз планирам в събота, ако времето не е много лошо, да дойда да прибера и други чаркалъци от столицата и може да се видим, ако решиш.

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тоя от София, ако има 4 фара, ги отнасям ;) Ако има хубава хромирана задна броня да каже цена, ама ако е хубава, аз боядисана имам, че нали я смачках при удара ... Друго , ако има чисто нова светлина за номера за старата маска, виж цена, тя никога не трябва да свети, но моята е пожълтяла и ме дразни.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех и тази решетка, повече НЯМА да купувам решетки - обещавам (освен ако не излезе оригинална GARDE!)...

Ако на някой му трябва - да знае, че съм запасен!

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех и тази решетка, повече НЯМА да купувам решетки.....

 

Добре.

Е, бива ли я. Нея ли ще слагаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам време да я отворя да я видя дори, през найлона изглежда добе - като на снимката. В неделя ще си доподредя частите, ако не е кучи студ... и ще снимам още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера не можах, но днес описах малко части по мотора, само да се постопля и продължавам...

036510591.jpg036510595.jpg036510637.jpg036510605.jpg036510607.jpg036510623.jpg036510632.jpg036510633.jpg

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И днес не успях да ги свърша, пусти студ... това е половината чеиз, другата неделя ще се постарая да снимам и опиша останалото - окачване, интериор, фарове, стопове, маски и ако си докарам калниците от склада и някои други части от София.

036512329.jpg036512335.jpg036512339.jpg036512311.jpg036512314.jpg036512315.jpg036512324.jpg036512325.jpg036512327.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста си посъбрал за "вторични" като гледам :tongue_1:

Имаш вече картбланш за действие.Едно хубаво моторче да си спретнеш Шкодово,новите ламарини да ги защитиш преди слагането...

Все работи ,за които един живот не стига хаха

Инече - евала за систематизирането!А план-конспект има ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.