Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Garde


Vento

Recommended Posts

Ако са толкова проблемни фаровете на от тоз тип мога да преровя тавана мисля , че трябва да се подмятат едни фарове от Вартбург преди ФЛ , отделно имам приятел , който още продава части за Вартбург и при него мога да проверя дали няма нещо ново.

Front_of_Wartburg_353_in_Brno.jpg

 

Нека само кажат познавачите дали са същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 258
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Vento

    113

  • maxrpm

    32

  • joro-120L

    31

  • SKODA 105 RS

    27

Най-много писали в темата

Здравей и поздравления за находката и ентосиазма ти!

Наскоро колегата Lent ми подари разни части и измежду тях има фарове за Гард/Естел1 фейслифт/

Ако проявяваш интерес мога да ти ги подаря.

Утре ще ги огледам и мога да пиша подробно за състоянието им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че проявявам, защото трудно се намират.

The Best Forman - същите ли са на Вартбурга или искат някакво модифициране? Колега спомена и от АВИА, но не ми е останало време да проверя, вероятно ще е другата седмица или след празниците, че сега е лудница...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че с каквото мога, ще помогна, пловдивчани винаги са се държали добре с мен и аз си ги уважавам. Ако искаш мога да ходя да огледам въпросния калник, но очаквам да видя калник за японка... Огледалата на снимката са японкови и много грозни, квадратни боклуци. Огледалата за 1984 са същите но със заоблени ръбове.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се загледах, тези огледала на моята май не са оригинални (но ми допадат)? 

Огледалата ти са от същата кола от която е и мотора ти  :)

 

Поздравления за проекта, ще следя с интерес.  :doubleup:

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша за фаровете,както обещах.

Значи,на рефлекторите на места/отгоре и отдолу/ има кафяво,но не е ръжда,а е по - скоро показалото се кафяво покритие с което е покрит рефлектора отзад.Много странно как некелът просто е изчезнал.Иначе като визия изглеждат много добре/новеят/,като на обявата,която Жоро ти е пуснал за 130лв.Пак казвам - нямат ръжда отвън и отвътре и стъклата са перфектни.

Имам и пластмасите,които са около фаровете и са в перфектно състояние според мен,но не са нови.

Лошата новина е,че фаровете са без основи и бомбета.Съжалявам.

Остава да кажеш дали те устройват тези части.Повтарям,че са ми подарък от Яската и ги подарявам на човек, който ще ги ползва по предназначение!

ПП Фаровете на Вартбурга са различни.

Чудя се фаровете на Естел1- фейслифт и Естел2-преди фейслифт не са ли еднакви?Моля колегите,които са запознати да пишат!

Редактирано от desislav stanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега ! Честито ти Гарде , пожелавам ти успешна реставрация и много безаварийни километри ! Имам едни фарове и аз , ето снимка, ако имаш интерес драсни ми лично . Поздрави

 

 

 

 

 

034820366.jpg?r=0

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се загледах, тези огледала на моята май не са оригинални (но ми допадат)? Или поне по снимките на другите Гардета са различни - има ли варианти или просто са сменени с неоригинални при мен?

 

Огледалата ти са от Ауди 80 В4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз днес му пратих дясна пасажерска каска, фара дето го взех от човека вчера не става, но поне имаме една нова каска. за 10лв толкова. загледах го и видях че запресовката е универсална и е възможно да се обърне и да стане шофьорска, ако се закъса толкова.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Огледалата на снимката са японкови и много грозни, квадратни боклуци. Огледалата за 1984 са същите но със заоблени ръбове.

 

и аз съм с такива боклуци квадратни. От завода! Нищо, че колата е 90та г. Но, квадратните боклуци са първите, а по-късно излизат със заоблените ръбове. Можех да ги сменя, но не ме кефят.

 

 

.....Чудя се фаровете на Естел1- фейслифт и Естел2-преди фейслифт не са ли еднакви?Моля колегите,които са запознати да пишат!

 

Еднакви са.

 

anke4fb658.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря на всички за съдействието! Това ме надъхва и окуражава допълнително да работя по колата. 

На първо време съм набелязал да махна всички зелени лепенки и буквичките по задния капак, че просто ми избождат очите!

На втори етап да монтирам черни решетки с елепсовидните фарове, че и те са...

След това с машинката (която донякъде закрепих) да видя къде колко кит има и кои детайли ще се сменят или ремонтират. Много се колебая за задните вежди, защото тези ми допадат, а и позволяват по-широки гуми/джанти. Но пък не се връзват с предните и с оригиналната визия, не знам...

 

За тази събота и неделя имам набелязани по-спешни задачи, ако успея да ги отхвърля или нещо се отложи, ще работя малко по колата този и/или следващия уикенд. Както казах, не бързам, защото имам много лични и служебни ангажименти, освен това искам да завърша другите проекти и да се отдам и вглъбя изцяло в този... Така че, нещата във времето излеждат към края на лятото или есента на следващата година (ако всичко върви по план).

 

Отново благодаря на всички за подкрепата и помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време съм набелязал да махна всички зелени лепенки и буквичките по задния капак, че просто ми избождат очите!....

.... благодаря на всички за подкрепата и помощта!

 

Моооля. За нищо. :)

И една снимчица да си я гледаш и да не те напуска ентусиазма. Разкарай ги тез вежди.

Оригиналните надписи на задния капак изглеждат така. Има начин да се направят. Или с боичка или с фолио.

 

 

carsti040458cab2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казакови ми казаха, че оригинално е бил такъв надписа, но при поредно боядисване се е наложило да го махнат.

Ето, намерих оригиналния шрифт и размери, мога да си го изрежа от фолио, но и без никакви надписи също е добре (според мен). А този зелен цвят все повече почва да ме привлича...

http://skoda-virt.cz/cz/forum/kde-co-a-jak/150719-font-napisu-garde/

7_6_150719__2011-08-12_09-02-52_20.jpgcache_2414641027.jpg?t=1331930020

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ето, намерих оригиналния шрифт и размери, мога да си го изрежа от фолио, но и без никакви надписи също е добре (според мен).

 

Тия приказки не ми харесват вече. Без това може, без онова може. Май и от други неща се отказа. Уж заводска ще я правим. Черни-бели стопове, мигачи, вежди говежди ще си останат и т.н. Ще ми минат мераците и на мен, да знаеш.

Ми тури го тоя надпис поне хората да разберат каква кола е това. Да научат нещо. Щом за теб и без него може, заради другите го направи. Такава кола не се среща под път и над път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, колегата има достатъчно време да обмисли кое и как. Още не е почнал колата и не е станало нищо фатално. Мисля че докато се стигне до емблемите има доста време да се запознае с историята и спецификата на модела. :) Важното в момента е, че има огромно желание да възстанови този емблематичен за нашия клуб автомобил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, колегата има достатъчно време да обмисли кое и как. Още не е почнал колата и не е станало нищо фатално. Мисля че докато се стигне до емблемите има доста време да се запознае с историята и спецификата на модела. :) Важното в момента е, че има огромно желание да възстанови този емблематичен за нашия клуб автомобил!

 

Да, да, това го знам. Надписите да са проблема. До тях да стигне. Пише, че тези го дразнят и аз само му показвам какви трябва да бъдат.

И е добре да се помни, че малките или дребните неща правят големите работи. "Какво значи тук някакъв си надпис"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа, днес получих 3 пратки и в Еконта - бях като малко дете в сладкарница, даже ми се смяха!  :banana_dancing_1:  :banger_2:

1. От Мегапартс - решетка в металната емблема и една рамка (май лява) за кръгъл фар (за всеки случай - мислех, че за елипси няма да намеря) - в добро състояние, искат освежаване. Другата беше с дефект и не я поръчах.

2. Два елипсовидни фара с рамките около тях - от колега от форума;

3. Елипсовиден фар с каска и металната рамка, както и още една решетка с пластмасова емблема - от друг колега от форума.

Нарочно не споменавам имена/никове, защото не знам дали те искат да се знае - ако решат може лично да споделят, но аз съм им безкрайно благодарен за бързата реакция! :eusa_clap:  :cheers: Всичко опаковано безопасно и съвестно!

 

Поръчал съм на още няколко човека различни части, но вече се замотах на кой какво...

Събота и неделя ще ги снимам и покажа, сърбят ме ръцете и да ги монтирам, но както казах имам по-неотложни ангажименти.

Колкото до надписа на задния капак - просто споделих, че е въпрос на вкус със/без него. Нека стигнем дотам (има дълъг път да се извърви), най-лесното и евтино нещо е да го сложа! Мислех, че няма да намеря оригиналния шрифт и размери, но ми отне само 2 мин - което е страхотно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам,че успяваме да помогнем с общи усилия за една толкова /без/ценна Шкода!

На Жоро няма да му се сърдиш-той е човек перфектционист на тема ретро Шкода и го е доказал с колата си.Иначе е много готин човек и страшно много ти завиждам,че ти е съгражданин!

Желая ти много пари и време за Гард-ето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kakто веднъж каза Анастас, комплектовката при Шкода е където каквото има и каквото е останало.

на 8:06 виждаме сервизен техник да слиза от гарде 1982 със огледала за естел1 до 1980. на 6:15 виждаме "тест" на 120GL ама с джанти от 100тачка, аз знам защо де, за да е по стабилна и да не падне от рампата. За да е успешен "теста" , а това на 3:30 буквално е половин кола, мен някой така ми трескат врата и ми се доревава, ама ... Ако се даде пауза на 8:49 -8:51, ще се види ясно че няма надпис Garde, и ще се види, че огледалата са от тези със заобления ръб, а онези грозните като на жоро са си точно последните , японкови.

 

Та така че няма защо да се палите за дребните детайли, те още в завода .... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мен за Шкоди няма да спориш. Хром огледалото се слага на Естел 1 не до 80та, а докато се произвежда и е същото, като на Шкода 100.

На предната решетка липсва надпис, но тя пак не е обикновена, а е от LS. На по-късните Гарде сигурно са го слагали. На задния капак пък пише Рапид....в края на видеото.

Направи пауза на 1:45 и виж добре огледалото.

Първо са ръбестите. От 88-90та са със заоблените ъгли. Освен това заоблените имат релефна ивица на пластмасата, която тук липсва.

Може и да има трети вид, специално за Гарде ;)

Факт е, че на последните Шкоди са слагали каквото има. И ръбести и заоблени. Аз съм късметлия за ръбестото. Ако беше се случило заоблено, с него щях да си карам.

 

Давам ти пример с на Тошко колата. Произведена е 83г. На първата снимка е с оригиналното ръбесто огледало, а на втората е със заоблените, които по-късно той сложи.

 


 

indexbc282.jpg

 

index428c7.png

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, 3-тия вид огледала са като на тази снимка дето си пуснал:

anke4fb658.jpg

 

Само че май не са излизали заводски шкоди с такива, а са афтър-маркет аксесоар на полска марка "Wesem"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Само че май не са излизали заводски шкоди с такива....

 

 

не са. А и нямат нищо общо с тези от клипа на максималнооборотния. Т.е. не става въпрос за тях.

 

п.п. тук е дадено кой, какво, кога :

 

 

http://imcdb.opencommunity.be/forum_topic-6115--Skoda_typ_742__742M___Skodopedia_.html

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имам бели стъкла за стоповете, но искат полиране. Ако имаш интерес пиши ми л.с. Това са ми последните снимки, преди да ги сменя. Ако го сложиш, обаче ще трябва да си поръчаш и бели стъкла за предните мигачи от Чехия.post-1102-0-07792400-1449789540_thumb.jpgpost-1102-0-33078900-1449789541_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отделих малко време на Шкодичката и махнах буквичките от задния капак, както и почти целия "стикербомб". :heat:

Не стигна времето да махна зелените "огньове" по вратите, а на предния капак се колебая дали да махам лепенките, защото е доста крив и ще се сменя, заедно с калниците... Но ако остане време другата неделя може и него да освободя от фолиото. :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.