Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Огледала Октавия 1


zaroi

Recommended Posts

Колеги извинявам се ако има подобна тема,но неможах да я намеря. Интересува ме как мога да разбера дали огледалата ми имат подгряване и от къде се пуска. Колата е Октавия 1 и огледалата са електрически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това добре,но като включа копчето задното стъкло се размразява а огледалата не. Дали има някакво реле което ги управлява и кое е то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгрева на моите се пуска от джойстика за настройка на положението на огледалата.

Имам три позиции

-Ляво и Дясно

-Дясно

-Подгрев

 

Но моята е фейслифтова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята има само две позиций за ляво и дясно. А като натисна копчето за задното стъкло не се чува да цъка нещо като реле например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрави колега.Бъркаш с пръсти зад огледалото/имаше някъде тема как се вади самото огледало/дърпаш на щипки е,ако има два кабела закачени за огледалото има подгрев.Но ако модела на колата е L&K както си отбелязал май няма как да няма,може джойстика да е сменян,пробвай с друг може да е от голф.Една година ми отнеха огледалата.При мен проблема беше в буксата на модула който е в шофьорската врата.Може да е от много неща.Може просто нагревателите да са дали фира.Джойстика струва 17-18 лева по спомен в  магазините тук в бг.Преди да купуваш пробвай,трябва да има 12 волта на въпросните кабели на огледалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера имах малко време и свалих джойстика за управление на огледалата. На самия джойстик има десет пинчета а във буксата влизат само четири кабела. Та да питам дали тези кабели са за управление само или от това не може да се разбере дали има подгрев? По спомен към огледалата влизат повече кабели. Неможах да сваля самото огледало да видя дали на него има запоени кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колите преди фейслифта подгрева на огледалата се включва с бутона за подгряване на задното стъкло (джойстика го управлява след фейслифта). Щом е L&K най-вероятно има. Може да се усети с допир (не загряват незабавно / моментално). Ако има скъсан проводник или откачен конектор от стъклото, vcds индикира отворена верига или късо.

Редактирано от pn3r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах старя ми кабелен сноп кабелите са шест.Попитай в ЕТ по рамата ще ти кажат дали има подгрев.Огледалото се вади; вътрешната страна която е към прозореца се натиска на вътре от външната страна се отваря процеп вкарваш пръсти и внимателно дърпаш.

Редактирано от SvPopov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.