Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с лоста/ключа за превключване на мигачи, Octavia 2001 Combi


fuse

Recommended Posts

Здравейте.

 

От няколко дена ми се задълбочи досадният проблем с прекъсване на мигачите(спират изцяло) на Octavia 1.8 Combi (150 к.с.), 2001 с темпомат. Съответно проблемът се проявява при маневра в същата посока на пуснатите мигачи в движение, най-вече при завой, също и при леко завъртане на волана наляво/надясно. Интересен е симптома, при който при леко завъртане на волана се минава през някакъв момент, в който тактът на цъкане на релето се нарушава - явно от лоста се създава неколкократно прекъсване и пускане на мигачите за много кратък интервал от време. В покой или без да завъртам волана мигачите си работят без проблем т.е. не прекъсват при включено положение на лоста за ляв или десен. Също и механизма в лоста си работи добре, като въртя волана в някоя от посоките си прищраква и след това се връща в началано положение при връщане на волана, както си е нормално. Ако пусна мигачите от аварийния бутон, въобще не спират, без значение дали въртя волана в някоя от посоките т.е. работи си както трябва и е очивидно, че проблемът не е в релето.

Та от описаният по-горе проблем имам няколко въпроса:

1.) Какво следва? От къде да се започне? Нов лост или профилактика/почистване/ремонт?

2.) До колко е особено/сложно/специфично отстраняването на проблема с или без свалянето на лоста ако е необходимо?

 

Поздрави :plate_skoda:

Редактирано от fuse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може релето да ти се е повредило.

Поне при мен беше така. Намира се в копчето за аварийните светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам проблем с релето. Както съм писал по-горе, то си работи без проблем. Като пусна аварийните от бутона, мигачите си работят без проблем, релето си цъка нормално, няма спиране. Според мен проблемът е в лоста. Въпросът е дали директно да се подменя лостчето или има вариант да се почисти/профилактира без да се сваля волана? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо не ти пречи да опиташ почистване на контактните повърхности с подходящ спрей. едва ли ще е много сложно да се свалят корите около кормилния прът. а и според мен това, че аварийните работят коректно, не означава на 100%, че няма проблем с релето, когато се ползват пътепоказателите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на релето е по-лесна от тази на лоста. Ако има откъде да вземеш за проба, може да опиташ първо с релето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, излязохте прави!

Релето тотално отказа днес. Съответно бях го извадил преди това, за да видя какво става като пускам мигачите. Бях го разглобил, но не видях никакви нагари или прочее. След като спря да работи нацяло релето, установих, че бушонът му също е изгорял днес. Подмених бушона, но уви, релето вече не работеше. Ясно беше, че то се е прецакало, но все още не бях сигурен дали и с лоста има проблем. Затова, отидох и купих ново реле и всичко си дойде на място - новото реле си цъка перфектно, мигачите си работят чудесно, аварийният бутон и той си работи, просто пълна радост :D/. Така, че явно се бях подвел с лоста за мигачите, като игнорирах проблемът да е в релето, понеже си работетше чудесно от аварийния бутон. Това е положението. Колеги, благодаря за съветите и насоката за релето, така или иначе явно всеки минава през смяната му в един момент. :nea:

Поздрави :doubleup:

Редактирано от fuse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.