Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за широчина на джанта и максимален размер на гуми...


Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следният казус:

 

На джипката оригиналните джанти, с които излиза от завода са 18 цолови, широки 7J, с гуми 235/60/18. Забележете широчината на джантата и какъв размер гуми са монтирани - това е така заводско.

 

В момента искам да направя следното - да мина към 17 цолови джанти, обаче тези, които намерих (не съм купувал нищо) са с широчина 6.5J. Гумите трябва да са същия размер на широчина - 235/65/17.

 

Прегледах всички възможни таблици, където се намират по нета, както и проверих всичко на този супер добре направен калкулатор (спрямо данни от производителя нацъках минималният размер джанти, които дават за възможни за моята кола - тоест левият тип са оригиналните, които дават за възможно най-малък размер, който може да се монтира - десните са тези, които гледам в момента):

http://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=235-65-17X7ET41&wheel2=235-65-17X6.5ET54&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm

 

Навсякъде пише, че на 7J джанта, може да се монтират най-много 225 широки гуми... а на 6.5J джанта 215 най-широки... Как по дяволите, заводските са 235 на 7J джанта тогава? Стоят перфектно!

 

tyretable.jpg

 

Благодаря!

 

Поздрави

 

ПП: Почти съм се отказал от тези джанти, защото са прекалено близко до апарата (ЕТ-то им е прекалено голямо) и трябва да ги пробвам първо, но сега не е момента за това нещо :) обаче, интересно ми е защо има несъответствие на теория, а пък на практика е точно, както го казвам аз... на 7J джанта са монтирани гуми широки 235... и това не изглежда никак зле.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам дали гумите за жипка се подчиняват на тия закони. Ако са с голям балон настрани може би тия таблици не важат.

 

Звънни на Маджо, той трябва да знае.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези тaблици са ориентировъчни,а не aбсолютно точни.Зaщото имa рaзлични гуми и рaзлични джaнти по много други параметри,освен по ширинa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам дали гумите за жипка се подчиняват на тия закони. Ако са с голям балон настрани може би тия таблици не важат.

 

Звънни на Маджо, той трябва да знае.

Тегловият им индекс при сходни размери е по-голям от на гумите за туристическите автомобили, други гуми са, по-здрави. Таблицата е за туристически автомобили , а не 4х4. Вероятно и ръба им за захват към борда на джантата е по-дълбок и може да се изполва по-тясна такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, хора! МНОГО - МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!

 

Първата джиБка ми е, а и първото 4х4, затова не са ми ясни някои от нещата :) Лека-полека ще ги науча ;)

 

Звъннах на Ицето (на Маджо брат му) и той ми потвърди, че грижа няма /разбрахме се какво да правя/, но ще станат видимо "балонести", може би ще се износват "по-криво", но не може да се каже... :) Като цяло, разбрах доста неща.

 

Ето как изглеждат в момента на колата 18-ките:

20151023_180006.jpg

 

Дори да станат по-балонести на вид (даже е по-красиво при някои 4х4 - модата е друга там /или изобщо я няма/), дори да стане по-грозна на вид - изобщо не ме интересува, защото тук не гоня визия, както е при Шрекито. ;)

 

...тази е измислена да служи... :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек, да..... това е истинска кола, а не принцеса, каквато е шкодичката... Тук, когато някой се качи с мръсни крака - просто го почиствам, защото този преди мен просто се е качвал с мръсни крака и не е почиствал много-много. ;) Докато при шкодичката гледам в мръсните крака, докато не стигна, където съм тръгнал... и след като слезе човекът, веднага всичко се чисти основно с четката...

 

Лепил съм по най-грозния начин кората, която е на вратата на багажника, за да не дрънчи и да ме нервира - беше пукната, отдолу имаше дупка, през която се виждаше "карантията" на вратата, задната чистачка и ВАТАТА, която хората с акъл са сложили между кората и ламарината (2 сантиметра дебела плътна вата, за да няма шумове). Изобщо не я гледам, както гледам шкодичката. Ако някой ме жулне, ще ме е яд, но няма да боли, както боли с другата :)

 

Абе, с половин дума - баш си е истинска кола, както казваш Цецо...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.