Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Осветление на бутони


fennko

Recommended Posts

Здравейте,

Имам проблем с осветлението на бутоните за ел.стъклата (в шафьорската врата) - не светят.Стети единствено бутона за блокиране на задните ел.стъкла. Днес разглобих дръжката и стъгнах до платката под бутоните. Установих,че за всички бутони има монтирани диоди (заедно с още елементи и пътечки).Първоначално си помислих ,че са изгорели,но не бяха - всичките си работят/светят. След това проверих с VagCom кодирането на шофьорската врата - модул 42 - Door Elect.Driver със записън код 244 ( 128+64+32+16+4 според мен).Промених кодирането от 244 на 252,но осветлението отново не тръгна. Според вас какъв е проблема и как мога да го отстраня.

 

 

    +0000001 = Rear Lid Remote Unlock Button (E233)
    +0000002 = Ambient Mirror Illumination
    +0000004 = Mirror Turn Signals
    +0000008 = Interior Door Handle Illumination installed
    +0000016 = Automatic Run active
    +0000032 = Mirror Heater installed
    +0000064 = Door Exit/Warning Light installed
    +0000128 = 5-Door Chassis
    +0000256 = Seat Memory installed
    +0000512 = Right Hand Steering
    +0001024 = Safe-Motor not installed
    +0002048 = Pinch Protection inactive

 

За какво служат опцийте:

+1 - предполагам за бутон,който да отваря багажника

+2

+8

+16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите две опции нямат отношение към подсветката на бутоните

+2 външно осветление от долната част на страничните огледала, някои Ок2 го имат

+8 осветление във вътрешните дръжки на вратите, мисля че за Ок2 не се предлага

+16 ???

Само като насока - провери кабелите които влизат от купето във вратата, там се е случвало да се прекъснат, при мен беше заминал кабел за шок датчика във вратата.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите не съм ги гледал,но малко ме съмнява да е от тях. Бутонът за блокиране на задните стъкла си свети(който е между другите 4),значи напрежение до там стига.Предполагам от едно и също място се подава 12 волта. 1Z0959858A е платката с контактите и бутоните,но не мога да намеря описание на пиновете. 1K0972776 пък е буксата към тази част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контрол модула във вратата подава напрежението към платката и подава винаги напрежение към бутона за блокиране на задните прозорци и затова той свети. Но според мен до него не стига информация, че си пуснал фаровете за да пусне напрежение и към останалите бутони. Затова както те е посъветвал колегата по-горе разгледай кабел по кабел снопа влизащ във вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е кабел от снопа към вратата (или към контролният модул) би трябвало да запише грешка,а такива липсват.

Сега мерих отново платката:

10(-) и 3(+) = светва диод - блокиране задни прозорци - изкл.

10(-) и 2(+) = светва диод - блокиране задни прозорци - вкл.

10(-) и 9(+) = трябва да светват 4-те бутона,но не светят.

Разгледах с една лупа добре платката (двуслойна) и ми се струва,че има прегорени пътечки от долната страна.

Явно проблема е там и ще трябва да си поръчам нова.Гледах в aliexpress тези бутони и пише, че съдържа 1 бр. ключ ( предполагам е комплект бутони с платката).Дали си заслужава парите?

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Window-Control-Switch-for-for-Skoda-Octavia-II-Superb-Yeti-OE-1Z0-959-858B/32322601501.html?spm=2114.01020208.3.9.azfn1Q&ws_ab_test=searchweb201556_4_79_78_77_80,searchweb201644_0,searchweb201560_6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да даде грешка. Или идва сигнал, че са пуснати фаровете или не идва. При скъсан кабел не идва :). Не пречи да си поръчаш нова платка, но не виждам и какво пречи да погледнеш кабелите. Работа за 5мин не изискваща никакво разглабяне :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

А аз си купих модул втора ръка , тук от форума, тъй като моя  работеше но бяха  обелени бутоните.Но колегата не спомена че част от бутоните не светят а именно за предните два прозореца.Въпросът ми е, мога ли да комбинирам частите на двата модула.(в интерес на истината след проведен тел. разговор продавача каза че няма проблем да му ги върна а той да ми върне парите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ползваш тоят модул + бутоните от новозакупеният,но имай на в предвид,че малко пипкаво/трудно се разединяват частите и трябва да внимаваш да не счупиш някоя пластмаса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Бутоните отново светят :) .Както се и съмнявах - прегорели пътечки (предполагам в следствие на попаднала вода при открехнат прозорец при дъжд или калпаво изпълнение на платката).Решение - подменена е платката с друга работеща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.