Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Разход на гориво!

jaden

Recommended Posts

Здравейте,

Прегледах темите, но не можах да намеря точен отговор на питането ми, а то е относно разход на гориво на Октавията ми/дизел, 1,9 ТДИ, 105к.с. 2009г., комби, фейс лифт/. От София до Благоевград, по магистралата /пробег 90км/, на автопилот на 130 км/ч /от - до/ ми даде 6.5 л/100, което ми се вижда много за този двигател, при положение, че в ауто дата-та извънградския разход за моето комби е таван 4,7л/100 ! Този разход го даде при слънчево, сухо, без вятър време и температура 21 градуса! Със 17" джанти съм, с летни гуми! Заблуждавам ли се, че разхода е завишен, защото си мисля, че не би трябвало да е повече от 5.5 л./100 !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален е. И на мен толкова ми дава по тоя участък. Комбинация от сравнително стръмни изкачвания и автопилот на 130 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-ниският разход който дава производителя е при 90 км/ч обикновено има и при 120 км/ч отвори книжката и ги виж

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Цецо, ако го беше карал без темпомата щеше да е по-малко. Аз автопилота на участъци с по-сериозни баири не го ползвам, защото се усеща, че колата се зори като почне да наваксва с пълна газ в средата на баира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен дава горе долу такъв разход. Аз съм с 1,6 tdi. И моите очаквания бяха да гори около 5-5,5 при тая скорост (по книжка дават 3,9 на извънградско), ама не се получава. В раздела за О3 има тема за разхода на 1,6 tdi и там пишат, че харчи под 6. Явно О2 е доста по-тежка и от там идва разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много важно е с каква скорост се движиш на като цяло трябва да е под 120 км/ч за да е икономично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да е икономично трябва до 100 км/ч. След това консумацията расте експоненциално, други сили започват да играят ключово значение.

Ако имаш манометър (или закачиш Вага), ще видиш как при качванията преди Перник и преди Благоевград на автопилот и 130км/ч, налягането на турбото е почти на максимум. Това значи, че колата е почти на пълна газ, фука яко гориво. Не знам на колко е лимитиран круизера, ама поне при мен имам чувството, че я застъпва над 75% от педала на газта.

Та ако искаш да изхарчиш 5.5 - карай без автопилот и подържай не повече от 100 по баирите и наваксвай надолу. Това е положението, комфорта си има цена :)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах това по Борд компа ли е засечено или по колонка? Според мен има и значение 17" джанти и гумите които определено са по-широки от 15" или 16".

Аз съм с 205/55/16" и 6.5 зимата в София стигам. То при мен извънградско е пак толкова или много малко под това по магистрали, най-често с темпомат на 150, което по ГПС-а е малко под 140. Скоро пътувах по този маршрут с темпомат и при мен по Борда ако не ме лъже паметта беше 5.5-5.6 което си е някъде 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масата на гумите определено има значение, на времето Самуил беше постнал една калкулация, един килограм в повече на гумите на колко кила в колата се равнява и числата не бяха малки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди 2 седмици си направих същият експеримент, но маршрута беше Перник-Благоевград.На отиване при скорост 120km/h. на темпомат, разхода беше 5.1л. по борд, а на връщане свалих на 100km/h. пак на темпомат и резултата беше 4.5л..Общо взето стигнах до извода, че 120km/h е предела за икономия за 1.9 ТДИ/105к.с. след това разхода се вдига осезаемо.

Подробности за колата:1.9TDI/105к.с.(ремапната), но това мисля, че по-скоро вдига разхода, зимни гуми Континентал(195/65/15, а и бях сам в колата без багаж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като пътувах, засичането започна от тръгването от София до крайната точка Банско. Разход според компютъра 6,5/100, средната скорост мисля, че беше около 75 км/ч. По магистралата карах със 120-140, като нямаше трафик включвах автопилота на 130. На връщане карах малко по-бавно и разходът падна на 6/100. Средната скорост не съм сигурен колко показваше, може и под 70 да е било, защото задръстването започна още от Драгичево.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори,че ви се намесвам ама такива засечки нищо не показват. или мериш пълно-празно отиване и връщане, или нищо не правиш. Отсечката София-Кулата е може би най-икономичната 200км отсечка в бг. В обратна посока нещата са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е винаги наобратно - от София към Дупница разхода ми е с кило отгоре, отколкото наобратно. Като основния харчлък е началото на магистрала Люлин (София - Перник), там ако я застъпя колата на Перник съм стигал и с показание 8 на борда (средно), а на изкачванията минавам 10ка, лято с климатика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автопилота качва разхода.

При спускане на "пета" без газ борда отчита 0.0л.

С активиран автопилот при същите условия дава 1.7-2.1л.

При изкачване съм виждал от 10.5л в началото на баира,в средата показанието е 14л.

Ако си подготвиш нещата преди изкачване,настъпиш преди баира,цифрата е 12 и нещо.

Но пък автопилота е една отлична екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ето това ми е разхода от днес от едно ходене до София,борда показва с 0,200 по-малко.Без темпомат с темпомат е с 0,500 повече

Засичано  е пълно пълно:

http://www.snimka.bg/?profile,albums

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.