Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

вие как избирате нова кола?


Guest

Recommended Posts

Не знам дали темата ми е за този раздел, но един от фаворитите ми за следваща нова кола е Октавия 3, така че реших да е тук.

 

От няколко месеца се подготвям и избирам следваща нова кола, живот и здраве началото на 2016 да я поръчам. Избирам между няколко марки - Хюндай, Мазда, Шкода, но това не е важно.

 

Изпадам в капана на маркетолозите и не мога да преценя какво ми трябва, кое е излишно. И понеже с предишната нова се ядосвах, че не взех някои неща сега пипам по-бавно. Та въпросът ми е как вие избирате нова кола - бюджет, марка+бюджет, екстрите - кои / бюджет.

 

Като цяло допреди месец бях убеден - vRS 220кс ръчна. После се почна едно чудене - ми то е по-нисък, ми то по нашите е***и пътища ок ли е такава кола, ми то не е ли супер бърза за целта (аз съм предпазлив заради детето, но се отпускам в рамките на нормалното като съм сам) - пък разходите за гориво ще си вървят+данък. Минах да мисля за дизела - достатъчно сила, по-нисък данък, по-малко харчи, същата яка визия - страх с тоя DPF - половината каране ще е в града.

 

После реших - дай ще гледам 'нормална' Октавия - реших L&K дизел 150кс (заради данъчния 4+1) - реших, че това е оптимален вариант (изключая 18ките джанти).

 

Реших да видя 'нормална' О3 + ксенон - казвам си - бензин ще е 1.8/2.0 или дизел 2.0 - оказа се, че и тук се омотах. Искам ксенон задължително + евентуално keyless entry+start + евентуално Canton. Не държа на автоматици, страх ме е с това DSG. Четох за 1.4TSI и проблемите с маховика и се шашнах. 

 

После реших - бе то дали не ми трябва 4х4? Така и така ще купувам нова, модерните халдекси не са тежки и относително читави за подпомагане, далеч не са за извън пътя. Но пък ходене по черен път, мокро, сняг, старт от място ще са по-приятни изживявания. После - ми то дали да не е crossover - поне да е по-високо, по-високи гуми за нашите дупки ....

 

И накрая финиширах в капана на маркетинга :) останах безидеен :)

 

Предишната я избрах по бюджета (това пак не е лесна работа, но по-безболезнена някакси), но с времето намирах къде да бях дал 1к за това или онова щеше да е супер. То и избирането по бюджет не е лесно - старите хора казват 6 месечни прихода трябва да струва колата да не ти тежи, други казват 20% начална, 10% вноска от месечния доход за 5г.

 

Може да ви изглежда, че съм неориентиран, проблемът е че чета доста по всяка една идея дето ми влезе в главата и си сменям мнението след това.

 

Вие как избирате нова кола?

 

Живи § здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега отиваш, гледаш, караш и решаваш.

За мен колата трябва да е топ изпълнение, ако не мога да си го позволя значи не е за мен.

Щом първо ти е легнал на сърцето VRS взимай него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врс е за хора маниаци,които няма да я карат заводска.Ще я модифицират и тунинговат.

ЛК е за обичащите комфорта и имащите средства.

1.4 тси и 2.0 тди е за практичните обичащи динамиката.

1.2 тси и 1.6 за спокойно и сигурно шофиращите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, би ли споделил какъв е и бюджета все пак ? Защо не се замислиш за един Супърб 3 ??? Имат прилични предложения за около 53-54 хил.лв - а Супърб-а си е една идея (даже 2) над Октавиите които си гледал. DPF-а няма да ти прави никакъв проблем - аз поне досега не знам някой да е имал - от моите познати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота поливахме новата кола на един приятел, но той нямаше много време за избиране, тъйкато колата му трябваше. Отива в Шкода гледа, после отива във VW и там му предложили някаква Бора с много екстри на 1500 к.м (тестова). Направили му голяма отстъпка, подарък нови зимни гуми, платил в брой 34к левчета и днес ще я взима. Той пък иска здрава музика и ще я води при някакви бас тунери да даде там 2-3 бона. Примерно, ние го посъветвахме да не прави това, но той си решил и така.

Ти имаш много време, отдай се изцяло на това. Обикаляй, карай, сравнявай, пазари се за отстъпки. Колкото повече екстри има, толкова по-добре. Вземай 4х4, избери му хубав двигател.

Ако много се чудиш, ще дойде времето когато излизат новите модели и тогава още повече ще се объркаш.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега fallenfbsd, най-важното е ти да си прецениш какво искаш от колата. 

 

 някаква Бора с много екстри на 1500 к.м (тестова). 

Сигурно Джета имаш предвид...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо място аз избрах, според нуждите. Чаках дете - съответно по възможност по голяма. Според това колко ще е карам избрах вида гориво и дали да е лека , сюв, лимузина или компактна. Според възможностите ми за обслужване избрах среден клас а не премиум. Според изградения имидж избрах и марката. Според определения ми бюджет не се получи, минах на по скъп вариант, но и за миг не съжалявам, в предвид, че покупката е считам за дълготрайна. Така избора ми попадна върху Октавиа 3 - 2.0D с най високото ниво на оборудване + няколко допълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.