Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Болт на ГНП VP37

bakalovag

Recommended Posts

Колеги, някой развивал ли е този болт за смяна на гарнитурка и с какво? Ключ намерих в ebay и не е евтин!

http://dox.bg/files/dw?a=e0770561d9

http://dox.bg/files/dw?a=d685b95e21

Този болт е със същия вид триъгална глава 120 какъв то е и болта на капака на главата на помпата.

Редактирано от bakalovag
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С камък номер 7,може и дълбок ако имаш.Слагаш го на главата на болта и бой с чука.Главата е мека и няма да имаш проблем да го набиеш.Кофтито е че се прецаква камъчето.А какво ще и правиш на помпата?След това не го слагай него.Купи си същия но с вътрешен шестограм отгоре.

Редактирано от vlado_tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и камък за такъв болт. Около 20 лв. ми се върти че струва. Иначе колегата ти е написал кака става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за болта на главата, който така както казвате съм го рзвил преди време! Аз питам за друг болт със същия тип глава но с друг размер, вижда се на снимките от линковете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Ако обичаш, сподели какъв е резултата при теб, щото и при мен се появи необходимост от развиване на този болт за смяна на гарнитура./1.9,ТДИ,1998г.,110к.с./ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още едно питане. Какво е предназначението на  болта /шестограм/ завит в средата на големия болт? Дали не е за някаква специфична регулировка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи си линка на снимиките,че нещо не излизат.Постни ги тук,ако можеш за да видим за кой точно болт става дума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм правил нищо, че ме тормози един бронхит и ме е страх да изляза по дълго време навън. Като се отърва от него ще го видя този болт с какво ще се развива, като за сега съм се запасил с едни клещи тип "Гарги" да пробвам кда го развия.

Ето снимки:036347667.jpg?r=0036347668.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там има един О-пръстен.Опитай с някой по-голям камък от гедоре,може и да го захване.Другия,който се завива на него няма смисъл да го пипаш.С гарги може да опиташ,не мисля че е много силно затегнат.Не съм абсолютно сигурен и не искам да т подведа,просто така мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата е отремонтирана и темата е за ключ! В раздел "Сам се справих" ще публикувам снимков материал как протече всичко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.