Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Инфо за участие в ретро ралита и паради


Alexandar

Recommended Posts

Здравейте,

 

От три години вече почти не карам задномоторната ми Шкода. От няколко месеца ми се върти в главата идеята от следващата пролет да си намирам повод да си я джиткам като посещавам ретро събития. Видях календара за 2016 и се изненадах колко много ретро събития има, дори се застъпват.

 

Проблемът е, че колата ми е не за такива събития - външно не е в съатояние за парад и няма да бъде скоро. Идеята ми е да участвам само в частта с шофирането - за снимки няма да се бутам :)

 

Възможно ли е това?

Другото, което ме интересува е - каква е процедурата за записване за участие и как протича едно ретро рали? Често гледам AMS и там на подобни събития трябва да минат определено разстояние за точно определено време? И тук ли е така?

 

Засега събирам само инфо, пък живи и здрави напролет може да размърдам баба Шкода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай в Класик форума - там са ретро маниаците и там може да ти отговорят много хора,които участват в такива мероприятия.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, подкрепям идеята ти и на пълно основание можеш да участваш в такива мероприятия.

Организацията е на ниво и мисля ще останеш с мн. добри впечатления. Също така ще видиш и ще бъдеш сред уникални ретро автомобили и мотоциклети. Движите се в колона по маршрута и събирате одобрителните погледи на хората. Изобщо сте си атракция и ще имаш много положителни емоции. Не се притеснявай за външния вид на Шкодата. Аз не съм участвал, но има хора от форума, които са там. Това е в общи линии, което мога да ти кажа.

Подробности тук :

 

http://www.classiccar-bg.com/index.php?board=56.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай в Класик форума - там са ретро маниаците и там може да ти отговорят много хора,които участват в такива мероприятия.Успех!о смятане

Е , аз съм  единия от запалените фенове и при това шкодаджия.Кажи на Митко (Krankenstein)  да те запише в отбора , вече сме повече от един

автомобил - все класик шкоди.

Ралито е интелигентен спорт , освен каране има и много смятане! :)

Редактирано от fulcrum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам Пернишкия ретро клуб до година ще организира няколко мероприятия-ретро клуб Авангард :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Определено имам желание да се включа в подобно мероприятие. Ще се разровя повече в класик форума. Мерси за линка, Жоре.

Моята е с дата на първа регистрация 26.06.1987 и не бях сигурен дали съм достатъчно ретро :)
Лятото на 2017 ще празнуваме 30-годишен юбилей. Надявам се тогава да получи заслужената нова боя и освежаване и наистина да не ме притеснява вече външният вид :)

 

@viv78 - не знаех за съществуването този клуб. Ще се разровя и по този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Определено имам желание да се включа в подобно мероприятие. Ще се разровя повече в класик форума. Мерси за линка, Жоре.....

 

Добре ще бъде и да се регистрираш :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, ето това е темата, в която са вписани разните ретро прояви (при промяна на датите, списъкът се актуализира): http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,7599.0.html

Както може да видиш - паради да искаш. За ретро ралитата работата е малко по-различна. От тази година има рали за стари автомобили и в София, очаква се обаче следващата година то да е още по-добре организирано. За съжаление типично по български и според мен съвсем целенасочено (мога и да се аргументирам за това си мнение) дата му съвпада с 11-тото издание на Класик рали "Златни пясъци", което се организира от Авто Мото Ретро Клуб "Варна". От няколко години въпросният клуб е организирал клубен шампионат, който включва четири ралита, като всички естествено стартират от Варна. Основно поради финансови причини организацията на шампионата не е на топ ниво, въпреки изминалите години - първото ретро рали на клуба е проведено през 1996-та година. Класик ралитата не са скоростни, класирането се извършва на база на изпитания за точна езда, или казано по-просто - целта е да се измине дадено разстояние за точно определено време. Във Варна има и доста хора, които искат да си карат колите по-динамично, поради което има и изпитания за майсторско управление, но те са си с отделно класиране и не са задължителни. Ако има нужда, мога да дам и още подробности. Ето и ФБ-страницата на варненския клуб: https://www.facebook.com/AvtoMotoRetroClubVARNA/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.