Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

парно суперб 2


milen_81

Recommended Posts

здравейте колеги нов  съм в форума и може би пускам тема която сте дискутирали ,имам проблем с парното на суперба 2.0тди 140кс.2008г духа топло само от ляво при мене  в средата почти студено а от другата страна ледено ,колата в момента е в Шкода Благоевград от където след диагностика казват че всичко е ок. клапите отварят .ПРОБЛЕМА според тях е в радиатора на парното бил частично запушен и затова така прави,за което аз доста се усъмних  и не мисля  да им дам да сменят тъй като знам колата и предишния собственик  който ми е чичо  и такива ядове не е имал  тя е на реали 150000км ,да спомена че смених антифриза ако това има някакво значение ще съм благодарен  ако има някои които може да ме насочи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето с един приятел бяхме на оглед на едно убито рено Лагуна , с двузонов климатроник , което правеше обратното, в средата духаше студено, а отстрани топло.

Проблема според мен е някъде в клапите, който отвеждат въздуха. Радиаторче според мен не може да се запуши наполовина. Антифриза няма значение че си го сменил, всичко след Шкода 120 се самообезвъздушава, аз като смених антифриза. Според мен клапите се отварят и затварят от моторчета или жила и някое от тях работи частично

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо подобно се дискутираше във ФВ форума.

Колата беше Пасат В6.

Но проблема не беше в радиатора на парното,а нещо по управлението на клапите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги днес забелязах нещо доста странно.Тръгнах за Габрово сутринта и колата имаше парно до Витиня  след това стана студено от дясно ,интересното е че когато изключих парното  след малко хоп изненада от духалките духа топло  от всички все едно е включено топло ви казвам яко .включих отново парното и стана  студено  от дясно ,а от ляво си духа топло какво става не знам .забелязах че когато изключа парното настроено на макс температура духа топло след изключване и студено когато го изключа на студено ,имали вероятност да е объркана някоя букса или нещо се бъгва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

По първия въпрос - провери да ли си включил и двете зони "Dual", или си ги оставил да се командват отделно. Останалото е ясно.

По втория въпрос - на всички автомобили с климатроник, които съм имал, е точно както го описваш, според мен е напълно нормално.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти писах какъв ти е проблема.

 

Здравей,
По първия въпрос - провери да ли си включил и двете зони "Dual", или си ги оставил да се командват отделно. Останалото е ясно.
 

Казваш,че отляво е задал 22 градуса,а отдясно 9?

 

Това е несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Проблема е решен още декември, след смяна на радиатор на парното всичко е ОК. Забравих да пиша.Искам да кажа, че в Шкода София искаха да ме съблекат жив - 720лв за подмяна на 2 работещи клапи, които си работят съвсем нормално. Добре, че има съвестни майстори и приятели най-вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че в София са объркали диагнозата не е ок, но аз друго не разбирам... защо си купувате нови коли и после искате частите им да са с цени като за Лада....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Superb 2 не е нова кола, според масовото разбиране. Малко са хората като нас, който помнят 1997 година, все едно беше вчера ;) За всички супърб 2 ката си е кола на 8 години ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.