Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем задна чистачка


zaroi

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам следния проблем с моята Октавия МК1 Комби

1 Като натисна да измия задни прозорец мотора си работи а течност от никъде няма. Оставял съм колата на сухо и от никъде не потича течност

2 А самата чистачка започва да работи,но само на интервал,не да направи няколко оборота и да спре

Та въпро са ми е:От къде може да са проблемите?Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може маркучето да е запушено или помпата да не сработва правилно за задната пръскалка. Къде ти е пръскалката? На третия стоп или при чистачката? Разглоби докато стигнеш до маркучето, извади го и пробвай тогава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалката е на чистачката,но свалях маркучето и ефекта е нулев. Като духна в него си минава въздух но течност не. Дали отпред при казанчето има някакъв клапан който не работи.А ако е скъсан маркуча би трябвало от някъде да тече или да е мокро. Аз всъщност незнам от къде премонава самия маркуч вътре през купето виждам адва в кората от ляво при чейнджъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко тъп въпрос а провери ли дали маркуча за задната чиста ралта е закачен за казанчето ? При О не знам как е но при нас се пада от долу на казанчето и през подкалничната кора се закача за 5 мин и т20...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си е на мястото. Мисля утре да откача цялото казанче и да тръгна след тъпия маркуч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо с размяна на маркучетата и пусни предните пъскалки за да видиш дали ще изкара отзад. Помпичките най-често дефектират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима ми се беше разкачала една връзка в багажника на Фабия 1 комби и пак така нямаше течност (освен в легена на резервната гума). Снадката се падаше някъде след завоя на задния калник .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В десния заден калник има снадка и често се вади. Дюзата трябва да стои неподвижно в чистачката. Обикновено запича. Отвори и почисти моторчето. Трябва да се движи плавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в ляво е. грешката е моя. отделно ако е прекъснат там е хубаво да се почистят и буксите, които са вътре от окиси.

Редактирано от venll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги стигнах до никъде.Не ще и не ще.Само да питам идин може би тъп въпрос:колко помпички трябва да има на казанчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една двупосочна ... освен ако няма миячна система на фаровете .

Ако има,помпата за стъклоумивателя е зад десния фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги след много пъти благодарственни слова на майката водата дойде,но втория проблем си остава,а именно като натисна да мия задното стъкло чистачката не тръгва работи само интервала който си е като пътуваш да чисти. Къде да търся

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май лостчето за чистачките е първото, другото е релето. Искаш като припомпваш задната пръскалка и чистачка да върви постоянно? Всеки път като натисна за пръскалката и се чува цъкането на релето. Мисля, че от лоста се подава към релето, но никога не съм виждал схема :eusa_think: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска напръсках лостчето със контактен спрей,но ефекта е нулев. Би ли казал някой къде се намира релето за чистачките и дали е едно за предни и задни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И втория проблем със чистачката е решен. След като за пореден път свалух кората за да стигна до моторчето го откачих и го напръсках обилно с контактен спрей. Имаше и два кабела които се бяха напукали явно от времето та ги изолирах и всичко тръгна. Благодаря на всички за изказаните мнения и указаното съдействие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, значи там е бил проблема. Аз мойто го бях разглобявал и по спомен имаше някаква платка там, но беше отдавна. При мен тръбичката за пръскалката беше блокирала в оста на чистачката и от там скъсана и течеше зимна течност за чистачки в механизма и звука се промени и греста беше спекла...разглабяне почистване, едно тънко маркуче на мястото на скъсаната тръбичка (мисля беше месингова или медна)...

Добре е да се направи профилактика на чистачките преди зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.