Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Болтове за железни джанти Октавия 3


Octaviany

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Може ли някой собственик на Октавия 3 да ми каже 5-те болта на алуминиевите джанти (с който колата дойде фабрично при мен ) дали стават за железни джанти 15' или 16', с които имам намерение да оборудвам колата  за зимата. 

Благодаря предварително за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават, действай! Това беше първото което питах като си получавах колата. Заради резервната гума.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги, току що си направих регистрация и не знам дали пиша на правилното място! От скоро съм горд собственик на Skoda Superb 2004 1.9 TDI, 131 ps. Преди няколко дни си купих нови зимни гуми, които поставх на метални джанти, но колата хич не ми харесва как изглежда след поставянети им и си търся Тасове(16 ки). Търсих къде ли не, звънях на кого ли не, но не намирам. Ще се радвам ако  някой ми помогне да си намеря. Лека вечер на всички Вас!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги, току що си направих регистрация и не знам дали пиша на правилното място! От скоро съм горд собственик на Skoda Superb 2004 1.9 TDI, 131 ps. Преди няколко дни си купих нови зимни гуми, които поставх на метални джанти, но колата хич не ми харесва как изглежда след поставянети им и си търся Тасове(16 ки). Търсих къде ли не, звънях на кого ли не, но не намирам. Ще се радвам ако  някой ми помогне да си намеря. Лека вечер на всички Вас!!! :)

Напиши в ОLX тасове Шкода и поръчвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай в BRICOLAGE.По спомен 16-ки тасове бяха около 25-30 лв.Въпрос на шарка и предпочитания.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично пък предпочитам да карам по гола железарка, отколкото в менташки тас, много са ми гнусни..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ментетата, тези ги ползва комшията на един бял рапид за зимата и добре стоят.А и пипах пластмасата, не изглежда толкова твърда и смотана.

http://didi94.bg/jestic/components/com_virtuemart/shop_image/product/Terra_Ring_Mix_1_53c92819ca8f7.jpg

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ментетата, тези ги ползва комшията на един бял рапид за зимата и добре стоят.А и пипах пластмасата, не изглежда толкова твърда и смотана.

http://didi94.bg/jestic/components/com_virtuemart/shop_image/product/Terra_Ring_Mix_1_53c92819ca8f7.jpg

Колега нещо си объркал линка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Да се метна и аз на темата за тасовете. Втора зима карам с чешки ли са, полски ли са 15" тасове на железни джанти. Добре изглеждат. Пластмасата е мека и учудващо застопоряват добре на джантата, но все пак ги връзвам със свински опашки. Цената им беше 20 лв./чифта от едно магазинче по ул. "14-ти полк" в Благоевград. Чувал съм, че оригиналните шкодовски тасове не са добри (нямам опит и мнението ми не е меродавно). 

   Поздрави.

Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OLX. Моите бяха от някакъв пич с автокъща, май в Пазарджик. Излезе коректен, а джантите-перфектни. Мога да му потърся координатите, ако кажеш.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха събирани от резервни, без грам драскотина и следа от ползване. По Ломско на 20 метра преди кръстовището с околовръстното вдясно. По 60 лв. бройката за 16 цола.Има един лек проблем, че оригиналните са ет48, а тези които взех са ЕТ46 и се наложи да изрежа тасовете отвътре, защото опираха в болтовете и докато разбера един тас фаде фира по Витиня, преди ремонтите.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте колеги.Имам следният въпрос моята о3 е оригинално с 17 225/45 може ли да и сложа 16 метални за зимата и какви трябва да са като параметри благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми да сложиш 16-ки, размера на гумата е 205/55/16. Параметри на джантата не помня..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 вида оригинални болтове - къси и дълги, за ляти и железни джанти. Едните са с дупка на върха(по спомен къситв) на главата. Стига да ги навиеш на 6 пълни оборота грижи нямаш!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ,ако трябва и болтове ще се купуват,че тука англичанчетата ми развиваха разни теории;)

Редактирано от морски
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същите болтове от 16' "ляти" с който дойде колата от завода, на железни 15' ки ги сложих стават си перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Параметрите на жел. джанта за резервна гума която си оргинална за О3   ( 6 1/2 J 16 H Разстояние:5x112 Диаметър:57 Офсет:46)

Иначе аз си взех  джанти 15' с нови зимни гуми с хубави тасове стои добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.