Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

звукова сигнализация при закопчан предпазен колан


mavridika

Recommended Posts

Здравейте.Имам следния проблем, при поставен предпазен колан на шофьорското място , на моменти ми светва на таблото лампата за колана плюс характерния звук все едно не е поставен колана.Въпроса ми е, възможно ли е колана или по скоро металната пластина на закопчалката да не контактува нормално в гнездото.Поне така ми се струва.Ще съм благодарен да помогнете.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, обръщал ли си внимание, когато това се случва, дали на пасажерската седалка, си оставил сравнително тежък предмет?!?

Аз също се ококорих няколко пъти, докато не се усетих, че когато това се случва, винаги е имало сравнително малък и сравнително тежък /около 4-5 кг./ багаж, оставен на пасажерската седалка.

Респективно, при преместването му, лампата угасва и звуковия сигнал спира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално и аз реших че е от това защото имаше раница, не много тежка на пасажерското място.Но след преместването и нещата не се промениха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, навеждаш се отдолу в задния край на шофьорската седалка има букса, която е за колана. Изключваш я, и колата си мисли винаги, че колана е закопчан, няма да свети и лампата на таблото. Металната пластинка в колана се натлачва с боклуци и не може да разкъса веригата когато поставиш колана, това можеш да направиш като разкопчаеш буксата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте, буксите са две, има и за еърбега. Май за колана беше черна, а за еърбега жълта с три кабела. Най-добре софтуеърно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата за колана е с два кабела, ще я погледна довечера каква е на цвят. Намира се точно където е основата на закопчалката на колана, добро решение е, ако нямаш под ръка VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам обратното питане. Може ли да се активира сигнализацията и за останалите колани?

А имаш ли кантари на другите седалки, които да отчитат дали има нужда от закопчан колан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, въпроса ми беше написан на бързо от телефона и нямаше как да сложа емотикон, за да се разбере, че е риторичен. Нямаш кантари на другите седалки, нямаш и датчици в патрона за колана които да отчитат дали са поставени - няма как да се активизира сигнализация за другите седалки. Ти и на шофьорската седалка нямаш кантар, просто автомобила по презумпция приема, че не може да се движи без водач и пищи, ако не е поставен колана.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем на моята Октавия 2.

Проблема както ми обясниха Еуратек е едно микроключе което се износва и не дава добър контакт.

И съответно за да се реши проблема ми смениха закопчалката за колана на шофьорското място - цялата работа закопчалка+труд излезе някъде към 120-130 лв.

Цена на закопчалката обаче зависи от нивото на оборудване, така че може да излезе и по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което съм виждал аз е задръстен с боклуци колан и ключето не може при вкарване на колана да разкъса веригата. Боклуците са във вид на мъх и прахоляк. В ЕТ няма как да ти го отремонтират, защото това е свързано с чупене/разлепяне на пластмасовия капак на гилзата на машинката, където се закопчава колана, затова и сменят цялата машинка. Реално ремонта може да стане, ако си свалиш самата машинка, отделиш двете пластмасови части и хубаво почистиш гадостите вътре. После трябва да слешиш с лепило отново двете пластмасови части. Аз за сега реших просто да изключа куплунга, което е равносилно на закопчан колан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих пробвал да издухам боклуците със сгъстен въздух. Продава се във флакони с тънки сламки подобно на WD-40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спира  се звуковата и светлинна сигнализация в таблото и проблема е решен най-лесно. А дали шофьорът ще си поставя колана по време на шофиране, е негово задължение (решение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах този проблем. Едно към едно. Датчикът за колан се намира в буксата, в която го слагаш. Смених я цялата в Еуратек - за около сто - сто и двадесет лева с чисто нова, оригинална+труд. 

Оттогава няма проблем. 

За такава сума (един резервоар нафта) не бих си играл да спирам сигнализации. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята съм ги спрял, въпреки че работят, защото дори в гаража да я вкарам, пак пищи и ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

На Оставия 1 има ли звукова сигнализация?при даване на контакт светва иконата за колан и след това изгасва без да съм сложил колан.Като тръгна нито писка нито мига по тъблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първата Октавия няма. На фейслифта...може и да има. Там има и индикация за круиз контрола също - само вметка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пиука 4-5 пъти и свети лампата на таблото. При поставен колан не пиука, но лампата пак си свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

А коя лампа трябва да свети (как изглежда) при пуснат круиз контрол?

Така? Само, че то е на Golf4.

Gg9GEuu.jpg

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.