Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с клапан


zaroi

Recommended Posts

Здравейте колеги може ли някой да ми каже този клапан каква точно функция изпълнява.Колата ми е Октавия1 1.9TDI 110hphttp://olx.bg/ad/prodavam-vakuumen-klapan-za-egr-za-audi-i-vw-1j0906283a-ID4TNIo.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на твоя целия номер,защото има много модели които изглеждат еднакво,но имат различни параметри.Виж си също и маркучите от и до него.

Иначе командва променливата геометрия на турбината(актуатора).

Редактирано от Andro73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят незнайно по каква причина се е откачил и е попаднал на тръбата на АГР и се е стопил. Като номер се вижда МТ2 другото е стопено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб става въпрос за H239.Това е вакумното управление на клапата за меко гасене на мотора.А относно горното мнение на колегата,номера на H75(за геометрията)е с номер 1H0906627A .И на моят се беше счупила щипката която го държи,явно им е слабо място

Редактирано от vlado_tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги. А каква е вредата за мотора след като явно не работи. В смисъл имали някакво влияние на работата,защото я имам от няколко месеца колата и ми се вижда малко мудна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в момента не работи,т.е. деформиран е и е нарушена цялостта му,Просто затапи вакумното маркуче,което влиза в него.Това е с цел да не губи системата вакум от там.За мотора няма проблем,но скъсяваш живота на маховика и тампоните на мотора.Не ти ли прави впечатление,че без него когато гасиш мотора,притрисва повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал за гасене , но при палене особенно топъл има едно претрисане. Дали е от него или той играе роля само при гасене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за гасенето е.А за притрисването на топъл мотор при палене не мога да ти помогна.....Има един тампон отдолу на мотора(зад картера),провери го дали не е скъсан

Редактирано от vlado_tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Благодаря колега и хубава вечер. Утре ще го погледна и ще сменя и този клапан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених клапана който се беше стопил. Оказа се че е само за мекото гаснене на колата. Това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отидох на диагностика и накарах майстора да ми преправи стойностите който бяха описани във темата за топлия старт на Pepino и всичко заспа. Сега мърка като котак

Редактирано от zaroi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.