Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Миризма на манджа или н.п. от ауспуха !


димон

Recommended Posts

Моторът е 1.9 ТДИ ПД  105 к.с. . От известно време , примерно 5-6 месеца като вкарвам колата в гаража усещам НЕ благородна миризма на изгорелите газове. Асоциирам с нещо като старо олио или мазна яхния. Не е силно натрапваща се , но до преди това почти нямаше миризма или слаба такава наподобяваща на розова вода - приятно на мирис. Колата доближава 100 хил. км.

От години зареждам само на лукойл , на една и съща колонка . От около година слагам всеки път като зареждам една и съща добавка на Бардал (BDC мисля, че е...). Дали добавката добавя мириса , дали горивото е с други добавки или катализатора пуска примеси ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че катализатора като сдаде багажа мирише странно. Но никога не съм виждал кола, на която катализатора да е свършил та да го подуша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен сега като съм без катализатор мирише доста странно. Като паркирам назад и сляза се усеща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че катализатора като сдаде багажа мирише странно. Но никога не съм виждал кола, на която катализатора да е свършил та да го подуша.

Вярно е, моя като сдаде багажа смърдеше на нещо средно между мърша и развалени яйца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затваряй вратата към кухнята, да не влиза ароматът на манджата в гаража, бре Димончук!

 

Иначе, на джиБката катализаторът е откраднат и е с права тръба - мирише тежко и задушливо, като на бронз или блажна боя... Тежко и гадно - става ми лошо след секунди... едно такова - никакво за описване...

 

Зад Шкодата мирише на цветенца все още.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше ли някакъв закон 15% от нафтата да са биогорива ? т.е. каквато и нафта да сипваш вътре винаги да има рапично масло ... за бензиновите знам , че като замине катализатора и мирише на развалени яйца , ама за дизелов не съм виждал още такова чудо :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш филтър за твърди частици, когато се регенерира смърди лошо. Някой го определят като на изгоряла гума.

 

Ако е към мене - да, мирише баш-баш на изгоряла гума, обаче това е много по-тежко и гадно за мене! Тази, нито има катализатор, нито филтър - от двигателя до накрайника отзад има всичко на всичко 2 гърнета - по едно на всеки изход отзад...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше ли някакъв закон 15% от нафтата да са биогорива ? т.е. каквато и нафта да сипваш вътре винаги да има рапично масло ... за бензиновите знам , че като замине катализатора и мирише на развалени яйца , ама за дизелов не съм виждал още такова чудо :sorry:

На колонката на дизела пише 8% биокомпонент. Наистина може да е заменена добавката с някаква манджоподобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че катализатора като сдаде багажа мирише странно. Но никога не съм виждал кола, на която катализатора да е свършил та да го подуша.

Мирише здраво на сяра / развалени яйца ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторът е 1.9 ТДИ ПД  105 к.с. . От известно време , примерно 5-6 месеца като вкарвам колата в гаража усещам НЕ благородна миризма на изгорелите газове. Асоциирам с нещо като старо олио или мазна яхния. Не е силно натрапваща се , но до преди това почти нямаше миризма или слаба такава наподобяваща на розова вода - приятно на мирис. Колата доближава 100 хил!!!!

Димо,това е сигурен признак,че колата ти е омръзнала и е време да я продадеш и да си вземеш нова,която да мирише на рози или лавандула.

Вярвай ми!

 

П.П.Само не разбрах,дали на пилешка или свинска яхния ти мирише?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.